Bene kiekviename straipsnyje ir pranešime apie koronavirusą žiniasklaidoje vartojamas žodis panika. Socialiniuose tinkluose taip pat gausu įvairios informacijos ir teorijų apie šį virusą. Užliejus informacijos cunamiui ir vyraujant bendram nerimui dėl nepažįstamos grėsmės daugeliui sunku išlaikyti kritinio mąstymo šarvus, kurie tiesiog būtini chaosą keliančių situacijų metu. „Nerimas yra absoliučiai normali žmogaus reakcija į grėsmę, kuri yra nauja ir nesuprantama. Pati grėsmė yra sunkiai apčiuopiama ir nematoma, o tai dar labiau baugina. Visuomenės reakcija – ieškoti papildomos informacijos, bandyti užsitiktini maisto rezervą, pirkti apsauginės veido kaukes – tai yra bandymas suvaldyti šitą grėsmę. Veikia logika, kad jei tai yra nematomas priešas, tai darykime ką nors tokio, kas jį padarytų matomu. Visos…
„Vilnius Coding School“ ateinančias savaites veiks 100 proc. pajėgumu – vykdys nuotolinius mokymus
Nuo pirmadienio šalyje Vyriausybės sprendimu dėl koronaviruso grėsmės privalomai dviem savaitėms uždaromos visos ugdymo įstaigos, o sostinėje šis laikotarpis gali prasitęsti ir iki balandžio 17 d. „Vilnius Coding School“, veikianti ir Kaune bei Rygoje ir kol kas vienintelė Lietuvoje siūlanti programavimo kursus norintiesiems persikvalifikuoti nuotoliniu būdu, visu karantino laikotarpiu tęs studentų ugdymo procesą ir kitų paslaugų teikimą. Akimirksniu reagavo į sprendimą Nurodymą užtikrinti darbuotojų ir besimokančiųjų sveikatą, sustabdant mokymus Vilniaus ir Kauno klasėse, „Vilnius Coding School“ ėmė vykdyti nedelsdama. Nuo pirmadienio visos konsultacijos bus teikiamos nuotoliniu būdu. „Pirmą kartą Lietuvoje atšauktos visų šalies švietimo, kultūros, sporto ir laisvalaikio įstaigų veiklos, draudžiama keliauti ne tik į koronaviruso apimtą Italiją, bet ir į…
Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kreipimasis į Tautą dėl veiksmų kovoje su COVID-19
Mieli Lietuvos žmonės, šiandien pasaulis susiduria su bene didžiausia krize nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Virusas keičia įprastą gyvenimą ir verčia imtis ypatingų veiksmų – uždaromos valstybių sienos, o milijonai žmonių izoliuojasi namie. Taip, tai yra rimtas išbandymas pasauliui, Lietuvos valstybei ir kiekvienam iš mūsų. Tačiau tvirtai tikiu – pandemiją įveiksime ir iš šio išmėginimų ruožo išeisime labiau susitelkę, atsakingesni, pilietiškai brandesni ir suvokiantys, kokia neįkainojama yra žmogaus bei visuomenės sveikata. Šiandien didžiausia kovos su virusu našta tenka sveikatos apsaugos sistemai. Mūsų visų pareiga yra padėti medikams, kuriais didžiuojuosi ir tikiu. Esminių iššūkių patirs šalies verslas, kuriam būtina valstybės pagalba, ir ji bus suteikta, nesvarbu, kokių išlaidų tai pareikalautų. Šiandien…
Prezidentas ragina ES institucijas glaudžiau koordinuoti atsaką į COVID-19 krizę
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį laišku kreipėsi į Europos Vadovų Tarybos Pirmininką Charlesį Michelį ir Europos Komisijos Pirmininkę Ursulą von der Leyen, ragindamas glaudžiau koordinuoti atsaką į koronaviruso ligos (COVID-19) protrūkį Europoje. „Akivaizdu, kad, siekiant užtikrinti reikiamą prekių ir žmonių judėjimą ES viduje, reikalingi koordinuoti veiksmai ES lygiu“, – laiške rašė Prezidentas Gitanas Nausėda, atkreipęs dėmesį, kad vis daugiau ES valstybių narių laikinai grąžina sienų kontrolę ar uždraudžia į jų teritoriją patekti kitų ES valstybių narių piliečiams. Šalies vadovas paragino, kaip tai numatė antradienį vaizdo konferencijos būdu posėdžiavusi Europos Vadovų Taryba, efektyviai išnaudoti ES sveikatos apsaugos ir vidaus reikalų ministrų formatus ieškant sprendimų, kaip užtikrinti, kad visi norintys ES piliečiai, esantys…
Lietuvos oro uostuose pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra
Lietuvos oro uostuose nuo kovo 14 dienos pradedama visų be išimties atvykstančių keleivių patikra, kurią vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) su kariuomenės atstovų pagalba. Tai reiškia, kad visi atvykstantys keleiviai bus tikrinami termovizoriaus pagalba, taip pat privalės užpildyti išduotą anketą dar lėktuve, ją patikslinti pagal poreikį ir atiduoti jau oro uosto atvykimo terminale NVSC specialistams. Keleiviai bus išleidžiami iš oro uosto tik įsitikinus, kad atliktos minėtos procedūros. Lietuvos oro uostai vykdo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimą uždrausti keleivių keliones į šalis, kurios įtrauktas į rizikingų teritorijų sąrašą. Todėl nuo šiandien visuose oro uostuose išvykstančius keleivius pasitinka Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai ir…
A. Miniotaitė apie lyderystę krizės metu: žmonėms reikalingas elgesio scenarijus ir planas
Sudėtingų situacijų metu žmonės ieško vedlio, lyderio, atsakymus padėsiančio rasti ir veiksmų planą pateiksiančio žmogaus. Visuomenė gręžiasi į lyderį atsakymų ir laiko jį elgesio pavyzdžiu. Vadovavimo ir lyderystės ekspertė Alisa Miniotaitė įvardija, kodėl kriziniu laikotarpiu visuomenės arenoje atsiranda nauji vardai, kodėl geras organizacijos vadovas nebūtinai bus stiprus krizės metu, kokias asmenines savybes lyderis tokiu atveju turi stiprinti, o kokias valdyti. Per krizę iš lyderio tikimasi aiškumo A. Miniotaitė sako, jog žmonės apie krizes ir veiksmų planą joms ištikus dažniausiai negalvoja. Jos įvyksta ir tuomet belieka veikti. Būtent panašių krizių metu ir išryškėja tikrieji lyderiai – vieni vadovai drąsiai stoja krizės priešakyje, telkia bendruomenę, veikia, o kiti daugiau šneka nei daro…
Pradeda veikti koronaviruso karštoji linija 1808
Reaguojant į sparčiai besikeičiančią naujojo koronaviruso (Covid-19) situaciją pasaulyje ir Lietuvoje, taip pat didėjant informacijos srautams, Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nurodymu nuo šiandien trumpuoju numeriu 1808 pradeda veikti koronaviruso karštoji linija. Skambinti į liniją galima visoje Lietuvoje visą parą nemokamai iš visų tinklų. Numeriu 1808 skambinti taip pat nuo šiol raginama ir pasireiškus į gripą būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju. Paskambinę į koronaviruso karštąją liniją, gyventojai bus konsultuojami pagal specialų sudarytą, struktūrizuotą, skaitmeninį algoritmą, pritaikytą priimti ir apdoroti iškvietimus, nustatyti reikiamą pagalbos lygį ir…
Dėl koronaviruso prevencijos trumpinamas PPC „Ozas“ darbo laikas
Prekybos ir pramogų centras „Ozas“, reaguodamas į susiklosčiusią situaciją ir Vyriausybės nurodymus imtis koronaviruso riziką mažinančių veiksmų, nuo kovo 16 d. laikinai trumpina darbo laiką. Saugant darbuotojų ir lankytojų sveikatą bus taikomos dar griežtesnės, nei reikalauja oficialūs institucijų nurodymai, priemonės. „Maxima XXX“ ir vaistinės „Apotheka“ bei „BENU vaistinė“ nuo kovo 16 d. kasdien dirbs nuo 10 iki 20 val. Visos kitos prekybos ir pramogų centre veikiančios parduotuvės, kavinės ir restoranai bus atviri tik aštuonias valandas – nuo 12 val. iki 20 val. „Darbuotojų ir lankytojų saugumas mums labai svarbus. Stebime situaciją ir aktyviai reaguojame į visus Vyriausybės reikalavimus, skirtus sumažinti viruso plitimo riziką. Nuo šio penktadienio, laikydamiesi institucijų nurodymų, laikinai…
Atšaukiama tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2020“
Informuojame, kad šalyje išliekant koronaviruso (COVID-19) grėsmei ir atsižvelgiant į šalies mastu taikomas prevencijos priemones, tarptautinė žemės ūkio paroda „Ką pasėsi… 2020” balandžio 2–4 dienomis neįvyks. Apgailestaujame, kad dėl susiklosčiusios situacijos neįvyks visam šalies agrosektoriui svarbus renginys, kasmet sukviečiantis tūkstančius lankytojų. Ir renginio organizatoriai – VDU ŽŪA Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko darbuotojai, ir dalyviai įdėjo daug darbo ruošdamiesi jubiliejinei, 25-ajai parodai. Visi suprantame, kad žmonių sveikata ir saugumas yra svarbiausia, nepaisant patiriamų finansinių ir kitų nuostolių. Organizatoriai artimiausiu metu susisieks su parodos dalyviais dėl šalių sutartinių įsipareigojimų vykdymo suderinimo. Dėkojame už supratingumą ir visų labai laukiame kitose VDU Žemės ūkio akademijoje organizuojamose parodose. Informuojame, kad 2020 m. rugsėjo…
Neišnešioti naujagimiai: kaip palaikyti, bet nelankyti?
Kodėl šiuo metu negalima lankyti su naujagimiais šalies neonatologijos centruose gulinčių mamyčių ir naujagimių bei kaip juos palaikyti nebūnant drauge? Tokių klausimų neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ dėl pavojingo koronaviruso įsigaliojus karantinui sulaukia kasdien. Tad kodėl svarbu palaikyti, bet nelankyti kūdikių, kasdien kovojančių už gyvybę, ir kaip tai geriausiai padaryti, pataria medicinos psichologė Evelina Sabaitytė. Pasak Evelinos Sabaitytės, konsultuojančios neišnešiotų naujagimių susilaukusias šeimas, nors kartais tai pripažinti gali būti ypatingai sunku, tačiau šiuo metu neišnešiotam kūdikiui profesionalūs medikai gali padėti daug labiau nei visų artimųjų buvimas šalia. Todėl pirmiausia medicinos psichologė ragina pasitikėti gydytojais ir leisti jiems užtikrinti tinkamą neišnešioto naujagimio sveikatos priežiūrą, nes būtent tai šiuo metu yra svarbiausia…