• Studijos - Karjera

    RRT inicijuotą projektą senjorų skaitmeniniams įgūdžiams lavinti globos Prezidentas Gitanas Nausėda

    Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pradeda projektą, kurio metu ragina Lietuvos bendruomenes aktyviai įsitraukti ir didinti savo narių skaitmeninius įgūdžius. RRT ekspertai keliaus po visą šalį ir teiks ekspertines konsultacijas bei gilins praktines senjorų žinias. Projektą „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Spalio 1 dieną jau daugiau nei trisdešimt metų minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į amžėjimo problemas. Viena iš jų – skaitmeninė atskirtis. „Šiemet sukanka 100 metų Lietuvos narystei Jungtinėms Tautoms priklausančiai Tarptautinei telekomunikacijų sąjungai. Mūsų palydovai jau kyla į kosmosą, tuo metu šalyje dalis piliečių vis dar patiria skaitmeninę atskirtį dėl įgūdžių ar galimybės naudotis išmaniaisiais įrenginiais stokos“, –…

  • Studijos - Karjera

    Laukiama gyventojų nuomonės dėl siūlymo tikrinti moksleivių daiktus, siekiant užtikrinti saugumą

    Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pradėjo Švietimo įstatymo pataisų svarstymą ir paskelbė konsultavimosi su visuomene laikotarpį. Įstatyme siūloma įtvirtinti, kad mokinys, mokyklos vidaus tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka arba policijos pareigūnui pareikalavus, privalo parodyti asmeninius daiktus, siekiant patikrinti, ar į mokyklą neįnešamos draudžiamos medžiagos, gaminiai ir kiti reikmenys. „Leidimas tikrinti vaikų daiktus spintelėse neturėtų būti mokyklų noras ar nenoras, o valstybės atsakomybės klausimas, nes valstybė turi užtikrinti saugią aplinką mūsų mokiniams. Aš, kaip vaikų tėvas, norėčiau jaustis ramus, kad mano vaikas, išėjęs į mokyklą, kurioje praleidžia didžiąją dalį laiko, tikrai negaus to, kas yra draudžiama“, – pristatydamas Švietimo įstatymo pataisų projektą Seimo posėdyje sakė vienas jo iniciatorių Seimo Darbo partijos frakcijos…

  • Studijos - Karjera

    Ateitininkų federacija. Ar įmanoma Gyvenimo įgūdžių ugdymo programą įgyvendinti be susipriešinimo?

    Bendroji Gyvenimo įgūdžių ugdymo programa (GĮUP) – viena svarbiausių pastarųjų dienų Lietuvos aktualijų, jau spėjo padalyti visuomenę. Vieni ją liaupsina, kiti aršiai kritikuoja, neretai su panašiu užsidegimu kvestionuodami nesutinkančiųjų motyvus, intelektinius gebėjimus ar moralę. Viena seniausių ir gausiausių lietuviškų jaunimo organizacijų – „Ateitininkų federacija“ – taip pat nusprendė įsiterpti į diskusiją ir pristatė oficialų pareiškimą, reaguojantį į GĮUP bei susirūpinimą keliančias kai kurių asmenų tendencijas kalbėti viso Lietuvos jaunimo vardu. Jame išdėstoma ne tik tam tikrų GĮUP dalių kritika, bet ir pripažįstama atskirų siūlomų temų reikšmė. Įdomu tai, kad dokumento pabaigoje teikiami konkretūs GĮUP įgyvendinimo pasiūlymai, kurie leistų tiek sumažinti visuomenės susipriešinimą, tiek užtikrintų galimybę suinteresuotiems asmenims GĮUP pristatomų problematiškų…

  • Studijos - Karjera

    „VU ekspertai padeda suprasti“: fizikos Nobeliu apdovanotas mokslininkų trio sukūrė atosekundinius šviesos impulsus

    Šių metų fizikos Nobelio premija paskirta JAV dirbančiam prancūzų mokslininkui prof. Pierre’ui Agostini, Vokietijoje dirbančiam vengrų ir austrų mokslininkui prof. Ferencui Krauszui ir Švedijoje dirbančiai prancūzei prof. Anne L’Huillier. Jie apdovanoti už sukurtus eksperimentinius metodus, kuriais generuojami atosekundiniai šviesos impulsai, skirti elektronų dinamikai medžiagoje tirti. Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto Lazerinių tyrimų centro vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. Mikas Vengris sako, kad nors kol kas kalbėti apie atradimo pritaikymą pramonėje, medicinoje, versle ankstoka, šie impulsai jau naudojami priešakiniuose fizikos, chemijos ir medžiagotyros mokslo tyrimuose. Labai trumpų ir labai didelio dažnio šviesos impulsų fizika Kaip aiškina prof. M. Vengris, tai – labai trumpų ir labai didelio dažnio šviesos impulsų fizika: „Jei įsivaizduosime…

  • Studijos - Karjera

    VILNIUS TECH Tvarumo mokyklos finale – studentų idėjos tvaresniam ateities pasauliui

    Dvi savaites – tiek tęsėsi VILNIUS TECH Tvarumo mokykla, kurioje ekologijos ir tvarumo iššūkius sprendė kelios dešimtys studentų iš Lietuvos ir Europos universitetų. Finaliniame renginyje pristatytos idėjos, kuriomis siekiama išspręsti verslus ir visuomenę kaustančias ekologijos problemas. Kaip nurodo Tvarumo mokyklos iniciatoriai, universiteto ir užsienio studentai, dirbdami mišriose komandose, kūrė unikalius sprendimus, kurie svarbūs ne tik ateities verslui, bet ir visuomenei. „Apie tvarumą yra kalbama daug ir nuolatos, tačiau iki šiol trūko platesnio bendradarbiavimo tarp skirtingų institucijų ir visuomenės. Tvarumo mokykla – ATHENA aljanso indėlis siekiant Europos žaliosios transformacijos, ir ji suvienija visas suinteresuotąsias šalis: jaunus, veržlius, idėjų kupinus specialistus bei verslo ir viešąsias organizacijas, kasdien susiduriančias su tvarumo iššūkiais. Tuo…

  • Studijos - Karjera

    Prezidentas susitiko su streikuojančių mokytojų atstovais

    Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su streikuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos vadovais – pirmininku Andriumi Navicku, pirmininko pavaduotoja Erika Leipute-Stundžiene, pirmininko pavaduotoja Jurgita Kiškiene. Šalies vadovas išklausė mokytojų atstovų reikalavimus derybose su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija dėl teisingesnio mokytojų darbo užmokesčio skaičiavimo, etato sandaros, klasių mažinimo. Prezidentas pabrėžė, kad konstitucinė visų – taip pat ir švietimo – darbuotojų teisė streikuoti yra gerbtina, o kai ja naudojamasi abipusės pagarbos bei sveiko dialogo sąlygomis – naudinga ne tik konkrečiai kolektyvinio ginčo pusei, bet ir visai valstybei. Šio konkretaus streiko atveju taip pat svarbu užtikrinti, kad nenukentėtų mokiniai, nenutrūktų ugdymo procesas. Šalies vadovas atkreipė dėmesį į jau dabar aiškiai matomas…

  • Studijos - Karjera

    KTU – išskirtiniame telemedicinos universitetų aljanse

    Penki tarpdisciplininiai Europos universitetai,  tarp kurių yra Kauno technologijos universitetas (KTU), Universitat Autonoma de Barcelona (UAB), Lundo universitetas, Montpeljė universitetas ir Tamperės universitetas jau trečius metus bendradarbiauja iniciatyvoje „DiHeco“. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – įveikti telemedicinos plėtros iššūkius. COVID-19 pandemija apvertė medicinos paslaugų koncepciją aukštyn kojomis ir atvėrė kelią telemedicinai ir skaitmeninei transformacijai. Šiandien telemedicina – tai ne tik „Skype“ skambutis gydytojui. Tai – viena sparčiausiai augančių technologijų sričių, kuri gali padėti pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, efektyvumą ir kokybę. Skaitmeninimo eroje, kai daugumą paslaugų galima pasiekti vienu mygtuko paspaudimu, sveikatos priežiūra nebuvo palikta nuošalyje. Technologijų pažanga paskatino skaitmeninių sveikatos priežiūros platformų, kurios žada didesnį prieinamumą ir patogumą, atsiradimą. Šios…

  • Studijos - Karjera

    Laukinių gyvūnų globos centre – įkurtuvių nuotaikos, gyvūnus priims nuo 2024 m. sausio

    Užliedžių seniūnijoje, Naujųjų Muniškių kaime (Kauno raj.) 5,77 ha ploto teritorijoje Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU) pastatė modernų Laukinių gyvūnų globos centro  (LGGC) pastatų kompleksą: veterinarijos gydyklą su laukinių gyvūnų priėmimo, apžiūros patalpomis, operacine, laboratorija, gyvūnų gydymo-reabilitacijos, visuomenės švietimo, darbuotojams skirtomis patalpomis, karantino pastatu, gyvūnų laikymo vidaus ir lauko voljerais. Pasak LGGC vadovės Justinos Morkūnaitės, šiuo metu į naująsias patalpas gabenama ir jungiama įranga, aktyviai vyksta įsikūrimo ir organizacinė veikla, pradeda dirbti pirmieji LGGC komandos nariai. Be vadovo ir administratoriaus, naujajame centre netrukus darbą pradės ir dalis veterinarijos gydytojų, o iki metų pabaigos bus pilnai suformuota visa Centro komanda. Kad galėtų kokybiškai teikti veterinarinę pagalbą sužeistiems laukiniams gyvūnams, LSMU LGGC…

  • Studijos - Karjera

    VILNIUS TECH komunikacijai vadovaus I. Dirmaitė

    Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) komunikacijai vadovaus Ieva Dirmaitė, anksčiau ėjusi Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjų grupės vadovės pareigas. „Į naujus studijų metus žengiame stiprindami universiteto komandą. Tikiu, kad Ievos sukaupta patirtis tiek strateginės komunikacijos srityje, tiek turimi vadovavimo, vadybos ir komandos telkimo įgūdžiai padės jai ne tik sklandžiai įsilieti į VILNIUS TECH komandą, bet ir stiprins mūsų universiteto vardą bei pasirinkimą studentų tarpe“, – sako VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas. „Naujam savo karjeros etapui norėjau įdomaus iššūkio, kad galėčiau ne tik dalintis savo patirtimi, bet ir kartu augti, įkvėpti pokyčius. Esu dėkinga už pasitikėjimą rektoriui Romualdui Kliukui. VILNIUS TECH kūrėjai, novatoriai, bendruomenė turi ne vieną sėkmės…

  • Studijos - Karjera

    „Women Go Tech“ kviečia moteris registruotis į „Discovery" programą ir pradėti karjerą IT sektoriuje

    „Women Go Tech“ kviečia dalyvauti „Discovery” įvadiniame kurse moterims, norinčioms susipažinti su karjeros galimybėmis technologijose, geriau suprasti tam reikalingus įgūdžius ir planuoti tolimesnius žingsnius.  Įkvėpti ir paskatinti moteris persikvalifikuoti į technologijų sektorių siekiančios „Women Go Tech“ organizacijos internetiniame kurse yra 12 pamokų, vedamų ekspertų iš 7 šalių ir tokių kompanijų kaip Vinted, Accenture ir WIX. „Discovery” programa supažindina su tokiomis profesijomis kaip duomenų analizė, kibernetinis saugumas, programavimas ir daugiau. Kaip pasakoja Women Go Tech direktorė Jarūnė Preikšaitė, kursas sukurtas taip, kad palengvintų ir pagreitintų karjeros IT sektoriuje pradžią: besimokydamos moterys supras, kokia rolė joms tinka labiausiai ir ką reikia padaryti norint pradėti tokią karjerą. Kursą moterys gali išklausyti savo tempu.…