Idėjos namams

Vonios: tipai ir pasirinkimo galimybės

Kas gali būti geriau už jaukų poilsį vonioje? Tai puikus sprendimas ne tik norint pasilepinti vandens procedūromis, bet ir pailsėti po sunkios darbo dienos. Vonios gali skirtis savo matmenimis, dydžiais ir gamybinėmis medžiagomis. Konkretus sprendimas priklauso nuo vonios kambario dydžio, stiliaus ir gyventojų poreikių. Kviečiame susipažinti su populiariausiomis vonių kategorijomis ir sužinoti jų privalumus.

 

Populiariausios vonių medžiagos

Vonios skirstomos į atskiras kategorijas pagal tai, iš kokios medžiagos jos yra gaminamos. Vienas populiariausių sprendimų – akmens masės vonios, išsiskiriančios itin aukšta kokybe ir patvarumu. Šių vonių paviršius yra itin atsparus įbrėžimams ir cheminėms medžiagoms, o atsiradę pažeidimai yra lengvai pašalinami. Tai vonios, skirtos vertinantiems komfortą, kadangi bėgantis vanduo nekelia jokio triukšmo, o temperatūra vonioje gana ilgą laiką išlieka stabili. Vienas didžiausių šių vonių trūkumų – didelis jų svoris.

Akrilinės vonios taip pat ilgai išlaiko vandens temperatūrą ir saugo nuo triukšmo leidžiant vandenį. Šios vonios nereikalauja rimtesnės priežiūros, tačiau jų paviršius, lyginant su akmens masės voniomis, yra kiek mažiau atsparus įbrėžimams ir cheminėms medžiagoms, tačiau šį trūkumą atsveria ir mažesnė akrilinių vonių kaina.

Itin dažnas pirkėjų pasirinkimas – plieninės vonios, vertinamos dėl itin aukštų atsparumo ir ilgaamžiškumo rodiklių. Šios vonios kainuoja nedaug, o jų montavimo darbai atliekami itin greitai ir lengvai. Vis dėlto, šios vonios negali ilgą laiką išlaikyti temperatūros, be to, bėgantis vanduo kels nemalonų triukšmą.

 

Vonios formos

Vonias įprasta skirstyti ir pagal jų formas. Klasikinis vonių tipas – stačiakampės vonios, užtikrinančios maudynių patogumą. Be to, tai praktiškas sprendimas nedidelės erdvės vonios kambariui. Svarbus privalumas tai, kad ant lygaus stačiakampės vonios krašto galima pritvirtinti dušo sienelę.

Kur kas modernesnis sprendimas – kampinės vonios, leidžiančios efektyviai išnaudoti vonios kambario erdvę. Paprastai kampinės vonios turi itin platų kraštą, ant kurio galima patogiai laikyti įvairias vonios priemones. Jei vonios kambarys didesnis, itin patogu įsirengti didesnes, dviems žmonėms skirtas kampines vonias.

Jei ieškote unikalių sprendimų, siūlome rinktis nestandartines vonias, kurios taps pagrindiniu vonios kambario akcentu. Paprastai tai itin didelės, prabangios vonios, statomos erdviose patalpose. Šiai kategorijai neretai priskiriamos ir įleidžiamos ovalios vonios, sukuriančios išskirtinai patogią, prabangiai atrodančią ir jaukią atmosferą. Tiesa, šių vonių įrengimas nėra paprastas ir reikalauja kiek didesnių išlaidų.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą