Idėjos namams

Kokios gėlės ilgai nevysta ir ilgiausiai džiugina pamerktos vazoje?

Šviežia gėlių puokštė yra puikus būdas papuošti namus ir dovana, kuri tikrai praskaidrins mylimo žmogaus dieną.

Rinkdamiesi gėlių puokštę, natūraliai atsižvelgsite į tokius dalykus kaip gėlių spalva ir žiedų įvairovė, kad surastumėte tai, kas tinka progai. Tačiau reikia atsižvelgti į dar vieną dalyką – kiek ilgai gėlės nenuvys vazoje.

Gelininkai.lt floristai garantuoja, jog puokštės surenkamos tik iš šviežių gėlių, teikiama šviežumo garantija, visos gėlės džiugins mažiausiai savaitę. Nepaisant to, svarbu žinoti, kad kai kurių rūšių gėlės natūraliai nevysta ilgiau nei kitos, todėl jos yra geras pasirinkimas, jei ieškote puokštės, kuri kuo ilgiau atrodys gražiai ir švieži, tarsi ką tik surinkta. Todėl šiame straipsnyje pasidalinsime floristų ir žmonių mėgstamomis ilgai nevystančiomis skintomis gėlėmis.

Prieš pradėdami prisiminkite, kad galite pratęsti savo puokštės gyvavimo laiką, pasitelkę keletą plačiai žinomų, bet pamirštamų gudrybių. Vienas iš labiausiai pamirštamų gėlių priežiūros aspektų yra vandens keitimas kas kelias dienas – tai tikrai atgaivins gėlių žydėjimą ir gėlės ilgiau atrodys tarsi ką tik skintos.

Chrizantemos

2-4 savaitės.

Chrizantemos yra žinomos kaip ilgai nevystančios gėlės ir gali vazoje išbūti 3 savaites ar net ilgiau.

Chrizantemos būna įvairių spalvų ir formų. Atspalviai svyruoja nuo kreminės baltos iki ryškiai violetinės spalvos ir viskas tarp jų. Taip pat esama skirtingų žiedų tipų. Platus pasirinkimas suteikia floristams daug galimybių derinti įvairiaspalvius žiedus įvairiose puokštėse, be to, chrizantemos suteikia gražią tekstūrą daugeliui kompozicijų.

Mišriose puokštėse chrizantemos dažnai išbus nenuvytusios ilgiau nei kitos gėlės. Tačiau jūs galite išrinkti iš puokštės nenuvytusius žiedus ir palikti sumažintą vien tik chrizantemų puokštę ir džiaugtis jų žydėjimu dar ilgai.

Orchidėjos

2-3 savaitės.

Orchidėjos yra neabejotinai elegantiškos ir nuo seno laikomos prabangos simboliu, todėl jos yra rafinuotas bet kokios kompozicijos akcentas. Orchidėjos žydi iki trijų mėnesių, tačiau net ir nuskintos jos gali išsilaikyti gana ilgai.

Paprastai orchidėjų gėlės, tinkamai prižiūrimos, puokštėje žydės dvi ar tris savaites. Laikant puokštę vėsesnėse patalpose, gėlės žiedai skleidžiasi pamažu, todėl ir žydi ilgai. Orchidėjų gėlės yra labai jautrios vaisių išskiriamoms etileno dujoms ir, veikiamos jų, nuvys daug greičiau, todėl nelaikykite puokštės šalia vaisių krepšio.

Gvazdikas

2-3 savaitės.

Gvazdikai yra klasikinė ir nepaprastai populiari skinta gėlė ir gali pasigirti ilgu žydėjimo laiku, net ir nuskynus. Gvazdikai yra įvairūs ir patrauklūs, jie yra įvairių spalvų, o jų švelni tekstūra puikiai papildo daugelį kitų žiedų puokštėje. Paprastai jie žydi mažiausiai dvi savaites, tad puokštė tikrai džiugins pakankamai ilgai.

Alstromerijos

2 savaitės.

Alstromerija yra daugelio mūsų krašto puokščių pagrindas. Primenančios miniatiūrines lelijas, jos būna įvairių ryškių ir egzotiškų spalvų ir puikiai papildo gėlių kompoziciją subtiliu grožiu ir tekstūra. Nepaisant vizualiai nedidelių ir gležnų žiedų, alstromerijos yra labai ištvermingos ir ilgaamžės, ir dažniausiai vazoje išbūna žydinčios iki 2 savaičių. Jos yra gana gausiai „geria“ vandenį, todėl padėkite joms, keisdami vandenį vazoje kas porą dienų.

Frezija

10 dienų

Gardžiai kvepiančios frezijos yra sveikintinas bet kokios puokštės priedas. Dar geriau, kad stipriau kvepiantys geltonos ir baltos spalvos žiedai dažniausiai išlieka ilgiausiai! Šių gražių gėlių vidutinis vazos tarnavimo laikas yra apie 10 dienų, kai vanduo reguliariai keičiamas.

Jums užtenka žinoti šių kelių gėlių pavadinimus ir niekada nesuklysite, kuomet ieškosite grožio, kuris ilgai džiugins pamerktas vazoje.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą