Idėjos namams

Kaip gyvenimas prie vandens gali būti naudingas sveikatai?

Žodžiai „Namai prie ežero“ labiausiai asocijuojasi su tyru oru, ramybe, sveikata. Vis dėl to, daugiau kaip 70% žemės paviršiaus yra padengta vandeniu. Visi žino, kad vandens vartojimas yra svarbus sveikam funkcionavimui, tačiau ir tiesioginis gyvenimas namuose šalia vandens gali turėti teigiamą poveikį. Nesvarbu, ar tai vandenynas ar ežeras, gyvenant šalia telkinio, yra akivaizdi nauda sveikatai.


Privalumai psichinei sveikatai:

Žmonės, gyvenantys šalia vandenynų, jūrų, upių, ežerų ar krioklių, greičiausiai patirs mažiau streso ir nerimo nei žmonės, gyvenantys betoninėse miesto džiunglėse.

Poilsis: Vandens garsai dažnai naudojami kaip baltasis triukšmas, kuris ramina ir užmaskuoja netikėtus, intensyvius garsus, kaip lojantis šuo, automobilių signalizacija. Vandens garsas gali padėti sureguliuoti mūsų vidinius ritmus, padėti greičiau atrasti vidinę ramybę, taip pat greičiau užmigti.

Puiki savijauta: Paprasčiausias natūralus vandens telkinys gali turėti teigiamą poveikį ir jūsų pasaulėžiūrai. Vandens grožis sukelia pagarbos jausmą, kuris buvo susijęs su teigiamų jausmų padidėjimu ir pasitenkinimu. Šis nuotaikos pakilimas gali sukelti stipresnius meilės ir dosnumo jausmus.

Budrumas: Jei kada nors jautėte gaivų energijos šturmą, kurį lydi buvimas šalia vandens, tada jūs tai patyrėte iš pirmo karto. Vandens atmosferoje yra sveikų neigiamų jonų, kurie padidina organizmo sugebėjimą absorbuoti deguonį. Padidėjęs deguonies kiekis smegenyse atjaunina protą ir pagerina budrumą bei koncentraciją.

Fizinės sveikatos nauda:

Be daugybės psichinės sveikatos pranašumų, gyvenimas name prie ežero taip pat gali turėti naudos fizinei sveikatai. Čia yra keletas pagrindinių fizinių pranašumų, kuriuos galite patirti gyvendami šalia vandens telkinio:

Sustiprinta imuninė sistema: Kadangi buvimas šalia vandens padidina atsipalaidavimą ir sumažina stresą, netrukus turėtų sustiprėti imuninė sistema. Stresas yra vienas iš pagrindinių jūsų imuninės sistemos priešų, todėl streso sumažinimas yra nepaprastai svarbus jūsų savijautai.

Plaučiai: Kvėpavimas grynu oru padeda plaučiams visiškai išsiplėsti ir iš organizmo išskiria toksinus, esančius ore. Neigiami jonai, kurių yra apstu šalia vandens – ne tik padeda pakelti nuotaiką ir padidina deguonies srautą, bet ir palengvina alergijas (ypač pavasario metu), filtruodami dulkes ir valydami jūsų plaučius.

Miegas: Kaip minėta anksčiau, gyvenimas šalia gamtos yra puikus būdas kūnui ir protui atsipalaiduoti. Ramios būsenos organizmas – žymiai lengviau pasiners į miegą ir leis lengviau pabusti, kaip būsite pailsėjęs ir atgavęs jėgas.

Taigi, turint omenyje visus šiuos privalumus sveikatai, nenuostabu, kodėl mes taip mylime ežerą! Jei negyvenate šalia vandens, galbūt laikas leistis į kelionę? Gyvenvietė „Pakrantės namai“ – naujas gyvenamųjų namų kvartalas prie vandens ir arčiau miškingos gamtos.

www.pakrantesnamai.lt

Prekės pigiau:
 
Kaunas Hockey ledo ritulys
 
Kaip serviruoti stalą gimtadienio šventei?
 
Kuo metalinės tvoros pranašesnės?
 
Pastolių nuoma Kaune palankiomis sąlygomis
 
Įrankių nuoma Klaipėdoje ir kituose miestuose

Parašykite komentarą