Idėjos namams

Kaip išsirinkti medžiagą pastato šiltinimui?

Laikui bėgant, kiekvieno pastato energiniai reikalavimai tampa vis didesni. Svarbiausia kiekvienų namų dalis yra jauki šiluma, todėl jei norime tinkamai apšiltinti savo namus, turi skirti daug dėmesio šiam darbui. Ne tik apšiltinimo darbai, bet taip pat ir šiltinimo medžiagų pasirinkimas gali būti labai sunkus. Pastaruoju metu žmonės pradeda suvokti gero apšiltinimo svarbą ir kreipti daugiau dėmesio į siūlomų medžiagų įvairovę. Kai pasirinkimas yra toks platus, reikia gerai pagalvoti: į ką derėtų atkreipti dėmesį, kad pasirinkti geriausią šiltinimo medžiagą?

Renkantis apšiltinimo medžiagas derėtų suprasti, kad egzistuoja daugybė įvairių parametrų, kuriuos reikia įvertinti, norint suprasti tikrąją medžiagos vertę, kokybę bei jos savybes. Prieš priimant šį sprendimą svarbu nepamiršti ir daugybės svarbių kriterijų. Jūsų pastato statyboms naudotos medžiagos bei vietovės klimatas turi didelę įtaką ieškant tinkamiausios šiltinimo medžiagos. Jei pasirinksite netinkamą medžiagą ar blogai atliksite šiltinimo darbus, pasekmes pajausite pažvelgę į šildymo sąskaitas.

Pastato konstrukcija yra nepaprastai svarbi, nes statybos medžiagų šilumos laidumas gali labai skirtis. Kai šiltinsite savo namus ar bet kokį kitą pastatą, derėtų žinoti jo konstrukciją. Tai leis daug lengviau suvokti kaip reikia šiltinti stogą, sienas, grindis bei kokį šiltinimo sluoksnį teks naudoti.

Namuose labiausiai yra apkraunami pamatai, perdangos ir sienos, o didelė apkrova gali įtakoti šiltinimo medžiagą. Per didelis svoris deformuos ir stipriai pablogins jų šilumines savybes. Šiltinimas putplasčiu ne visais atvejais yra geriausias pasirinkimas, kadangi jo stiprio kartais nepakanka didelei apkrovai.

Pats populiariausias ir pigiausias šiltinimo variantas – tai šiltinimas mineraline vata. Šis būdas yra labai optimalus ir prieinamas kiekvienam, bet šią šiltinimo medžiagą gali neigiamai paveikti drėgmė. Vis daugiau susidomėjimo sulaukia nauja, moderni šiltinimo medžiaga – ekovata. Ekologiškumas, atsparumas ugniai ir drėgmei yra puikus pasirinkimas norint šiltinti stogą, Tačiau šios medžiagos apšiltinimas nėra lengvas procesas, šių darbų negalėsite atlikti patys. Tam reikia panaudoti specialią techniką. Šiltinimas putomis, polisteroliu irgi yra efektyvus, tačiau kitos šiltinimo priemonės pasižymi  kur kas didesniu pranašumu. Labai patogus ir universalus būdas yra  šiltinimas Rockwool mineraline akmens vata. Šia medžiaga galima šiltinti stogą, sienas ar bet kokį kitą paviršių. Jei negailite pinigų, termovata yra moderniausia ir sandariausia medžiaga. Vienintelės termovatos ydos yra degumas bei didelė kaina. Purškiama šiltinimo sistema privalo būti sukurta profesionalų, todėl pasirinkę šį būdą išleisite nemažai pinigų patiems įrengimo darbams. Prieš imantis šiltinimo darbų, labai svarbu yra įvertinti pastato būklę, savo finansines galimybes bei pasidomėti kitais, sėkmingai apšiltintais pastatais bei dažniausiai padaromomis klaidomis. Tai leis jums įvertinti kiekvieną įmanoma scenarijų, gerai apsvarstyti ateities darbus ir pasirūpinti nepriekaištinga namų šiluma.

Daugiau informacijos apie tai, kaip geriausiai apšiltinti Jūsų namus rasite https://www.rockwool.lt/panaudojimas/.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą