Idėjos namams

Kaip išsirinkti geriausią stalo šviestuvą?

Šviestuvai yra svarbiausias gerai apšviestos erdvės elementas, suteikiantis ne tik tikslinį, bet ir akcentinį apšvietimą, kuris yra būtinas ir reikalingas. Stalo šviestuvai yra itin svarbūs, kadangi, jie yra ne tik funkcionalūs, bet ir atlieka dekoracinę funkciją. Tai kaip papuošalas jūsų namams, kuris gali puikiai papildyti bendrą namų stilių ar sujungti skirtingus interjero elementus. Iš tiesų, stalo šviestuvai suteikia greičiausią ir lengviausią būdą papildomai apšviesti namus. Negana to, jie nereikalauja ir didelių montavimo darbų. Tačiau, jų pasirinkimas yra tikrai nemažas, tad, pasirinkti sau tinkamiausią ir labiausiai derantį gali būti ne taip lengva, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Dėl šios priežasties, šiame straipsnyje pateiksime kelis patarimus, kurie turėtų padėti lengviau ir sklandžiau pasirinkti tinkamą stalo šviestuvą.  

Apsispręskite, ar jums tikrai reikia stalo šviestuvo?

Šviestuvai yra ne tik funkcionali ir labai svarbi apšvietimo dalis, bet ir aplinką puošiantys ir efektyviai ją papildantys elementai. Tačiau, svarbu pabrėžti, kad jų erdvėje, kambaryje taip pat neturėtų būti per daug. Perkrauta erdvė gali atrodyti itin neskoningai, net jei ir bus labai efektyviai apšviesta. Na, ir rasti šviestuvą ar šviestuvus, kurie puikiai derėtų prie interjero, namų stiliaus gali būti ne taip lengva kaip atrodo. Dažnai iškyla klausimas: ar verta ir naudinga erdvę papildyti stalo šviestuvu? Iš tiesų, pasirinkimas visiškai priklauso nuo erdvės ir jūsų poreikių. Kartais, tokio tipo šviestuvas yra naudojamas tik kaip akcentas, o kartais – jis papildomai apšviečia ir yra jaukios, šiltos šviesos šaltinis. Žinoma, stalo šviestuvas nėra kaip pakabinamas šviestuvas, kuris suteikia daug apšvietimo ir gali apšviesti visą erdvę. Tačiau, tiems, kurie nori jaukiai apšviesti kambarį, nejungiant pagrindinio apšvietimo ar tiems, kurie dievina skaitymą vakarais, toks šviestuvas taps puikiu pasirinkimu. Tačiau, tiems, kurie neturi daug vietos namuose, erdvėje, reikėtų rimtai apmąstyti ar stalo šviestuvą verta pirkti apskritai. 

Stalo šviestuvo dydis, svoris, aukštis 

Jei vis dėlto nusprendėte, kad stalo šviestuvas jums reikalingas – labai svarbu renkantis atsižvelgti į jo matmenis. Stalo lempos dydis – vienas iš svarbiausių aspektų, į kurį būtina atsižvelgti renkantis. Labai svarbu, kad pasirinktas šviestuvas būtų tinkamo ir proporcingo dydžio ir puikiai derėtų prie aplinkos. Teigiama, kad stalo šviestuvas neturėtų būti daugiau nei pusantro karto aukštesnis už stalą, spintelę ar staliuką, ant kurio stovi. Tad, labai svarbu atsižvelgti ne tik į paties šviestuvo, bet ir į baldo, ant kurio jis bus statomas dydį. Kuo didesnis bus staliukas ar spintelė, tuo didesnio šviestuvo prireiks. Žinoma, mintyje visada būtina turėti proporcingumą. Svarbu atsižvelgti ir į stalo šviestuvo svorį. Jei jis bus statomas ten, kur aplink vyksta daug veiksmo, labai svarbu, kad jis būtų pakankamai sunkus ir stabiliai stovėtų. Tačiau, ramioje ir nejudrioje aplinkoje puikiu pasirinkimu gali tapti ir aukšti, lengvi šviestuvai. Papildomai dėmesio reikėtų skirti ir stalo šviestuvo aukščiui. Nuo šviestuvo aukščio priklauso ir jo patogumas. Labai svarbu, kad šviestuvas būtų maždaug akių lygyje, kadangi, tokiu būdu, išvengsite akinimo, galėsite patogiai ir saugiai skaityti. 

Stalo šviestuvo funkcija 

Dar vienas svarbus aspektas, į kurį būtina atsižvelgti renkantis – stalo šviestuvo funkcija. Kaip žinia, stalo šviestuvai gali būti naudojami skirtingoms paskirtims. Vieni yra skirti akcentiniam apšvietimui. Tai reiškia, kad jie yra naudojami tam, kad atkreiptų dėmesį į tam tikrus objektus ar daiktus erdvėje, pavyzdžiui, paveikslus, vazas. Kiti yra naudojami erdviniam apšvietimui. Jie padeda aplinkoje sukurti jaukią ir šiltą atmosferą, efektyviai prisideda prie tinkamo apšvietimo suteikimo kambariui. Taip pat, stalo šviestuvai gali būti naudojami ir dekoratyviniais sumetimais. Dažniausiai, tokie šviestuvai pasižymi išskirtiniais dizainais, stiliais, kurie pirmiausia atkreipia dėmesį ir traukia akį, vos tik įžengus į erdvę. Galiausiai, stalo šviestuvai gali būti naudojami ir kaip darbo stalo šviestuvai, suteikiantys tinkamą ir reikiamą apšvietimą darbui, mokymuisi, skaitymui. Be abejo, tinkamiausias bus tas, kuris labiausiai atitiks jūsų poreikius bei norus. Džiugu, kad tikrai yra iš ko rinktis. 

Dizainas

Liko smagiausia ir laukiamiausia dalis – stalo šviestuvo dizaino pasirinkimas. Svarbu suprasti, kad stalo šviestuvų galima rasti įvairiausių. Visi jie skiriasi savo stiliais, medžiagomis, formomis, o geriausias bus tas, kuris labiausiai derės prie namuose, erdvėje esančio stiliaus. Galima rasti klasikinių stalo šviestuvų su audiniu aptrauktu gaubtu, kuris tiks praktiškai bet kokioje erdvėje. Taip pat, galima rinktis modernius, minimalistinius šviestuvus, kurie puikiai tiks prie industrinio, modernaus interjero. Svarbu, kad dizainas būtų ne tik stilingas, bet ir patvarus, o pats šviestuvas būtų pagamintas iš aukštos kokybės medžiagų. 

Varle.lt internetinėje parduotuvėje tikrai rasite platų ir įvairų stalo šviestuvų pasirinkimą. Apsilankykite: https://www.varle.lt/stalo-sviestuvai/ ir išsirinkite sau tinkamiausią! Čia visada žemos kainos! 

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą