Idėjos namams

KĄ TURĖTUMĖTE ŽINOTI APIE SHOU SUGI BAN TECHNIKA APDOROTĄ MEDIENĄ?

Shou sugi ban technika yra žinoma visiems, kurie bent kartą domėjosi išskirtiniais sprendimais stogo, fasadų, terasų įrengimui, kitų lauko projektų įgyvendinimui, taip pat unikaliais bei prabangiais interjero sprendimais.

Shou sugi ban technologijos ištakos

Medienos apdirbimo ugnimi technologija kilo Japonijoje dar 18 a. Japonų meistrai, siekdami apsaugoti kedro medienos dailylentes nuo nepageidaujamų oro sąlygų poveikio, išrado tuo metu dar visiškai naują medienos apdirbimo ugnimi būdą: mediena buvo deginama tol, kol jos paviršius virsdavo anglimi. Apanglėjusį medienos paviršių meistrai padengdavo visiškai natūralia alyva. Pažymėtina, kad šis medienos apdirbimo būdas savo aktualumo nepraranda ir šiomis dienomis. Tiesą sakant, jo populiarumas pastaruoju metu vis labiau auga.

Kaip „gaminama“ deginta mediena?

Dujos arba speciali kaitinimo įranga – priemonės, kurios šiomis dienomis yra pasitelkiamos, norint tinkamai išdeginti medieną. Tokiu būdu deginant medieną, struktūriškai pasikeičia jos paviršius: „užsidaro“ medžio poros, ko pasekoje sakai yra „užrakinami“ medienos viduje. Medienos viduje „užrakinti“ sakai veikia, kaip impregnuotas, prisidedantis prie tokios medienos patvarumo bei ilgaamžiškumo. Ekspertai, kalbėdami apie degintos medienos „gimimo“ procesą, išskiria tris pagrindinius gamybos etapus, t. y., medienos deginimą, atvėsinimą bei alyvavimą natūralia alyva. Pažymėtina, kad, priklausomai nuo norimo rezultato, deginimo procedūra gali būti labai individuali.

Ar deginta mediena būna tik juoda?

Išgirdus pavadinimą „deginta mediena“, natūraliai kyla klausimas, ar ši mediena labai juoda. Deginta mediena, žinoma, gali būti ir labai ryškiai juoda, tačiau tai ne vienintelis galimas pasirinkimas. Jeigu norite šviesesnių atspalvių, galite rinktis kakavos, šokolado, švelniai rudus ir kitokius atspalvius. Atkreipkite dėmesį į tai, kad degintos medienos dailylentės, lentos ir kiti gaminiai nebūna visiškai identiški, nusprendę įsigyti juos, turėtumėte šį faktą prisiminti.

Kokia mediena populiariausia deginimui?

Deginimui yra naudojamos įvairios medžių rūšys, tačiau dažniausiai deginama yra eglių, pušų, ąžuolo, kipariso, raudonojo kedro bei maumedžio mediena. Visų minėtų rūšių deginta mediena pasižymi išskirtine, rafinuotai prabangia, bet tuo pačiu ir labai subtilia išvaizda.

Ar deginta mediena nekenkia aplinkai ir žmonių sveikatai?

Natūrali alyva, kuria yra padengti visi degintos medienos gaminiai, savo sudėtyje neturi jokių kenksmingų medžiagų, kurios galėtų kenkti žmonių ar gyvūnų sveikatai, sukeldamos alergijas, ar kitus negalavimus. Ši alyva nekenkia ir aplinkai.

Kokiomis savybėmis pasižymi deginta mediena?

Degintos medienos gerųjų savybių sąrašas iš tiesų yra įspūdingas. Visų pirma norisi akcentuoti šios medienos ilgaamžiškumą. Ši medžiaga idealiai tinka ilgalaikiams projektams, nes yra vienas racionaliausių bei ekonomiškiausių pasirinkimų. Deginta mediena be kitą ko yra atspari puviniui, pelėsiui ir vabzdžių atakoms. Degintai medienai nėra baisios orų permainos, dargana bei ultravioletiniai spinduliai. Labai svarbu paminėti ir tai, kad išskirtine išvaizda pasižyminčios degintos medienos dailylentės, lentos ir kt. gaminiai taip pat yra praktiškai nedegi medžiaga.

Kokiems projektams yra tinkama deginta mediena?

Deginta mediena tinkama tiek vidaus, tiek išorės projektams. Stogai, terasos, fasadai, tvoros, interjero detalės – tai tik dalis projektų, kuriems gali būti pasirenkama deginta mediena, nes šis unikalus produktas gali būti pritaikomas ženkliai plačiau. Nepriklausomai nuo to, kokiam projektui bus pasitelkiama deginta mediena, galite būti tikri, kad nekintančia jų išvaizda, tvarumu ir patvarumu galėsite džiaugtis ilgus metu.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą