Idėjos namams

Kaip skalbti drabužius, kad jie nenusidažytų?

Rūbų skalbimas atrodytų procesas paprastas, tačiau, kad rūbų spalvų ryškumas mus džiugintų ilgai, reikėtų žinoti kelias elementarias taisykles apie jų skalbimą ir skalbiklių pasirinkimą. Deja, agresyvūs plovikliai ir kietas vanduo tiesiogine prasme išplauna spalvą, ir daiktai pamažu praranda savo patrauklumą, išblunka. Kad taip nenutiktų, o drabužiai džiugintų kuo ilgiau, surinkome jums keletą naudingų patarimų.

  • Rūšiuokite audinius pagal spalvą. Tamsūs daiktai gali nuspalvinti šviesius, ypač jei pasirinksite per aukštą temperatūrą.
  • Rūšiuokite pagal audinį. Sunkūs daiktai, tokie kaip antklodės ar rankšluosčiai, gali pažeisti subtilius suknelių ir palaidinių audinius.
  • Pasirinkite tinkamą skalbimo temperatūrą. Karštas vanduo yra vienas pagrindinių spalvotų daiktų priešų.
  • Pasirinkite tinkamus skalbiklius. Kokybiški ir tinkamai pasirinkti skalbikliai garantuos jūsų drabužių kokybę.
  • Neperdžiovinkite. Elektrinės džiovyklės žinoma, padės greitai išdžiovinti skalbinius, tačiau kartu su jais pagriebs porą spalvų tonų. Per didelis karštis tiesiogine prasme išgarina spalvą nuo audinio paviršiaus, todėl taip pat būtina atkreipti dėmesį į džiovinimo režimo pasirinkimą.

Senai pastebėta, kad drabužiai nusidėvi nuo skalbimo, ir tai tiesa: esmė yra audinio tekstilės pluoštuose ir jų stiprume. Nuo ploviklių, baliklių, aukštos vandens temperatūros ir karšto džiovinimo poveikio pluoštai deformuojasi: plonėja, tempiasi, pūkuojasi. Laikui bėgant bet koks daiktas, net ir pats kokybiškiausias, pamažu praranda formą ir spalvą, susidėvi.

Jei norite, kad jūsų drabužiai tarnautų ilgiau, tai nereiškia, kad juos reikia skalbti rečiau – tereikia tai padaryti teisingai. Norint pratęsti drabužių tarnavimo laiką, pakanka pasirinkti tinkamą skalbimo būdą, vadovautis etiketėje pateiktomis rekomendacijomis ir parinkti tinkamas skalbimo priemones.

Kad nepirktumėte skirtingų produktų, galite ieškoti alternatyvos. Šiuolaikiniai milteliai ir geliai dažnai yra universalūs, juose taip pat yra aplinkai nekenksmingų ir natūralių ingredientų. Jie mažiau putoja, todėl gali būti naudojami visų tipų skalbimui.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą