Namai

Infraraudonųjų spindulių šildymas: kuo jis yra naudingas

Nors infraraudonųjų spindulių šildymas yra palyginti nauja koncepcija Lietuvoje, tačiau tai yra labai puikus būdas sumažinti energijos suvartojimą ir kartu apsaugoti aplinką. Nors dažnai kalbama apie infraraudonųjų spindulių šildymo sistemų energijos taupymo privalumus, nedaugelis žino, kad šios sistemos turi ir kitų privalumų, o jei svarstote, ar atnaujinti savo namų šildymo sistemą, šie privalumai gali būti labai svarbūs.

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos beveik akimirksniu pagamina šilumą

Pavargote laukti, kol jūsų kambarys sušils? Naudojant infraraudonųjų spindulių šildymo sistemas jūsų kambarys sušils greičiau nei taikant bet kurį kitą šildymo sprendimą, o kadangi ši sistema šildo kambaryje esančius daiktus (o ne orą patalpoje), poveikį pajusite daug greičiau. Nebereikės laukti, kol pradės veikti šildymas.

Energijos sąnaudos yra mažesnės nei daugumos elektrinių konvekcinių šildytuvų

Infraraudonųjų spindulių sistemos eksploatacinės išlaidos, palyginti su elektriniu konvekciniu šildytuvu, yra daug mažesnės, nes tam pačiam šilumos kiekiui užtikrinti reikia mažesnės galios.

Padeda apsisaugoti nuo pelėsio

Kaip minėjome anksčiau, infraraudonųjų spindulių šildytuvai veikia tiesiogiai kaitindami daiktus (jie veikia taip pat, kaip ir energija bei šiluma, kurią jaučiame iš saulės). Dėl šios priežasties įjungus šildytuvą greitai išdžiūsta bet kokia drėgmė, esanti ant sienų ar baldų, todėl laikui bėgant nesusidarys pelėsis ar grybelis, kaip įprastos šildymo sistemos atveju.

Suteikia daugiau vietos ir papildo namų interjerą

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos yra bene mažiausiai invaziniai šildymo sprendimai. Jas galima užmaskuoti kaip paveikslus ar veidrodžius, galite pakabinti ant sienos ar net pritvirtinti prie lubų. Šildytuvus galite išdėstyti taip, kad niekas nežinotų, kur jų ieškoti, tarsi jų ten net nebūtų, todėl turėsite kur kas daugiau erdvės. Ne daug kas žino, kad pakabinę infraraudonųjų spindulių šildymo plokštę ant lubų, ji efektyviai šildys didesnį plotą (taip sutaupysite dar daugiau energijos).

Nesudėtinga ir minimali priežiūra

Kadangi infraraudonųjų spindulių šildymo plokštės šilumai perduoti nenaudoja oro ar skysčio, su jomis praktiškai nesusijęs joks nusidėvėjimas. Infraraudonųjų spindulių plokštėms praktiškai nėra jokių priežasčių, dėl kurių jos galėtų mechaniškai sugesti, kitaip nei tradiciniams šildytuvams, kuriuos reikėtų valyti, nuleisti orą ir pan.

Suteikiama nuolatinė šiluma

Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos ne tik apsaugos nuo pelėsio, bet ir užtikrins nuolatinę šilumą jūsų namuose. Infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos visiškai tolygiai sušildys kiekvieną patalpoje esantį objektą (kėdę, sieną ar jus). Šiluma sklis nuo šių objektų ir sukurs stabilią ir komfortišką temperatūrą.

Nauda sveikatai

Galbūt to dar nežinote, tačiau infraraudonųjų spindulių šildymo sistemos pasižymi ir nauda sveikatai. Infraraudonieji spinduliai, skirtingai nei tiesioginiai saulės spinduliai, negali jums sukelti nudegimų ar pakenkti. Tiesą sakant, kai infraraudonieji spinduliai įsigeria į kūną, jie gali pagerinti kraujo apytaką, o tai taip pat gali pasitarnauti imuniteto stiprinimui, detoksikacijai ir sumažinti sąnarių sustingimą.

Parašykite komentarą