Idėjos namams

Skirtumai tarp skirtingų tipų šilumos siurblių

Šilumos siurblys – tai įrenginys, kuris išgauna šilumą iš aplinkos ir paverčia ją šiluma, naudojama namų šildymui arba buitiniam karštam vandeniui ruošti. Jis priklauso alternatyviems, todėl atsinaujinantiems ir aplinkai saugiems energijos šaltiniams. Turintys populiarumą dėl eksploatacinių išlaidų, nes ima nemokamą energiją iš dirvožemio, vandens arba oro.

Kad investicijos į šilumos siurblį greitai atsipirktų, turite parinkti jums geriausią tinkantį šilumos šaltinį. Ar geriau tinka vanduo ar gruntas, vertikalus ar horizontalus šilumokaitis, labai priklauso nuo jūsų sklypo.

Šilumos siurblių tipai

  • Geoterminių siurblių šilumos šaltinis yra žemė. Jie gali būti naudojamas tiekti šilumą tiek namų, tiek karšto vandens šildymui. Jų pranašumai yra didelis darbo efektyvumas, todėl siurblys gali būti vienintelis namų šildymo šaltinis. Trūkumas tas, kad naudojant horizontalųjį šilumokaitį, sklypo plotas turi būti didelis. Kita vertus, naudojant vertikalų, gręžimas į žemę turi būti gana gilus – siekti 100 metrų.
  • Oras-vanduo siurbliai taip pat yra labai efektyvus, net kai kuriais atvejais efektyvesni nei žemės siurbliai. Šaltinis yra šiltas tekantis vanduo. Tai gali būti vienintelis namų šildymo šaltinis. Išorinis siurblio maitinimo šaltinis gali būti elektra arba dujos.
  • Oro-oras šilumos siurblių populiarumas labai auga, nes nereikalauja didelių išlaidų. Šilumos šaltinis yra oras, paimamas iš lauko. Oro siurblys gali būti naudojamas visomis sąlygomis. Tačiau tokiu atveju name būtina įrengti kitą, papildomą šildymo šaltinį, kuris palaikytų arba pakeistų siurblį didžiausių temperatūrų skirtumų patalpose ir išorėje laikotarpiu. Tokį šilumos siurblį rekomenduojama derinti su žemos temperatūros sistemomis, pvz., grindų šildymu.

Visų šilumos siurblių veikimo mechanizmas panašus, kadangi juose naudojamas itin populiarus reiškinys, susijęs su dujomis. Kai dujos suspaudžiamos, jų temperatūra pakyla. Kita vertus, dujoms plečiantis, iš aplinkos sugeriamas didelis šilumos kiekis, todėl kurį be pasirinktumėte, liksite draugiški tiek aplinkai, tiek sau.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą