Meilė,  Sveikata

Viskas, ką reikia žinoti apie seksą po gimdymo

Pirmasis dalykas, apie kurį moteris galvoja vos pagimdžiusi vaiką, dažniausiai nėra seksas. Vis dėlto, daugelio moterų galvose šis vaizdinys iškyla ir kelia nerimą, nes po gimdymo fiziškai ir psichologiškai išgyventi įvykiai primena apie skausmą. Tačiau sekso terapeutai nori nuraminti ir patikinti, jog vagina buvo sukurta taip, kad atliktų šią svarbią užduotį, todėl ir po nėštumo moteris pajėgi vėl gyventi kokybišką ir malonų seksualinį gyvenimą. Svarbiausia ieškoti informacijos, kaip šiuo laikotarpiu gali padėtilubrikantai, kada galima pradėti juos naudoti, kaip susitaikyti su kūno pokyčiais ir panašiai. Natūralu, kad klausimų kyla visoms poroms, todėl norime pasidalinti atsakymais.

Kiek laiko reikėtų palaukti?

Medicinos atstovai teigia, kad vagina pradeda atsistatymo procesą iškart po gimdymo. Šis lytinis organas pasižymi dideliu tamprumu, elastingumu, todėl net įvykus plyšimui, vaginai visiškai sugyti pakanka kelių savaičių. Vis dėlto, kad maksimaliai apsisaugotų nuo galimų infekcijų ir kitų nemalonių pojūčių, po gimdymo moteriai rekomenduojama susilaikyti nuo lytinių santykių 6 savaites.

Dažniausia problema norint grįžti prie įprasto lytinio gyvenimo tampa moterų baimė. Visgi, specialistai ramina ir tikina, kad nesvarbu, koks buvo gimdymas, kokio dydžio vaisių moteriai teko išnešioti, vaginos audiniai grįžta į pradinę padėtį dėl joje esančių raumenų. Žinoma, audiniai gali atrodyti šiek tiek kitaip, bet tai neturi didelės įtakos seksualiniam malonumui.

Medicinos ekspertai pabrėžia, kad pirmuosius kartus svarbia pagalbine priemone būna intymūs reikmenys. Lubrikantas kaina tikrai negąsdina,  onauda – neišmatuojamai didelė. Pradėkite lėtai, masažuokite, švelniai glostykite, lubrikantu patepkite išorinius moteriškus ir vyriškus lytinius organus ir tik tuomet, kai pasieksite susijaudinimą, ženkite kitą žingsnį.

Neišsigąskite – pradžia gali būti ne tokia maloni

Realybė tokia: pirmieji kartai gali būti ne tokie malonūs, kokių jūs norėtumėte, tikėtina, kad jie primins pirmąjį kartą. Vis dėlto, apklausos rodo, kad susijaudinimą padidina faktas, jog sekso buvo laukta keletą savaičių. Tačiau dėl galimo diskomforto nusiminti tikrai nevertėtų.

Specialistai teigia, kad po kurio laiko, prabėgus dar keletui savaičių ar mėnesių, įsiskverbimas tampa kur kas patogesnis, malonesnis ir viskas grįžta į savas vėžes. Vėlgi, didžiausia medicinos atstovų rekomendacija – lubrikantai. Jie papildo natūralią drėgmę, todėl išvengsite nemalonaus trinties pojūčio ir viskas vyks kur kas sklandžiau.

Kaip susitaikyti su kūno pokyčiais?

Nėra nieko neįprasto galvoti, ar kada nors vėl jausitės tokia pat seksuali, kaip sau atrodėte prieš gimdymą. Vis dėlto kūnas patyrė milžiniškus pokyčius, todėl gali prireikti laiko, kol vėl galėsite jaustis savimi. Psichologai pastebi, kad moterims atrodo, jog kūnas priklauso ne joms pačioms, o kūdikiui, kuriam jis reikalingas išgyventi. Svarbiausia suprasti, kad nesate viena – net garsiausios pasaulinio lygio žvaigždės, samdančios trenerius, mitybos specialistus, susiduria su lygiai tokiomis pačiomis problemomis.

Specialistai ragina duoti sau laiko adaptuotis prie naujosios rolės ir kurti santykius su savo kūnu iš naujo. Jeigu miegamajame bus naudojami lubrikantai, galėsite iš lėto, neskubėdami atrasti seksualinio gyvenimo džiaugsmus, o šiems pripildžius sielą, neilgai trukus vėl iš naujo pamilsite savo kūną. Arba pažiūrėkite į situaciją iš kitos pusės – jūsų kūnas padarė stebuklą, kuriuo turėtumėte didžiuotis. Tai jis užtikrina jūsų kūdikio sveikatą, palaiko gyvybę.

Malonus, jaudinantis, kokybiškas seksas po gimdymo – misija įmanoma. Kai kurios poros pastebi, kad seksas tapo net dar geresnis nei buvo prieš tai, nes vaikai priverčia ieškoti kūrybiškų sprendimų ir įdėti papildomų pastangų. Geriausia, ką galite daryti, tai eksperimentuoti ir rasti pozas, papildomas priemones, tokias kaip lubrikantai, sekso žaisliukai, ir aplinkybes, kurios geriausiai veikia jūsų poros intymiajame gyvenime.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą