Vestuvių vedėjų darbas atrodo yra gana paprastas – tiesiog skaitai tekstą ir organizuoji visokius žaidimus vestuvėse. Kolega DJ‘jus pasirūpina muzika. Viskas. Tikrai bet kas galėtų būti vestuvių vedėju, tik reikia dar reprezentatyvios išvaizdos ir gero balso, kad kartais be mikrofono eitų perrėkti įsisiautėjusią vestuvininkų svitą. Deja, viskas ne taip paprasta, kaip atrodo. Vestuvių vedėjai dar atlieka ir pašalinius darbus.
Taikdariai
Tai viena iš pagrindinių šios specialybės pareigų – surasti bendrus sąlyčio taškus tarp giminių, kurios vestuvių dieną dažnai matosi pirmą kartą. Kadangi proga linksma, alkoholis liejasi laisvai, vyksta nemažai mikrokonfliktų tarp abiejų pusių „šauniausių“ vestuvininkų. Tuos konfliktus vestuvių vedėjas turi pamatyti ir jiems užkirsti kelią. Jei nepavyksta jų išvengti, teks įdėti visas pastangas, kad konfliktuojantys asmenys nepasiimtų viso dėmesio sau.
Dažnai sakoma, kad lietuviškos vestuvės neapsieina be kraujo ir barnių. Tai netiesa. Jei vestuvių vedėjas tikras profesionalas, jokių muštynių nebus viso renginio metu. Po to, kai prasideda tik lėbavimas, visko gali pasitaikyti, tačiau oficialiosios šventės metu – jokių viešų barnių pykčių, įžeidinėjimų.
Psichologai
Vestuvėse susipažįsta dvi giminės. Vieni iš jų yra kuklesni, kiti drąsesni. Drąsesnieji aprastai bendrauja draugiškai, bet tarpusavyje. Renginio vedėjo užduotis – paveikti vestuvininkus taip, kad vyktų nuolatinis bendravimas ir žmonės jaustųsi laimingi, bent laikinai pamirštų savo problemas, tiek asmenines, tiek finansines (niekam ne paslaptis, kad dažnos vestuvės vyksta už skolintus pinigus, tad „kaip grąžint“ kirminas kamuoti pradeda dar prieš renginį…). Prakalbinti žmones gali būti sunkoka. Alkoholio griebiamasi tik paskutinėje vietoje, kai matoma, jog vakarėlis be energijos ir visai nelinksmas.
Humoristai
Renginių vedėjai paprastai nedainuoja populiarių šlagerių. Tam samdomi vestuvių muzikantai. Taupant pakanka nusamdyti renginių vedėja ir jo kolegą DJ‘jų, kad būtų leidžiama publikai priimtina muzika. Bet kažkokios programos reikia. Ją paprastai kuria patys vestuvininkai. Tik vedėjo humoro jausmas gali išgelbėti situaciją. Kai žmonės juokiasi, jie jaučiasi laimingi, ne taip greitai įkaušta nuo alkoholio. Vienu anekdotu tai neapsiriboja, reikia sugalvoti kelis numeris, kurie tikrai būtų juokingi. Kartais vedėjui tenka persirengti, kad įkūnytų tam tikrą personažą. Ne, tai ne Piršlys melagis, ši tradicija, gaila, bet eina užmarštin. Bet kuriuo atveju tik nuo renginio vedėjo profesionalumo priklauso, ar svita juoksis, ar sėdės sulindusi į savo telefonus.
Organizatoriai
Atrodo, kad renginio vedėjas turi tik vesti renginį ir daugiau nieko. Deja, jam reikia pasiruošti rekvizitus. Tai įvairūs prizai už dalyvavimą konkursuose, priesaikos, diplomai, paprasčiausi lapeliai ir rašikliai, jei to reikia konkursams ir t.t. Kas gi tas smulkmenas perka? Tikrai ne jaunieji prieš vestuves, o patys renginių vedėjai. Tai jų darbas būti pasiruošusiems viskam.
Dažnai jiems tenka pasirūpinti ir vakaro fejerverkais 12 valandą, nes jaunieji ar jų tėvai, organizuojantis vestuvių pokylį tiesiog prašo kažką rekomenduoti.
Kai dirba vestuvių planuotojai, renginių vedėjams darbo sumažėja, tačiau daugumoje vestuvių jiems tenka dirbti vos ne „Barbe devyndarbe“ ir dar visur suspėti. Tai didelis stresas, tad nesistebėkite, kad vestuvių vedėjai tokie „brangininkai“.