Gyvenimas

Teisininkai pataria: kokių klaidų gyvenime nedaryti

Kiekvienas teisininkas žino 1001 situaciją, kai galima buvo išspręsti problemą ar nesutarimą itin paprastai, tačiau buvo įsivelta į teisinį ginčą. Kartais tereikia būti atsargesniems ir apdairesniems. Todėl dalinamės keliais praktiškais teisininkų patarimais, kaip gyvenime išvengti situacijų, kurios reikalautų rimtų teisininkų įsikišimo.

Žiūrėkite ką pasirašote ir gaukite kopiją

Sutarties nesilaikymas yra viena dažniausių situacijų, kuomet reikia įtraukti advokatus ir teisininkus. Tačiau ką daryti, jei jūs neturite sutarties kopijos ir nesate tikri ar tikrai antra pusė pagrįstai teigia, jog jūs nesilaikote susitarimo.

Nesvarbu ką pasirašote – visada skaitykite. O pasirašyto dokumento kopiją visada pasiimkite. Jei dėl kokių priežasčių negalite gauti kopijos, bent jau nusifotografuokite telefonu.

Svarbias sutartis turėtų peržiūrėti teisininkas

Daugelis pasirašomų sutarčių yra standartinės. Net ir būsto pirkimo, pardavimo, lizingo, paskolos sutartys yra pakankamai standartinės, ties kuriomis paprastai ilgai nesvarstoma. Tačiau kuomet kalba pasisuka link vesto sandorių, didesnės vertės projektų sutarčių, kur prisiimate asmeninę atsakomybę ir atsakote savo turtu, tuomet reikia teisinės konsultacijos.  

Visada reikia tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausia. Privalote suprasti kuo atsakote ir kas gresia, jei kažkas vyks ne pagal sutartį. Tam geriausiai padės pasiruošti teisininkas ir išvengti jei įmanoma.

Pasiruoškite testamentą

Nesvarbu koks jūsų amžius ir kad visai neplanuojate mirti. Tačiau turėti testamentą yra  naudinga. Tai išties palengvina gyvenimą jūsų artimiesiems, jei neplanuotai užgestų jūsų gyvybė. Net jei neturite ypatingo turto, testamente nurodomi pageidavimai, pavyzdžiui, kam patikėti nepilnamečių vaikų priežiūrą, ką daryti su jūsų asmeniniais daiktais, ką daryti su naminiu gyvūnu, kaip padalinti turtą.

Testamentas tiesiog privalomas, jei palikimą norite paskirstyti visai kitaip, nei jis būtų paskirstytas be testamento. Jei šeimoje vyksta konfliktai tarp brolių – seserų ar kitų artimųjų, palikimo dalybos iš kibirkšties įžiebs tikrą ugnį. Geriausia giminės ir draugų vardan, to išvengti ir iš anksto sudaryti testamentą.

Neprisiimkite atsakomybės nepasitarę su advokatu

Stresinėje situacijoje, kuomet žmogus kuo nors kaltinamas, šis gali priimti kaltę ar leptelėti kažką, kas vėliau bus panaudota teisme. Ne veltui filmuose ir realybėje girdime frazę „Jūs turite teisę tylėti, nes viskas, ką pasakysite, gali būti panaudota prieš jus teisme“.  Todėl verčiau patylėti, nurimti ir pasitarti su advokatu.

Viskas kas parašyta, gali būti panaudota prieš jus

Kiekvieną kartą siųsdami laišką, perskaitykite ir pagalvokite, kaip jis atrodys tuomet jį skaitys kaltintojas teismo metu? Paprasčiausias darbinis el.laiškas po konflikto  su kolega, kitam kolegai, o laiške išdėstytos detalės, ką jūs norėtumėte padaryti jus įsiutinusiam kolegai – kaip manote, kaip laiškas bus traktuojamas, jei netyčia tas kolega nusiris laiptais sekančią dieną?

Virtualus patrulis socialiniuose tinkluose atkreipia dėmesį net ir sparnuotas frazes, kurios reiškia susidorojimą ir priklausomai nuo situacijos traktuoja tai kaip grasinimą ar pasikėsinimą į sveikatą ir gyvybę. Laikas prisiminti kitą frazę – „žodis ne žvirblis“.

Dalykai daromi, ne taip kaip sugalvojote, o kaip nurodo įstatymas

Darbdavių ir darbuotojų santykius apibrėžia tam tikras šusnis įstatymų. Nuomotojo ir nuomininko – taip pat. Lietuva teisinė valstybė, todėl negalima elgtis taip kaip susigalvojote ar taip, kaip jums patogiau. Jei esate tas, kurį diskriminuoja, kokio teises suvaržo – nebijokite kreiptis teisininko konsultacijai.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą