Gyvenimas

Kas yra repatriacija ir ką turime žinoti?

Repatriacija – kūno repatriacija yra terminas, vartojamas perkeliant asmenį, kuris mirė ne savo kilmės šalyje ir nori būti perkeltas į paskirties vietą, kitoje šalyje. Jei artimas žmogus mirė užsienyje, bet laidotuvės vyks Lietuvoje, repatriacijos specialistų komanda gali jums padėti. Dažniausiai laidojimo įmonės turi sukaupę didelės patirties šiais klausimais, kad jums reikėtų kuo mažiau rūpintis tokiais dideliais ir svarbiais klausimais. Įmonės repatriacijos paslaugos, sudarytos iš geriausių laidotuvių vadovų, teikia paramą jums ir jūsų šeimai, kartu palaikydamos ryšius su šalies ambasada, oro linijomis ir koronerio pareigūnais jūsų vardu.

Jei jūsų artimasis mirė užsienyje ir norėtumėte, kad jo laidojimo ar kremavimo paslaugos Lietuvoje būtų teikiamos, turėsite pasirūpinti palaikų repatriacija. Jei jūsų asmuo mirė atostogų metu, turėsite patikrinti, ar jis buvo apsidraudęs kelionės draudimu ir ar jo polisas padengia repatriacijos išlaidas. Kūno repatriacijos iš užsienio procese vyksta keli žingsniai. Jie gali šiek tiek skirtis priklausomai nuo šalies, kurioje asmuo miršta; tačiau svarbu teisingai atlikti veiksmus, kad procesas būtų kuo sklandesnis. Jei turite klausimų apie procesą ir ką daryti, jums gali padėti tos šalies ambasada, kelionių organizatorius (jei atostogavote) arba vietos valdžios institucijos. Arba susisiekite su vietiniu laidotuvių biuru, kuris galės palengvinti procesą jūsų vardu.

Pranešti institucijoms. Pirmasis kūno repatriacijos iš užsienio žingsnis yra susisiekti su vietos valdžios institucijomis šalyje, kurioje asmuo mirė, kad galėtumėte užregistruoti mirtį. Tos šalies, kur asmuo mirė ambasada taip pat turėtų galėti jums padėti registruojant mirtį užsienyje. Sutvarkykite tinkamus dokumentus. Turėsite turėti visus reikiamus dokumentus, kad galėtumėte repatrijuoti savo mylimąjį iš užsienio. Dokumentai, kurių jums prireiks: Mirties liudijimas – registruotas toje šalyje, kurioje asmuo mirė. Mirties liudijimo vertimas į lietuvių kalbą – tai turi būti patvirtinta kopija. Leidimas gabenti kūną atgal į Lietuvą – išduotas mirties šalyje.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą