Sveikata

Meno terapijos užsiėmimai namuose

Ar jaučiate, jog laisvalaikio užsiėmimai namie pradeda gerokai įgristi? Visi serialai išžiūrėti, dėlionės sudėliotos, o turimi stalo žaidimai jau pažįstami iki kaulų smegenų? Interneto knygynas „Patogupirkti.lt“ savo asortimentą papildė naujomis prekėmis, kurios ne tik pagyvins laiko leidimą namuose, bet ir suteiks galimybę išbandyti šį tą naujo, nusiraminti ir net pagražinti savo namus.

 

Deimantinės mozaikos

Įprastai daugelį gąsdina veiklos, kurioms reikalingi meniniai gebėjimai, o ypač, jei pas žmogų tariamos „meninės gyslelės“ nėra. Šiam užsiėmimui – to visai neprireiks. Deimantinės mozaikos – tai meno terapijos užsiėmimas, leidžiantis pabėgti nuo kasdienybės ir pasijusti tikru menininku.

Naujove rankdarbių pasaulyje laikomas užsiėmimas yra nesudėtingas, tačiau pareikalaus nemažai kruopštumo, mat rinkinyje esantį paveikslą, reikės užpildyti mažais deimantiniais kristalais. Galutinis rezultatas gali būti įrėminamas ir tapti tikra namų puošmena.  

Deimantinių mozaikų paveikslų yra įvairiausių rūšių – nuo gėlių, miestų ir gyvūnų, iki svajingų peizažų ir pasaulinių paveikslų reprodukcijų. Mozaikų sudėtingumo lygis taip pat skiriasi, tačiau šis užsiėmimas rekomenduotinas suaugusiems arba vyresnio amžiaus vaikams, nes jame yra daug smulkių detalių.

 

Tapyba pagal skaičius

Dar vienas smagus užsiėmimas laisvalaikiui – tapyba pagal skaičius. Norintys piešti čia tikrai neprivalo turėti specialių įgūdžių ar universitetinio išsilavinimo – tai išties nesudėtingas ir įdomus būdas tapyti ir papuošti savo namus išvaizdžiu meno kūriniu.

Tapyba pagal skaičius – naujoviškas kūrybinis hobis, o juo užsiimti labai paprasta – tereikia atitinkama spalva nuspalvinti tam tikrus ant drobės esančius skaičius. Rinkinį sudaro teptukai, sunumeruoti dažai, drobė su piešiniu bei priedai paveikslo montavimui ant sienos. Paveikslų pasirinkimo spektras taip pat didžiulis – galima rinktis tapyti natiurmortus ir peizažus, filmų ir knygų herojus, istorines asmenybes, gyvūnus, gėles, pasaulinio pripažinimo sulaukusių paveikslų reprodukcijas.

Daugeliui ši veikla gali virsti laiko mašina į vaikystę – kai darželyje ar mokykloje, mokantis skaičiuoti, reikėdavo nuspalvinti paveikslėlius atitinkamomis spalvomis pagal skaičius ar apskaičiuotus matematinių veiksmų rezultatus. Išties, būtent galimybė mintimis sugrįžti į vaikystę piešiant, suteikia daugiau malonumo, leidžia atsikratyti griežtų struktūros rėmų ir atsipalaiduoti. Beje, tiek rinkinys tapymui, tiek ir nupieštas paveikslas gali tapti puikia dovana!

 

Nauda sveikatai

Ar žinojote, jog šie užsiėmimai gali ne tik praskaidrinti laisvalaikį, bet ir pagerinti sveikatą? Išties, ne veltui deimantinių mozaikų lipdymas ir tapyba pagal skaičius yra priskiriami meno terapijai – toks laisvalaikio leidimas padeda atsipalaiduoti, mažina stresą, moko kantrybės ir susitelkimo.

Susitelkę į konkrečią užduotį, suaugusieji jaučiasi laimingesni, ramesni ir labiau atsipalaidavę. Mintys susitelkia į „čia ir dabar“ būseną, tad dažnai tokie užsiėmimai prilyginami meditacijai. Tai neįtikėtinai paprastas būdas atsiriboti nuo rūpesčių ir kasdienybės, sumažinti stresą ir išlaisvinti užgniaužtas emocijas.

Žinoma, geriausias būdas atsiriboti ir patirti geriausią meno terapijos poveikį – netrukdant telefono skambučiams ar kitoms technologijoms. Tokie užsiėmimai padeda pabėgti nuo energiją siurbiančio technologijų pasaulio bei pailsinti akis nuo nuolat supančių telefono, planšetės, kompiuterio ar televizoriaus ekranų.

Be jau minėtų laisvalaikio užsiėmimų, terapine veikla taip pat laikomas piešimas, paveikslėlių spalvinimas, mandalų piešimas ir spalvinimas, koliažų darymas, rašymas, keramika ir t.t.

 

Skatina kūrybiškumą

Šiais laikais, kai viską galima rasti internete arba nusipirkti, kūrybiškumo lavinimas gerokai nusilpo. Naujosios elektroninio knygyno prekės siūlo pasinerti į „pasidaryk pats“ projektus, kurie suaktyvins dešinįjį smegenų pusrutulį, atsakingą už vaizduotę, kūrybiškumą, meno suvokimą ir intuiciją. Laikas, praleistas užsiimant menine veikla, padeda puoselėti meninį skonį ir ugdo gebėjimą pažvelgti į gyvenimą kitu kampu.

 

Lavina kantrybę

Greitas gyvenimo tempas paskatino žmogaus norą pamatyti rezultatus kuo skubiau, tačiau kantrybės ir dėmesio rezervai yra gerokai sumažėję. Tiek deimantinių mozaikų lipdymas, tiek tapymas pagal skaičius puikiai tiks vietoje nenusėdintiems nenuoramoms – šie užsiėmimai prikausto prie stalo ir moko kantriai bei nuosekliai siekti užsibrėžto rezultato.

Norint užbaigti paveikslą, gali prireikti keleto dienų ar net savaičių, tad šie užsiėmimai reikalauja atsidavimo ir susikaupimo. Išties, dirbant ties paveikslu, visos mintys yra skirtos šiam procesui, todėl pavyksta labiau atsiriboti nuo įvairių dirgiklių ir susikaupti. Ši terapijos rūšis suaktyvina smegenų žievės kaktinę sritį, kuri yra atsakinga už problemų sprendimo bei organizacinius įgūdžius, tad padeda geriau susikaupti į atliekamą užduotį ir kantriai siekti rezultato.

Suteikia pasitikėjimo savimi

Tikra tiesa, tokios meninės veiklos kaip tapyba pagal skaičius bei deimantinės mozaikos padidina savigarbą ir pasitikėjimą savimi. Žinojimas, jog kažką sukūrėte pats ar užbaigėte pradėtą darbą, suteikia pasitenkinimo ir pasididžiavimo jausmą, suteikia drąsos imtis naujų dar nebandytų veiklų. Be to, užbaigtą paveikslą galima įrėminti ir pakabinti ant sienos, tad savo pasiekimu galėsite pasidžiaugti su artimaisiais bei svečiais.

Pranešimą paskelbė: Simona Pėčelytė, UAB „Patogu pirkti“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą