Gyvenimas

Sužadėtuvės per karantiną: kaip išsirinkti žiedą?

Covid-19 iš pagrindų pakeitė žmonių gyvenimus, planus, rutiną ir.. Sužadėtuvių įpročius. Kaip teigia viena garsiausių vestuvių planavimo įmonių pasaulyje „The Knot“, nors anksčiau su sužadėtuvių žiedo pirkimas internetu daugeliui atrodė neįmanomas, šiandien tai tapo labai populiariu reiškiniu.

Iš pažiūros, ketinantiems pirštis gali iškilti nemažai klausimų: kaip išrinkti dydį, kaip įvertinti kokybę, ką daryti, jeigu norisi išsirinkti iš kelių variantų? Šiame straipsnyje pateiksime patarimus, kurie padės išrinkti stulbinantį žiedą Jūsų antrajai pusei net neišėjus iš namų.

Dar niekada santykiai nebuvo tokie svarbūs

Šios visą pasaulį sukausčiusios pandemijos metu, žmonės kaip niekad daug buvo namuose, su savo artimais žmonėmis. „Brides“ atlikto tyrimo duomenimis, didelė dalis respondentų teigė, jog Covid-19 viruso akivaizdoje pakeitė požiūrį į santuoką ir pradėjo labiau vertinti santykius su antrąja puse. Atlikti tyrimai rodo, jog dėl šių priežasčių pandemijos laikotarpiu sužadėtuvių rodiklis išaugo.

Visgi šios ceremonijos tradicijos iš dalies pakito. Nebeliko planuotų kelionių į Romą ar Paryžių, užsidarė mylimi restoranai, todėl planavusiems neeilines piršlybas teko gerokai pasukti galvą. Interneto platybėse galima rasti šaunių karantininių pasipiršimo idėjų: pavyzdžiui, visiškai ištuštėjusioje miesto gatvėje, skirtoje tik dviem, arba nuostabaus miško apsuptyje, tad galime teigti, jog pandemijos metu žmonės į sužadėtuves pradėjo žiūrėti kūrybiškiau. Tačiau nepriklausomai nuo to, vienas dalykas išliko nekintantis, tai – sužadėtuvių žiedas. Nepasant visko, jis išliko svarbiausių piršlybų simboliu.

Galbūt lesti išsirinkti jai pačiai?

Nors Lietuvoje yra populiaru, jog vyras turi išrinkti sužadėtuvių žiedą slapta, vertinant pasaulinio masto statistiką, bent 40 proc. moterų teigianorinčiospačios dalyvauti žiedo rinkimo procese. Šis apsisprendimas priklauso nuo žmogaus asmenybės: vienoms moterims patinka aiškiai viską planuoti ir jos nemėgsta siurprizų, kitos – priešingai, sužadėtuvių neįsivaizduoja be staigmenos.

Šį aspektą privalu išsiaiškinti prieš perkant sužadėtuvių žiedą. Galbūt galite pakalbėti su jos artimaisiais? O gal užuominų pateiks geriausios jos draugės? Išsiaiškinkite ir atsižvelkite į tai.

Kaip pasirinkti gerą dydį perkant internetu?

Jeigu nusprendėte, jogpiršlybas norite laikyti paslaptyje, turėtumėte žinoti keletą dalykų dėl žiedo dydžio. Visų pirma, viena iš svarbiausių užduočių Jums – rasti jos asmeninį žiedą, kuris yra nešiojamas ant bevardžio piršto. Tuomet parsisiųskite virtualią žiedų dydžio matuoklę (yraprogramėlių, skirtų išmaniesiems įrenginiams), ir išmatuokite jį. Taip tiksliausiai žinosite žiedo dydį.

Tačiau ką daryti, jeigu žiedo nepavyksta rasti? Tuomet rekomenduojame rinktis didesnį žiedą, tokiu atveju, po sužadėtuvių jį nesudingai pamažinsite pas juvelyrą.

Taip pat visuomet galima pasitelkti į pagalbą draugus bei artimuosius. Paklausinėkite jų, galbūt geriausia draugė tikrai žinos mylimosios piršto dydį.

Kuomet žinosite dydį – sunkiausias darbas atliktas. Belieka kreiptis į profesionalus: internetinėse juvelyrikos parduotuvėse šalia kiekvieno žiedo matysite galimus jo dydžio variantus, visgi jeigu nesate tikri, rekomenduojame pasikonsultuoti su profesionalais internetu (el. paštu, per „livechat“ arba telefonu). Covid-19 paskatino juvelyrikos sritį transformuotis, tad klientai net ir pandemijos metu gali gauti profesionalų bei kokybišką aptarnavimą. Visa tai gausite užsukę į https://auksosala.lt/.

Kaip žinoti, ar žiedas aukščiausios kokybės?

Tiems, kurie vertina sužadėtuves kaip vieną svarbiausių gyvenimo įvykių, sužadėtuvių žiedas reiškia daugiau nei tiesiog papuošalą. Šis pirkinys brangus ir reikšmingas, tad nepriimkite skubotų sprendimų. Vienas svarbiausių aspektų, į kuriuos reikėtų atsižvelgti perkant sužadėtuvių žiedą su deimantu– deimanto sertifikatas. Tai oficialus dokumentas, kuriame yra aprašytos kiekvieno deimanto charakteristikos, savybės, apdirbimas. Toks pažymėjimas įrodo, jog deimantas yra tikras. Taip pat rekomenduojame paklausti pardavėjo apie tai, kur dirbinys pagamintas, kokios tauriojo metalo specifikacijos.

Kokį žiedą rinktis: auksinį, sidabrinį, modernų ar visiškai klasikinį?

Statistika rodo: nepaisant to, jog juvelyrikos rinkoje yra prigaminta begalės skirtingų dizainų sužadėtuvių žiedų ir jų mados tendencijos kasmet keičiasi, sužadėtiniai vis dar mieliau renkasi klasikinį žiedą.

Kas yra laikoma klasikiniu sužadėtuvių žiedu? Paprastai tai yra balto arba geltono aukso žiedai, kurių centre – deimantas. Klasikinio deimanto forma yra apskrita, kvadratinė ir stačiakampė. Pats klasikinis žiedas turėtų būti „švarus“, be papildomų spalvų, detalių ar elementų – tik geltonas arba baltas metalas ir minėtos formos deimantas. Toks žiedas bus aktualus tiek pasipiršimo momentu, tiek praėjus penkiasdešimčiai metų.

Tačiau jeigu jūsų antroji pusė mėgsta inovatyvumą, išskirtinumą bei nekasdienius sprendimus, galima pasižvalgyti po naujausias mados tendencijas. Kaip teigia „Brides“, 2021 metais bus madingi sužadėtuvių žiedai, kurie turės išskirtinę formą, pavyzdžiui, kitokį metalo išsiraizgymą arba papildomą deimantų juostą. Taip pat itin madingais bus laikomi išskirtinių spalvų brangakmeniai, jie gali būti žalios arba purpurinės spalvos. Tiesa, išskirtinumas – ne tik akį atkreipiantys dizainai, tai gali būti ir visiškai užslėptos asmeniškos detalės, pavyzdžiui, išgraviruoti vardų inicialai, diena, kuomet susipažinote arba įvyko piršlybos, tam tikras jus tarpusavyje siejantis simbolis.

Tačiau metalo ar brangakmenio spalvas derėtų rinktis kruopščiai įvertinus antrosios pusės skonį: jeigu garderobe vyrauja klasikinės, pastelinės spalvos, tikėtina, jog ryškus žiedas gali nepatikti, tad rekomenduotumėme rinktis balto aukso žiedą su nedideliu deimantu.

Renkantis žiedą verta atsižvelgti ir į 4C (colour – spalva; cut – forma, clarity – skaidrumas, carat – karatas) vertinimo sistemą, kuria remiantis atkreipsite dėmesį į svarbiausias žiedo specifikacijas. Visgi vertėtų žinoti, jog ši vertinimo skalė – tik sufleris, nurodantis kokias savybes vertinti, o ar žiedas gražus – spręsite Jūs ir Jūsų mylimoji.

Ar ji mėgsta žiedus?

Ir paskutinis, bet turbūt svarbiausias aspektas, kurį reikėtų aptarti: ar jūsų gyvenimo partnerė apskritai mėgsta ir nešioja žiedus? Yra moterų, ant kurių rankų žiedus galima išvysti itin retai. Tokiu atveju rekomenduojame rinktis paprasto dizaino sužadėtuvių žiedą su nedideliu deimantu – svarbiausia, kad jis nebūtų per daug išsikišęs ir nekliudytų. Žmogui, kuris nėra pratęs nešioti žiedus, įspūdingo dydžio briliantai ir išskirtiniai dizainai gali kelti nemažą diskomfortą, be to, tikėtina, jog ir psichologiškai su tokiu žiedu nebus itin jauku.

Kaina: kiek algų turėtų kainuoti sužadėtuvių žiedas?

Tai visiškai individualu ir vienos taisyklės toli gražu nėra. Paprastai, viešojoje erdvėje galima rasti, jog sužadėtuvių žiedo kaina turėtų būti lygi 1-2 mėnesio algoms – teigiama, jog toks nuoseklus taupymas parodo rimtus vyro ketinimus. Visgi Covid-19 situacija paveikė žmonių finansus, be to, ne visos moterys vertina aukščiausios klasės juvelyriką kaip būtinybę, tad tokiu atveju, sužadėtuvių žiedas gali kainuoti ir šiek tiek pigiau. Nepaisant to, vertėtų žiedą pirkti iš patikimų gamintojų, nes metalo ir akmens kokybė tiesiogiai koreliuoja su ilgaamžiškumu.

Tačiau be viso to, ką aptarėme, vertėtų nepamiršti vieno: piršlybos įprasmina meilę, žiedas – nors ir svarbus – jis yra tik simbolis. Tad prieš atliekant šį gyvenimo žingsnį, apgalvokite, ką jai pasakysite – tik nuo to priklauso, ar žiedas taps neįkainojamas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą