Gyvenimas

6 dažniausi miego trikdžiai vasarą: kaip jų išvengti?

Ilgos saulėtos dienos, laisvalaikis lauke su šeima ir draugais, atostogos prie jūros – tai tik keletas akimirkų, kurios asocijuojasi su vasara. Nenuostabu, kodėl daugeliui šis metų laikas – vienas laukiamiausių. Tačiau yra ir kita, ne tokia maloni šiltojo sezono pusė – tai įvairūs trikdžiai, neleidžiantys tinkamai išsimiegoti naktį. Kokie jie ir kaip pasirūpinti komfortišku poilsiu net ir alinant karščiams?

1. Ilgos dienos

Vasarą saulė leidžiasi kur kas vėliau nei kitais metų laikais, todėl gali būti sunkiau laikytis įprastos miego rutinos. Moksliškai įrodyta, kad šviesa aktyvina smegenų veiklą. Atsižvelgiant į tai, noras miegoti gali ateiti kur kas vėliau. Žinoma, šiais laikais yra daugybė priemonių, padedančių susikurti poilsiui palankesnę aplinką. Čiužiniaiyra vienas iš esminių komfortiško miego komponentų, visgi šiuo atveju ne ką mažiau svarbūs ir kiti aspektai.

Tam, kad netrikdytų iš lauko sklindanti šviesa, rekomenduojama tinkamai uždengti langus. Priklausomai nuo to, kaip jums labiau patinka, kambaryje gali vyrauti jauki prieblanda arba visiška tamsa. Tokiais atvejais gali praversti ir miego akiniai.

2. Karštos naktys

Tikriausiai niekas taip neišvargina kaip karšta bemiegė vasaros naktis. Atkeliavus didžiuliams karščiams, su šia problema susiduria tikrai ne vienas. Juk ne visi namuose turi oro kondicionierių, todėl tenka ieškoti kitų sprendimo būdų.

Norint pasirūpinti geresniu miegu naktį, svarbu dienos metu leisti kambariui kuo mažiau įkaisti. Jei lauke tvyro aukšta temperatūra, langus geriau uždaryti ir uždengti. Atidaryti juos rekomenduojama tik atėjus vakarui ir šiek tiek atvėsus.

Orui pralaidūs čiužiniai lovoms leidžia sukurti vėsesnę miego aplinką ir tinkamai pailsėti. Jei kaip tik ieškote tokių, spauskite ant nuorodos ir išsirinkite sau labiausiai patinkantį gaminį. Nepriklausomai nuo tipo – poliuretaninis ar spyruoklinis – tiek vienas, tiek kitas čiužinys pasižymi orui pralaidžia struktūra. Taigi pasirinkimą lemia individualūs poreikiai.

3. Gausesnis prakaitavimas

Karštomis vasaros naktimis dažnai pabundama gausiai suprakaitavus, o tai išties nemalonus jausmas. Viena iš to priežasčių gali būti ir netinkama patalynė. Rekomenduojama rinktis kuo natūralesnio audinio, pavyzdžiui, medvilnės satino, paklodę, antklodės ir pagalvių užvalkalus. Tokia patalynė greitai išgarina drėgmę ir gali padėti išvengti stipraus prakaitavimo naktį.

Šiuo atveju labai svarbūs ir čiužiniai. Tiek atvirų porų struktūros putų poliuretanas, tiek speciali kišeninių spyruoklių konstrukcija padeda išgarinti drėgmės perteklių. Todėl taip pat sumažinama gausaus prakaitavimo tikimybė. Be to, užkertamas kelias dulkių erkučių atsiradimui, kurios gali sukelti įvairias sveikatos problemas.

4. Pokelioninis miego režimo išsibalansavimas

Vasarą planuojama kur kas daugiau keliauti – tiek Lietuvoje, tiek pamažu jau atsiveriančiame užsienyje. Dažniausiai kelionių metu išbalansuojamas miego režimas. Dėl šios priežasties tampa sunkiau tinkamai pailsėti. Išvykos metu gali būti patiriamos pačios įvairiausios emocijos: nuo itin teigiamų iki neigiamų. Visos jos taip pat turi įtakos miego kokybei. Tam, kad sugrįžus po atostogų būtų lengviau sugrįžti į įprastą miego rutiną, rekomenduojama stengtis ją išlaikyti net ir išvykus.

5. Ramybės neduodantys uodai

Tai, jog čiužiniai yra neatsiejama gero poilsio dalis – tikrai ne naujiena. Tačiau net ir miegant ant paties patogiausio čiužinio, galima susidurti su tokiais ramybės drumstėjais kaip uodai. Jie ne tik nemaloniai zvimbia, bet ir skaudžiai gelia. Būdų, kaip apsisaugoti nuo šių vabzdžių, yra įvairių, tačiau bene populiariausios priemonės yra langų tinkleliai ir specialūs repelentai.

6. Alkoholis

Galbūt kai kuriems tai skambės ir neįprastai, tačiau pastebima, kad vasaros metu įprastai žmonės išgeria daugiau alkoholio. Tačiau padidėjęs alkoholio vartojimas gali neigiamai paveikti miego kokybę. Todėl svaigiaisiais gėrimais patariama mėgautis itin saikingai, o tai darant nepamiršti vartoti daugiau vandens.

Užmigti karštą vasaros naktį gali būti išties nelengva, todėl gerai orą praleidžiantys ir drėgmės perteklių išgarinantys čiužiniai, patalynės komplektaigali tapti tikru išsigelbėjimu. Pasirūpinkite gaiviu nakties poilsiu ir džiaukitės pakilia nuotaika dieną.

Parašykite komentarą