Laisvalaikis

Penkios karščiausios „Telia Play“ filmų ir serialų rekomendacijos įsibėgėjusiai vasarai pristabdyti

Kino apžvalgininkė Milda Govedaitė

Nori nenori, tenka pripažinti – vasara įpusėjo. Kaip ir kasmet, paminėjus pergalės Žalgirio mūšyje dieną, vasara persirita į antrą pusę. Jei norite artėjantį rudenį pasitikti „pasikaustę“ filmuose ir TV serialuose pačios šviežiausios rekomendacijos skrieja tiesiai jums į ekranus. Kol Europą kankina stichiniai karščiai, lai namuose jūsų laukia vėsa, gaiva ir „Telia Play“ platformoje „rankomis atrinkti“ karščiausi kino filmai bei TV serialai.

„Palikimas“ („Succession“)

(2018-2023)

Norėtųsi tikėti, kad šią rekomendaciją matote patį pirmą kartą, tačiau, labiau tikėtina, jog serialo reklaminiame plakate stovinčius kostiumuotus dėdes ir tetas tikrai kažkur jau būsite matę.

Šio serialo nežinoti – neįmanoma misija. Pastarųjų metų TV serialų „karalius“, daugybę kritikų liaupsių ir žiūrovų simpatijų pelnęs „Palikimas“ turi įkristi į jūsų šios vasaros „privalomųjų pažiūrėti“ filmų ir serialų sąrašą.

Kodėl šių metų pavasarį pasibaigusį serialą rekomenduoju dabar? Priežastis itin svari – praėjusią savaitę buvo paskelbtos prestižinių TV apdovanojimų „Emmy“ nominacijos ir šis serialas už penktąjį ir paskutinį savo sezoną gavo net 27 nominacijas. Dvidešimt septynios nominacijos! O tai reiškia tik viena – turime reikalų jau su „kultinio“ serialo statusą turinčiu TV produktu.

Vieša paslaptis, kad šis serialas yra paremtas vieno įtakingiausių ir turtingiausių planetos žmonių – žiniasklaidos magnato Ruperto Murdocho gyvenimo istorija.

Jei norite pamatyti kaip gyvena patys turtingiausi pasaulio žmonės, šis serialas jums tai leis pajausti. Būsite lyg musės ant sienos jų prabangiuose namuose. 

Kaip manote, ar visos intrigos vyksta ir realiame turtingųjų gyvenime? Matyt, kad serialo kūrėjai tikrai visko „iš oro“ nebūtų galėję sukurti.

Beje, žiūrėdami „Palikimą“ atkreipkite dėmesį ir į personažų kostiumus, čia jie turi itin svarbią hierarchinę reikšmę. Kaip juokauja mados žinovai – kuo turtingesni žmonės, tuo „tylesni“ jų rūbai. Suprask, „rėkiančių“ logotipų ant drabužių ultra turtingieji tikrai nemėgsta.

Nuoroda į serialą:

https://tv.telia.lt/video/3302728/Palikimas

„HBO“ serialo „Palikimas“ herojai

Baltųjų rūmų santechnikai („White House Plumbers“)

(2023)

Po praūžusio NATO viršūnių sąskrydžio Vilniuje ir istorinės JAV prezidento Dž. Bideno kalbos Vilniaus Universiteto kiemelyje tikrai jaučiasi šioks toks poreikis dar pasimėgauti politiniais užkulisiais, ypatingai, vykstančiais anapus Atlanto. Ir jei mėgstate politines dramas, amerikietišką diplomatinę kultūrą ir net jų „kliurkas“, bei nespjaunate į sarkazmą ar ironiją yra vienas puikus ir itin šviežias „HBO“ serialas, kurio pavadinimas skamba kiek dviprasmiškai – „Baltųjų rūmų santechnikai“.

Jei esate kiek susipažinę su Votergeito skandalu, įvykusiu kuomet JAV valdė prezidentas Ričardas Niksonas ir norite pasigilinti labiau – galite daugiau nebeieškoti vakarinio serialo – šis bus jums kaip tik. Pamatysite kaip du, švelniai tariant, idiotai sugebėjo užkurti tokią „peklą“, dėl kurios teko atsistatydinti ir tuometiniam JAV prezidentui.

Nuoširdus patarimas, žiūrėdami šias serijas vis sau priminkite, kad tai tikra istorija, kitaip bus sunku patikėti tuo, ką matote ekrane. Ir dar didesnis patarimas – nežiūrėkite šio serialo pernelyg rimtai, visgi, net ir JAV prezidentūroje vyksta kartais sveiku protu nepaaiškinami dalykai.

Pagrindinius vaidmenis seriale atlieka itin simpatiški ir visada ekrane džiugesį žiūrovams keliantys aktoriai: Justinas Theroux ir Woody Harrelsonas. Jei ne šie aktoriai, serialas prarastų tikrai pusę savo žavesio. Pasiruoškite spragėsių ir atverkite duris į Baltuosius Rūmus – labiausiai saugomą pastatą visose JAV.

Nuoroda į serialą:
https://tv.telia.lt/video/3395166/Baltuju-rumu-santechnikai

Kadras iš serialo „Baltųjų rūmų santechnikai“

Ar vesi mane? („Maybe I do“)

(2023)

Tikrai žinau, ką galite pagalvoti apie šią rekomendaciją. Kas gali būti įdomaus dar vienoje saldžioje, banalioje romantinėje komedijoje? Bet, prašau, duokite šiam filmui šansą ir tikrai nenusivilsite.

Vieša paslaptis, kad jau keletą metų kino teatrų ekranų niekaip nepasiekia dėmesio vertos romantinės komedijos, o tos, pasiekiančios žiūrovą, vis labiau primena prieš tai jau buvusias.

Taigi, kodėl karščiausių rekomendacijų sąraše atsidūrė šis filmas? Atsakymas labai paprastas – ši kino juosta „romcom“ gerbėjams suteiks absoliutų ir garantuotą malonumą. O tai ir yra pagrindinis reikalavimas romantinėms komedijoms.

Šio filmo režisierius Michaelis Jacobs‘as žinojo kaip pamaloninti savo žiūrovą, tad žiūrint šią komediją jūsų akys tikrai patirs malonumą: gražūs žmonės, nuostabios aplinkos ir už viską įspūdingesni interjerai.

Nors filme daug kurioziškų ir juokingų situacijų, filmui pasibaigus tikrai liksite su vidiniais apmąstymais apie šeimą, santykius ir meilę.

Jei to dar būtų maža, filme išvysite tokius romantinių komedijų „sunkiasvorius“ kaip Richardas Gere’as, Susan Sarandon, Diane Keaton ir Emma Roberts.

O tai apie ką filmas? Banalu, bet apie meilę, santykius ir kasdienybę. Ar gali būti kas geriau? Klausimas labiau retorinis.

Nuoroda į filmą:

https://tv.telia.lt/video/3399230/Ar-vesi-mane

Filmo „Ar vesi mane?“ kadras

„Blackberry“

(2023)

Dar viena, dažais kvepiančio filmo rekomendacija. Nesumeluosiu pasakius, kad „Telia play“ filmų platformoje kino juostos dažnai atkeliauja ir tiesiai iš kino teatrų salių. Šis filmas puikus to įrodymas.

Dar gegužę teatruose rodyta biografinė ir technologinė drama „Blackberry“ bus puikus jūsų laisvalaikio pasirinkimas. Šiame filme rasite visko: truputį istorijos, daugybę verslumo pamokų, jaunatviško naivumo ir žinoma, viską pražudančio gobšumo.

Kaip futbolo terminais mėgstama sakyti – kritikai šią kino juostą išliaupsino „į vienus vartus“. Blogų atsiliepimų reikėtų ir su žiburiu paieškoti.

Biografinėje dramoje su trilerio poskoniu pasakojama vieno iš pačių pirmųjų išmaniųjų telefonų „Blackberry“ atsiradimo ir iškilimo istorija. Ne paslaptis, šiai kanadietiškai svajonei teko ir skaudi nuopuolio istorija. „Nuopuolio“ vardas Steve‘as Jobsas, pristatęs rinkoje „Apple“ išmaniuosius telefonus. 

Ši kino juosta itin patiks besižavintiems verslo intrigomis. Nepamirškite žiūrėdami „Blackberry“ vis kelis kartus sau ir vėl priminti, kad tai dar vienas filmas pagal tikrą istoriją, nes tikrai kartais bus sunku patikėti tuo, ką matote ekrane.

Jei patiko „Socialinis tinklas“, „Įkūrėjas“ ar neseniai kino teatruose rodyta biografinė drama „Air“ apie krepšininką M. Jordaną ir jo vardinių „Nike“ batelių atsiradimo istoriją – neieškokite nieko daugiau, šis filmas tikrai sukurtas būtent jums.

Nuoroda į filmą:

https://tv.telia.lt/video/3398776/BlackBerry

Kadras iš filmo „Blackberry“

„Meilė ir mirtis“ („Love and death“)

(2023)

„HBO“ televizija pristato dar vieną savo šio sezono „perliuką“ – legendinio Davido E. Kelly sukurtą kriminalinę žmogžudystės dramą „Meilė ir mirtis“.

Aktorė Elizabeth Olsen šiame seriale vaidina dievobaimingą ir miestelio gyventojų itin mylimą namų šeimininkę Candy Montgomery, kuri 1980 metais įsipliekusio konflikto metu, kirviu užkapoja savo meilužio žmoną. Tikrai taip, perskaitėte teisingai.

Didžioji siužeto intriga – ar Candy sako teisybę ir tai tebuvo savigyna, pareikalavusi 41 smūgio šaltuoju ginklu, ar šaltakraujiška ir suplanuota žmogžudystė? 

Pagal tikrą istoriją sukurtas serialas patiks visiems kriminalinių dramų ir žmogžudysčių istorijų gerbėjams.

Asmeninės pagyros skrieja serialo kūrėjams, atsakingiems už muzikinį takelį, net ir pasibaigus serijų peržiūrai ausyse vis dar skamba seriale išgirsta muzika.

Beje, atskirų pagyrimų nusipelno ir aktorius Jesse Plemonsas, suvaidinęs Candy meilužį Allan Gore‘ą bei savo įtikinama vaidyba taip pakerėjęs žiūrovus, jog neseniai buvo nominuotas jau trečiajai „Emmy“ nominacijai būtent už šį vaidmenį.

Jei jūs kaip ir daugelis mano pažįstamų atsipalaiduojate prie ekrano žiūrėdami kriminalines dramas, nagrinėjančias žmogžudystes, ši rekomendacija kaip tik jums.

Nuoroda į serialą:

https://tv.telia.lt/video/3395156/Meile-ir-mirtis

Kadras iš serialo „Meilė ir Mirtis“

Daugiau informacijos:

Audrius Stasiulaitis

I WILL TELL YOU TELIA 

Tel. 8 686 77988

El. p. audrius.stasiulaitis@telia.lt  

Telia Lietuva, AB, Saltoniškių g. 7A, 03501 Vilnius

Pranešimą paskelbė: Paula Zlatkutė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą