Laisvalaikis

M. Petruškevičius ir Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“ suvienijo jėgas – labdaros tikslais sukurta prabangi žvakė

Pirmą kartą kilniam tikslui kūrybines jėgas sujungė Vilniaus arkivyskupijos (VA) „Carito“ žvakių dirbtuvių komanda ir garsiausias Lietuvos dekoratorius bei floristas Mantas Petruškevičius. Sukurta unikalaus kvapo ir išskirtinio dizaino žvakė „UBI CARITAS“. Visos gautos lėšos už žvakes bus skirtos VA „Carito“ žvakių dirbtuvių veiklai palaikyti.

Šios žvakių dirbtuvės – tai vienas iš VA „Carito“ padalinių, socialinis verslas, kurio misija – būti vieta pokyčiams ir galimybe sugrįžti į savarankišką darbinį gyvenimą patiriantiems socialinę riziką ir esantiems VA „Carito“ globoje. Šią gražią iniciatyvą, prie kurios savo idėjomis prisidėjo „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“, paskatino modelių agentūros „Modilina“ įkūrėja Jolanta Sadauskienė.

Naujosios žvakės „UBI CARITAS“ glaudžiai siejasi su lotynų kalbos sentencija: „Ubi caritas et amor, Deus ibi est“ – išvertus į lietuvių kalbą: „Ten, kur gailestis ir meilė, ten yra ir Dievas“. Ši mintis atspindi ir „Carito“ misiją – liudyti Bažnyčios rūpestį ir teikti poreikius atitinkančią pagalbą. Kartu siekiama parodyti, jog kiekvienas gali prisidėti prie bendrojo visuomenės gėrio.

„Labdaros projektai man visada buvo svarbūs. Norėjau sau iššūkio – kiek ir kuom galiu prisidėti. „Caritas“ visame pasaulyje gerai atpažįstamas dėl savo veiklos, todėl rinkausi bendradarbiauti su ilgas paramos tradicijas turinčia organizacija. Ir bendru rezultatu esu išties labai patenkintas,“ – sako žinomas šalies floristas M. Petruškevičius.

Žvakė sukurta belaukiant šv. Kalėdų laikotarpio, tad ir meilės tema artimui –  neatsiejama: kuomet dalinamasi tuo, kas svarbiausia, giliausia, prasmingiausia. „Nuostabu, kad Mantas patikėjo mūsų misija ir pats prisidėjo prie šio ypatingo projekto savo idėjomis ir darbu – žvakė puošta jo parinktu, rankų darbo popieriniu jurgino žiedu. Žvakę norime pateikti kaip dovaną, kuri primintų Trijų Karalių neštas dovanas kūdikėliui Jėzui. Indelis parinktas iš metalo, jog spindėtų tarsi auksas. Tai – dovana Karaliui. Žvakės kvapas – mira ir frankincensas. Dailiai dekoruotas dangtelis ypatingai papuoš interjerą ir sukurs pakylėtą, šventinę nuotaiką, net kai žvakė ir nedegs,” – sako VA „Caritas“ žvakių dirbtuvių projekto vadovė Akvilė Bašė.

M. Petruškevičius priduria, kad norėjosi kuklaus, bet kartu ir puošnaus akcento namams. Tam, kad visi prisidėję prie labdaros džiaugtųsi kokybiška, kvapnia ir gražia žvake: „Popierinis jurgino žiedas labai gerai atskleidžia kūdikio trapumą, kiek vaikeliui reikalinga apsauga ir globa, o balta spalva geriausiai tiko idėjos išpildymui – tyra ir skaisti.“ Šių žvakių sukurta vos 300 ir jų gamyboje naudoti natūralūs produktai: sojų vaškas, medinė dagtis, kurios spragsėjimas suteikia jaukaus laužo pojūtį.

VA „Carito“ vadovė Jolita Matulaitytė džiaugiasi, kad žinomi šalies žmonės prisideda prie labdaros projektų ir taip kviečia atkreipti dėmesį į tam tikras opias šalies problemas, su kuriomis susiduria mūsų visuomenės silpniausi: „Tikime, kad sukurtas grožis tampa taip reikalinga parama, to šiuo metu stokojantiems. Manto Petruškevičiaus indėlis labai vertingas ir dosnus. Esame laimingi, kad mums pavyko išlaikyti sau iškeltus aukštus gamybos reikalavimus“.

Žvakes galima įsigyti prabangių namų kvapų „Krispo“ salonuose: Vilniuje – PPC Panorama, Kaune – PC Akropolis, PC Mega, Klaipėdoje – PC Akropolis, „Krispo“ salone, Savanorių pr. 192 C. Taip pat žvakes galite įsigyti internetu.

Visos lėšos skiriamos VA Carito žvakių dirbtuvių veiklai palaikyti.

Pranešimą paskelbė: Živilė Peluritienė, Vilniaus arkivyskupija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą