Idėjos namams

Krosnelė jūsų namams – kuri tinkamiausia

Krosnelių asortimentas yra labai didelis. Išsirinkti, kokios krosnelės yra jums priimtiniausios gali būti gana sudėtinga. Šiame straipsnyje pateiksime keletą naudingų patarimų, kurie padės išsirinkti tinkamą krosnelę jūsų namams, pirčiai ar net biurui.

Kokio ploto patalpą reikia šildyti?

Krosnelės yra pasirenkamos pagal patalpos, kurią ji turi sušildyti dydį. Taip pat turėkite omenyje ir krosnelės galią. 100 kv. m. patalpoms apšildyti reikia bent 10 kW galios krosnelės. Rekomenduojama įsigyti kiek galingesnę krosnelę, nes kuo jos galingumas mažesnis, tuo daugiau ji turės dirbti, kad patalpas sušildytų ir išlaikytų šiltas. Taigi tikrai neprašausite, jei 100 kv. m. patalpoms įsigysite bent 12 kW galios krosnelę.

Jei patalpos mažos, pakaks ir ne tokios galingos krosnelės. Jei patalpos dar didesnės, rekomenduojama pasvarstyti apie rimtesnius apšildymo sprendimus. Krosnelė yra laisvai pastatoma kambaryje, todėl ji tinkama ne visada.

Kuo kūrensite krosnelę?

Krosnelės kūrenamos kietu kuru. Tai dažniausiai natūralios malkos, pjuvenų briketai arba granulės. Rečiau naudojama anglis. Turėkite omenyje, kad reikės pasirūpinti ir kuru.

Efektyviausiu laikomos medienos granulės. Labiausiai teršia anglys ir malkos, ypač, jei jos naudojamos gana stambios ir nepakankamai išdžiūvusios.

Krosnelės apdaila

Skirtingų rūšių krosnelės turi skirtingą apdailą. Paprastos pastatomos ketaus krosnelės apdailos neturi. Jos pagaminamos taip, kad metalo detalės atrodytų stilingai ir originaliai, natūraliai tiktų prie interjero.

Paprastos krosnelės dažniausiai turi keramikinę apdailą. Prabangesnės krosnelės yra dengiamos kokliais, padengtais blizgia ar matine glazūra. Kokliai buvo naudojami prieš šimtus metų, todėl tai natūrali ir laiko patikrinta apdailos medžiaga. Atrodo ir stilingai ir išlaiko šilumą ilgiau.

Gal norite gaminti maistą?

Taip, net ir ant šiuolaikinės krosnelės galima virti barščių sriubą, kepti blynus ar kiaušinienę. Yra specialios krosnelės maisto gaminimui. Jos turi specialią angą ar net dvi, kur galima uždėti metalinius indus. Angos yra uždengtos ketaus žiedais, kuriuos galima nuimti žarstekliu, kad puodas gautų daugiau karščio.

Maža to, yra krosnelių kurios turi ir orkaites, kur galima kepti mėsą, bulves ar net picą. Kaimuose dar yra ne viena tokia krosnelė. Dabartinės technologijos tik patobulino jas, suteikė naujų galimybių, todėl gali būti naudojamos tiek namuose, tiek kaimo turizmo sodybose.

Yra ir daugiau įvairių pasirinkimo kriterijų. Aišku, svarbiausia išlieka kaina. Labai retai kam prireikia pakabinamos ant sienos, o ne pastatomos krosnelės. Pasak krosneles parduodančios įmonės Flaminta.lt atstovų, daugiausiai krosnelių parduodama kaimo turizmo sodyboms, vasarnamiams, taip pat ir gamybinėms patalpoms – garažams, sandėliams, dirbtuvėms. Rečiau krosnelės keliauja į daugiabučius, nes ten reikia rūpintis dūmtraukiais, o gyvenant trečiame aštuonaukščio namo aukšte kyla rimtų problemų su dūmtraukio įvedimu.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą