Idėjos namams

Patogus miegamojo planas: 4 taisyklės

Planuojate įsirengti, o gal atnaujinti miegamojo zoną? Interjeroekspertai atkreipia dėmesį – prieš leidžiantis į stilingų baldų derinių ir dekoracijų paieškas, būtina skirti pakankamai laiko patogiam kambario planui. Be šio net sumaniausi dizaino sprendimai neteks prasmės. Taigi, kokios 4 taisyklės padės palaikyti tvarką miegamojo plane?

1. „Nematomi“ daiktai

Planuoti sudėtinga, kai nėra pakankamai vietos daiktams: drabužiams, avalynei, rankšluosčiams, patalynei ir kitoms detalėms. Kone pagrindinė miegamojo taisyklė – bent vienas ar keli funkcionalūs baldai. Nereikia antrą kartą išrasti dviračio, svarbu atsakingai paieškoti stilistiką atitinkančios, tvarios miegamojo spintos, o galbūt talpios komodos.

Jei miegamajame vietos itin mažai, galima pasitelkti papildomas priemones. Gausu modernių, kokybiškam daiktų laikymui skirtų krepšių, patalynės dėžių, praktiškų vakuumo maišų. Tikslingas planavimas prasideda nuo „kliūčių“ pašalinimo. Jei kūriniai neatlieka harmoningo dekoravimo funkcijos, juos galima ir rekomenduojama „paslėpti“.

2. Pagrindinių daiktų vieta

Erdvių įrengimo specialistai teigia, kad dažna klaida – pagrindinių detalių derinimas prie patikusių, bet ne pirmos būtinybės kambario dalių. Reikėtų elgtis atvirkščiai, juk esminiai elementai atsiduria dėmesio centre. Strategiškai patogi lovų bei spintų vieta turėtų būti vienas pirmųjų klausimų. Svarbiausi aspektai: lengvas priėjimas prie pagrindinių objektų; praėjimo laisvės išsaugojimas.

Dar vienas svarbus momentas – tinkamos spintos pasirinkimas. Žvalgykitės ne tik patrauklaus modelio, bet ir pakankamo lentynų, stalčių skaičiaus, tinkamo durų mechanizmo. Kalbant apie šį, atkreipkite dėmesį į durų atidarymo spindulį. Jei miegamasis mažesnis, tikėtina, kad daug efektyvesnis sprendimas bus baldas su slankiosiomis durimis.

3. Patogus praėjimas

Žinoma, spintai skirtos vietos apmąstymas yra vienas svarbesnių, bet tikrai ne vienintelis klausimas. Specialistai pabrėžia, kad į kiekvienam objektui skiriamą zoną reikia žiūrėti plačiau – „pasverti“ reikalingą vietą remiantis baldo matmenimis,visaverčiu funkcijų panaudojimu. Funkcionalus planas reiškia, kad kiekviena detalė turi savo vietą, yra patogiai prieinama tiek naudojimo metu, tiek jo nenaudojant.

4. Atviri langai: šviesa ir vėdinimas

Miegamojo atmosfera, nuotaika, net mūsų energija priklauso nuo kokybiškos patalpos vėdinimo sistemos, natūralios šviesos srauto. Tai reiškia, kad tinkamas šio kambario planas turi užtikrinti sąlygas geram vėdinimui, o baldai neblokuoti patenkančių spindulių. Būtent dėl pilno langų atidarymo ir gausios šviesos patekimo didieji bei vidutiniai dizaino gaminiai neretai patraukiami į tolimesnę miegamojo zoną.

Džiaugiatės stilingais baldais, bet vis kažko trūksta? Gali būti, kad papildomais daiktais ir funkcionaliais dizaino gaminiais bandote ištaisyti pačios erdvės plano trūkumus. Puiki pradžia – sąmoningas „pasivaikščiojimas“ po miegamąjį, kiekvieno objekto jame įvertinimas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą