Idėjos namams

Kodėl yra reikalingas techninis katilų aptarnavimas?

Deja, nuolatos tenka stebėti daugelio neteisingą požiūrį į techninį katilų aptarnavimą. Kitaip sakant, tai profilaktinė katilų priežiūra, kuri yra reikalinga kiekvienam. Įprastai rekomenduojama atlikti ją bent kartą per metus ir tai patikėti tik profesionalams. Deja, dar ne visi iki šiol tai įvertina, o kitiems atrodo, jeigu katilas veikia, tai nieko jam daryti ir nereikia.

Tačiau tai didelė klaida, kadangi techninis arba kitaip dar profilaktinis katilų aptarnavimas tam ir reikalingas, kad katilui nieko nenutiktų. Žinoma, negalima sakyti, jog kasmet atliekant profilaktinę įrenginių priežiūrą, jie niekada negenda. Tačiau prižiūrimiems katilams tai nutinka ženkliai rečiau ir dažnai dar priežiūros metu pavyksta tam užbėgti už akių. Skaičiuojama, kad net 90 % gedimo atvejų tokia priežiūra padeda išvengti. Be to, tai neabejotinai padeda prailginti įrenginio tarnavimo laiką.

Dažniausiai pasitaikančios katilų gedimo priežastys yra užkalkėję įrenginio detalės ar prietaisai, užsikimšę filtrai, dujų kamera, išdegę įrenginio degikliai. Kai kuriais atvejais šios priežastys gali pasibaigti itin brangiai kainuojančiu prietaiso gedimu. Lyginant su tuo, kad priežiūra kainuoja maždaug 60-80 eurų, tai, tarkime, šilumokaičio gedimas jums gali kainuoti net 300-500 eurų ir daugiau. Todėl verta susimąstyti, ar techninis katilo patikrinimas jums iš tiesų yra nereikalingas.

Vertinant mūsų tikrai ilgai trunkantį šildymo sezoną, dujų katilas intensyviai dirba maždaug 8 mėnesius per metus. O kur dar likusieji mėnesiai, kuomet katilas, nepriklausomai nuo šildymo sezono, nuolatos ruošia karštą vandenį. Nenuostabu, kad katilo dujų kamera apsineša nuosėdomis, kurios trikdo efektyvų šilumos atidavimą bei karšto vandens ruošimą. Atsiranda nuosėdos ant šilumokaičio bei dujų kameros, kurie išvalomi techninio aptarnavimo metu. Patikrinami visi prietaisai, esant poreikiui sureguliuojamas dujų slėgis, išvalomas sifonas, atliekamas šilumokaičio cheminis plovimas, automatikos patikra.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą