Technologijų naujienos

Kodėl smulkiajam verslui privalu pasitelkti socialinius tinklus

Didelė dalis interneto vartotojų visame pasaulyje kasdien naudojasi socialiniais tinklais, tokiais kaip „Facebook“, „Instagram“, „Twitter“, „LinkedIn“, „TikTok“ ar „YouTube“. Daugelis jų tokius socialinės medijos kanalus pasitelkia norėdami sužinoti daugiau informacijos apie juos dominančius prekės ženklus, įmones, prekes ir paslaugas. Todėl tiek smulkus, tiek ir vidutinis bei stambus verslas šiuolaikinių socialinių tinklų pagalba turi puikią galimybę savo tikslinei auditorijai papasakoti apie save, savo parduodamus produktus ar teikiamas paslaugas.

Ir nors prieš kurį laiką verslas pakankamai skeptiškai žvelgė į socialinius tinklus kaip į vieną iš rinkodaros priemonių, šiandien socialiniai tinklai visame pasaulyje yra tapę neatsiejama marketingo dalimi, be kurios sunkiai išsiverčia kiekvienas verslas. Tačiau socialinių tinklų įtaka gali būti ypatingai didelė būtent smulkiam verslui, kuris tik pradeda apsiprasti rinkoje, žengdamas pirmuosius žingsnius.

Egzistuoja daugybė privalumų, kuriais gali pasinaudoti smulkusis verslas, nusprendęs pasitelkti socialinės medijos kanalus savo verslo populiarinimui ir pardavimų didinimui. Todėl „PopularityBazaar“ pateikia jums 6 svarbius privalumus, kurie padės jums suprasti, kodėl socialiniai tinklai turėtų būti įtraukti į jūsų rinkodaros strategiją.

1. Sumažinami rinkodaros kaštai

Socialiniai tinklai kiekvienam verslui suteikia galimybę su savo tiksline auditorija dalintis naudingu, įtraukiančiu ir aktualiu turiniu. Tačiau svarbiausia yra tai, kad pasiekti savo tikslinę auditoriją tokio turinio pagalba verslas gali visiškai nemokamai, kartu sistemingai augindamas ir savo sekėjų ratą. Socialiniai tinklai yra nemokami, o jei verslas nusprendžia investuoti į mokamą socialinių tinklų reklamą – jos kaina būna gerokai mažesnė nei tradicinių rinkodaros priemonių.

2. Padidinamas organinis srautas

Jei verslas pasitelkia socialinius tinklus įgyvendinamas savo rinkodaros strategiją, visa tai gali teigiamai paveikti ir tinklalapio pozicijas internetinėje paieškos sistemoje. Tai reiškia, kad padidėja tikimybė, jog potencialūs klientai verslą lengviau atras naudodamiesi ir internetine paieškos sistema.

3. Pagerėja klientų aptarnavimas

Su smulkiuoju verslu potencialūs ir esami klientai labai dažnai yra linkę susisiekti socialinių tinklų pagalba. Jei verslas operatyviai reaguoja į savo vartotojų užklausas, pagerėja klientų aptarnavimas, o tai tiesiogiai prisideda prie didesnio klientų jaučiamo pasitenkinimo ir palankumo verslui.

4. Lengviau perteikti norimą žinią

Socialiniuose tinkluose verslui tampa kur kas lengviau perteikti savo norimą žinią tikslinei auditorijai. Ir tai gali būti tiek pagrindinę verslo misiją atspindinti informacija, tiek ir teigiami klientų atsiliepimai, darbuotojų sėkmės istorijos ir kt. Reguliarus informacijos skelbimas socialiniuose tinkluose kartu padidina ir prekės ženklo matomumą bei jo atpažįstamumą.

5. Komunikacija su kitais verslais

Socialiniai tinklai suteikia puikią galimybę ne tik pasiekti savo tikslinę auditoriją (potencialius klientus), tačiau taip pat ir lengviau komunikuoti su kitais verslais. Todėl socialiniai tinklai gali tapti sėkmingo bendradarbiavimo ir naudingų verslo pažinčių užmezgimo priemonėmis.

6. Gerinama reputacija internete

Reputacijos valdymas ir jos formavimas yra labai svarbios sėkmingo verslo sudedamosios dalys – ypač, kai yra kalbama apie verslo plėtrą virtualioje erdvėje. Aktyvus bendravimas su savo klientais socialiniuose tinkluose padeda padidinti vartotojų įsitraukimą ir suteikia progą sulaukti teigiamų įvertinimų. O visų svarbiausia, kad teigiami įvertinimai, kurie yra pateikiami socialiniuose tinkluose, tampa labai gerai matomi kiekvienam vartotojui.

Taigi, tinkamai sustygavus savo rinkodaros strategiją, į ją įtraukiant populiariausius socialinius tinklus, galima lengvai sutaupyti daugiau lėšų, padidinti lankomumą, pagerinti klientų aptarnavimą, sustiprinti prekės ženklo žinomumą, auginti pardavimus ir stiprinti savo autoritetą rinkoje.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą