Gamta ir gyvūnai

EP narys L. Mažylis: ES Apdulkintojų savaitės renginiuose – didelis dėmesys bičių apsaugai ir tvarumui

Rugsėjo 27–30 dienomis vyks Europos Sąjungos (ES) Apdulkintojų savaitė, neformaliai vadinama „Bičių savaite“. Bičių ir kitų apdulkintojų apsaugos klausimams Europos Parlamente atstovaujantis Liudas Mažylis taip pat aktyviai įsitraukia į programą:  rugsėjo 27 d. jis moderuos diskusiją „Nauja ES iniciatyva apdulkintojams“ bei organizuos virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“.

„ES Apdulkintojų savaitės temos apima mūsų praeitį, dabartį bei ateitį, nes būtent nuo šių organizmų kokybiško funkcionavimo priklauso ir mūsų gyvenimo kokybė“, – teigia Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komiteto narys EP L. Mažylis.

ES Apdulkintojų savaitės diskusijos „Nauja ES iniciatyva apdulkintojams“ siekis yra akcentuoti politinius prioritetus ir veiksmus, padedančius sustabdyti pastebimas neigiamas tendencijas apdulkintojų populiacijose, atsiradusias nepaisant pastangų užtikrinti maisto saugumą, bioįvairovę ir gerai funkcionuojančias ekosistemas. „Pagrindinis šios ES iniciatyvos apdulkintojams iššūkis – siekis kovoti su apdulkintojų mažėjimu. Diskusijos metu bus pristatyti tiek Europos, tiek tarptautinis požiūriai, o pranešėjai galės konkrečiai iliustruoti efektyvius metodus ir pavyzdžius“, – diskusijos temą pristato L. Mažylis. EP nario moderuojamos nuotolinės diskusijos dalis vyks rugsėjo 27 d., pirmadienį, nuo 13.00 val. Lietuvos laiku. Registracija ir platesnė informacija apie pranešėjus. Taip pat, nuo 17.30 val. Lietuvos laiku L. Mažylis apibendrins visą pirmąją ES Apdulkintojų savaitės dieną ir diskusijas.

Tą pačią dieną, rugsėjo 27-ąją, 18.30 val. EP narys prof. L. Mažylis organizuoja virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“. Renginio pranešėjai  – bičių selekcininkas, biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus, Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentas Povilas Rimkus bei agentūros „Pencil&Lion“ kūrybos vadovas ir inovatyvios medaus pakuotės „Bee Loop“ kūrėjas Aurimas Kadzevičius. Moderuos L. Mažylis. 

Virtualioje konferencijoje „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“ dr. Algirdas Amšiejus aptars bitininkystės iššūkius Lietuvoje, apiterapijos ekspertas Povilas Rimkus supažindins su šia inovatyvia medicinos mokslo sritimi, o agentūros „Pencil&Lion“ vykdantysis direktorius dalyviams pristatys unikalią ir tvarią medaus pakuotę „Bee Loop“. Renginio trukmė – 1,5 val. Konferencija bus transliuojama portale DELFI.LT, DELFI  „Facebook“ paskyroje ir  DELFI.TV „YouTube“ kanale.

Kaip pastebi L. Mažylis, bičių ir bendrai apdulkintojų apsaugos klausimai šiuo metu tiek EP, tiek bendrai ES labai aktualūs ir galvojant apie pasiruošimą ateities sveikatos krizėms, ir kovoje su klimato kaita, todėl jie svarbūs kiekvienam piliečiui bei Lietuvai.

L. Mažylio moderuojami ir organizuojami renginiai yra Europos bičių ir apdulkintojų savaitės, neformaliai vadinamos „Bičių savaite“, renginių ciklo dalis. Nuo 2012 m. ji buvo rengiama kasmet Europos Parlamente Briuselyje. 2021-aisiais renginys buvo pervadintas ES Apdulkintojų savaite, siekiant įtraukesnio bendradarbiavimo, kuris apimtų visas Europos apdulkintojų rūšis. Šios savaitės metu siekiama skleisti žinią apie naujausius mokslinius ir politinius veiksmus, skirtus esamiems iššūkiams bei potencialiems sprendimams Europos apdulkintojų apsaugai. Oficiali svetainė: https://pollinatorweek.eu/.

Pranešimą paskelbė: Simona Sutkute, Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biuras

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą