Gamta ir gyvūnai

Šiauliuose plečiamas tekstilės konteinerių tinklas

Šiauliečiams rūšiuoti tekstilę ir gyventi tvariau bus paprasčiau – mieste „Ecoservice“ pradėjo plėsti tekstilės konteinerių tinklą – iš viso numatyta pastatyti 22 naujus konteinerius tekstilei. Šie konteineriai skirti dar naudoti tinkamiems drabužiams, avalynei, diržams, rankinėms, patalynės užvalkalams, užuolaidoms. „Ecoservice“ tekstilės konteinerius birželio mėnesį pastatė ir Klaipėdos mieste.

Gyventojų patogumui – nauji konteineriai

Šiauliuose iki šiol buvo 13 tekstilės konteinerių, naujieji konteineriai bus pastatyti gyventojams patogiose vietose – prie didžiųjų prekybos centrų.

„Iki šiol nemaža dalis net ir tinkamų dėvėti drabužių atsidurdavo bendruose komunalinių atliekų konteineriuose. Platesnis ir patogiose vietose suplanuotas tekstilės konteinerių tinklas užtikrins, tekstilė Šiauliuose bus lengviau rūšiuojama ir priduodama, o galiausiai – sėkmingai panaudojama antrą kartą“, – sako Mantas Makauskas, „Ecoservice“ projektų vadovas.

M. Makauskas priduria, kad tinkamai priduodami tekstilės gaminiai ne tik sudarys palankias sąlygas šiauliečiams tausoti savo gyvenamąją aplinką, tačiau kartu ir atlaisvins vietą komunalinių atliekų konteineriuose toms atliekoms, kurioms šie konteineriai ir yra skirti, o tai miesto gyventojams leis sutaupyti.

Jei drabužis dar gali pasitarnauti

Nors tekstilei buitinių atliekų konteineriuose ne vieta, maždaug 8 proc. visų komunalinių atliekų Lietuvoje sudaro būtent tekstilė. Su buitinėmis atliekomis tekstilės gaminiai keliauja į sąvartynus arba yra deginami, jie tampa netinkami naudoti ar perdirbti, o taip yra prarandamos žaliavos ir teršiama mūsų gyvenamoji aplinka.

„Pagrindinis tikslas – pakartotinai panaudoti kiek įmanoma daugiau tekstilės gaminių. Užuot gabenę dar tinkamus dėvėti drabužius į sąvartynus, galime sudaryti galimybes juos naudoti kitiems žmonėms“, – teigia M. Makauskas.

Visa iš konteinerių surinkta tekstilė rūšiavimo centre yra dar kartą išrūšiuojama – nesuplyšusi, nepurvina, pakartotiniam naudojimui tinkama tekstilė atrenkama, o likusi panaudojama energijai gauti arba perdirbama.

Sudėvėtiems drabužiams – ne vieta

M. Makauskas pabrėžia, kad nauji tekstilės konteineriai nebus skirti suplyšusiems ar dėmėtiems drabužiams, kitai susidėvėjusiai tekstilei. Konteineriuose laukiami nereikalingi tekstilės gaminiai, kuriuos dar galima naudoti.

„Dažniausiai keičiantis sezonams gyventojai peržiūri savo spintų turinį, atrenka nebedėvimą aprangą. Greitai drabužius išauga vaikai, todėl atlieka daug dar tinkamų dėvėti, tačiau šeimai nebereikalingų tekstilės gaminių. Ne visi gyventojai yra linkę ieškoti, kam galėtų atiduoti nebereikalingą tekstilę, kartais tam tiesiog neturi laiko, taigi, gali patogiai pasinaudoti tekstilės konteineriais, kurių kiekis mieste išaugo daugiau nei dvigubai“, – sako M. Makauskas.

Į tekstilės konteinerius galima mesti švarius ir dėvėti dar tinkamus suaugusiųjų ir vaikų drabužius, avalynę porose, diržus, rankines, patalynės užvalkalų komplektus ir užuolaidas.

Tekstilės konteinerių Šiauliuose adresus rasite čia: https://ecoservice.lt/siauliai/tekstiles-surinkimas-siauliuose/

Tuo metu suteptus ar suplyšusius drabužius, patalynę, įvairias atraižas bei kilimus ir toliau bus galima priduoti stambiagabaričių atliekų surinkimo aikštelėse Šiaulių mieste Pailių g. 19 (Gytarių mikrorajone už Žemdirbių turgaus) arba J. Basanavičiaus g. 168 B (už buvusio Mėsos kombinato).

Pranešimą paskelbė: Komunikacijos agentūra „NOVA MEDIA“ , Nova media

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą