Namai

5 svarbios priežastys pasikviesti kaminkrėtį

Šilti, jaukūs ir saugūs namai – būtent to siekiame kiekvienas. Ir nieko nėra baisiau, nei ugnis, kuri šią idilę nušluoja nuo žemės paviršiaus per kelias minutes. Netvarkingas kaminas ir vadinamieji kaminų gaisrai yra viena dažniausiai pasitaikančių niokojančių gaisrų priežasčių. To galima išvengti jei kiekvienais metais būtų atliekamas kaminų valymas ir patikrinimas. Tačiau yra ir daugiau priežasčių kodėl turėtumėte pasikviesti kaminkrėtį. Susipažinkime su jomis.

Apsisaugokite nuo apsinuodijimo anglies monoksidu

Anglies monoksidas yra nematomos ir bekvapės dujos, kurių didesnė koncentracija uždarose patalpose gali būti mirtina. Anglies monoksidas yra šalutinis degimo produktas, kuris pasišalina su dūmais per kaminą, tačiau jei neteisingai sureguliuotos sklendės arba jei kaminas yra užsikimšęs, dujos „randa kelią“ ne aukštyn, o į namus. Norint išvengti „tylaus žudiko“, būtina užtikrinti tinkamą oro srautą iš pečiaus per kaminą į lauką ir tinkamą trauką. Būtent dėl to, būtina kasmet tikrinti kaminą ir jį valyti.

Beje, kalbant apie anglies monoksidą ir jo keliamus pavojus gyvybei, pagalvokite ir apie anglies monoksido detektorių namuose, taip pat ir dūmų detektorių (šis, beje, jau kelis metus yra privalomas visuose namuose ir butuose).

Padidinkite šildymo efektyvumą

Švarus kaminas taip pat padeda medžiui pečiuje ar židinyje geriau degti, nes yra geresnė trauka, daugiau deguonies padeda labiau įsidegti medžiui ar kitam kurui. Lygiai toks pat poveikis ir dujiniams pečiams, tik jų kaminai apsineša ne per tokį greitą periodą, kaip kūrenant kietu kuru. Esant užsikišusiam kaminui ar nešvarumams storu sluoksniu padengus kamino sieneles, bet koks pečius nebus naudojamas efektyviai, o tai yra  iššvaistytas biudžetas.

Lengviau pastebėti problemas su kaminu

Įskilimai, įtrūkimai, nutrupėjimai ir kiti pažeidimai kamine yra pavojingi. Ten kur ugnis, viskas turi būti tvarkinga, kitaip ugnis „paspruks“ ir apims visus namus. Ir nekalbama perkeltine prasme, esant įtrūkimui ir atsiradus didesnei kaitrai kaminas gali pradėti griūti ar net sprogti ir taip ugnis išplinta. Pastebėti nedidelius pažeidimus ir juos sutvarkyti įmanoma, kol jie dar nedaro žalos ar didelės įtakos saugumui. Tačiau pirmiausia, norint kažką pastebėti, reikia kad kaminas būtų švarus. Štai dar viena priežastis, kodėl turėtumėte pasikviesti kaminkrėtį.

Išvenkite kamino gaisro

Deganti mediena išskiria kreozotą – medžiagą, kuri yra lipni, koncentruota ir labai degi. Net nedidelis kreozoto kiekis gali sukelti kamino gaisrą. Kiekvienas nedidelis gaisras palaipsniui pažeidžia jūsų kamino vidų ir vientisumą, o tai gali reikšti brangų kamino remontą. Žinoma, didelis kamino gaisras gali reikšti katastrofą visiems jūsų namams. Net jei medieną deginate tik dalį laiko, o kitu metu naudojate dujas, būtinai suplanuokite kamino valymą, kad pašalintumėte pavojingą kreozotą.

Apsisaugokite nuo dūmų patekimo į namus

Kaip anglies monoksidas gali patekti į jūsų namus, taip gali ir dūmai, jei kaminas yra užsikišęs. Nors galite pamatyti ir užuosti dūmus, jie netampa mažiau pavojingi jūsų namams ar šeimai. Įkvėpti dūmų nėra nei malonu, nei saugu, ypač vaikams. Įeinantys dūmai ir pelenai taip pat gali pakenkti jūsų baldams, kilimams ir drabužiams.

Šių priežasčių turėtų būti daugiau nei pakankama pagalvoti apie savo kaminą ir apie tai kada paskutinį kartą kvietėte specialistą įvertinti ir išvalyti kaminą. Ši procedūra turėtų būti tokia pat įprasta ir suprantama kiekvienuose namuose, kaip ir žolės pjovimas ar pavasarinis medelių genėjimas.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą