Namai

Medienos paviršiams skirtų apsaugos priemonių pasirinkimas ir naudojimas

Jau nuo seno mūsų krašte mediena buvo pagrindine statybine medžiaga. Ir nors šiomis dienomis namų statybai yra pasitelkiami įvairūs sprendimai, mediena vis dar išlieka labai populiari ir daugelio vertinama statybinė medžiaga. Tačiau jei pasirenkama mediena būtina nepamiršti, kad jai reikia ir specifinės priežiūros, apie kurios ypatumus turėtų išsiaiškinti kiekvienas nuosavo namo savininkas.

Visų pirma reikia suprasti, kad kiekvienas medienos paviršius gali būti labai skirtingas, o tai reiškia, kad apdaila, apsauga ir priežiūra taip pat gali skirtis. Dėl šios priežasties būtina pasitelkti skirtingiems medienos paviršiams reikalingas kokybiškas medžiagas. Tokiu būdu galima užtikrinti, kad mediena ilgą laiką išsaugos savo puikią būklę ir bus ilgaamžė. Priešingu atveju neigiami aplinkos veiksniai, grybinės ydos ir daugybė kitų neigiamų veiksnių gali pabloginti medienos būklę ir sutrumpinti jos tarnavimo laiką. Taigi, kaip turėtumėte tinkamai apsaugoti lauke esančia medieną?

Pirmiausia reikėtų nepamiršti, kad medienos paviršiai gali būti skirstomi į vertikalius ir horizontalius. Jei dengiami vertikalūs medienos paviršiai, patariama pasitelkti dengiamuosius medienos dažus. Taip pat gali būti pasirinkta ir pusskaidrė lazūra. Tuo tarpu, jei dažomi horizontalioje padėtyje esantys medienos paviršiai (pastarieji paprastai greičiau dėvisi), turėtų būti pasitelkiama kokybiška apsauginė medienos alyva.

Žinoma, nuo to, kaip bus tinkamai paruošti medienos paviršiai, tiesiogiai priklausys ir pasitelkiamų medienos apsaugos priemonių poveikis bei jų suteikiamas ilgaamžiškumas. Todėl prieš pradedant naudoti pasirinktas medienos apsaugai skirtas priemones reikėtų pasidomėti, kaip mediena privalo būti paruošta.

Labai svarbu, kad mediena būtų švari ir nepažeista. Prieš imantis apdoroti medieną, jos paviršius privalo būti visiškai sausas. Be to, jei mediena jau buvo anuomet nudažyta, pirmiausia prieš naudojant dengiamuosius medienos dažus patariama senus dažus pašalinti. O jei norima medienos paviršių alyvuoti, pirmiausia ją reikėtų nuplauti tam pritaikytų plovikliu, kurį paprastai galima įsigyti medienos apsaugai skirtais produktais prekiaujančiose specializuotose parduotuvėse, tokiose kaip „Pinotex“. Taip pat, jei norima pasitelkti dengiamuosius dažus, negalima pamiršti ir gruntavimo dažų, o jei mediena bus lazūruojama, paviršius turėtų būti dengiamas dviem lazūros sluoksniais.

Ir tai tikrai nėra vieninteliai patarimai, kuriuos vertėtų pasitelkti siekiant tinkamai pasiruošti medienos paviršių apsaugojimui, todėl visuomet elkitės apgalvotai, būkite informuoti ir pasirinkite tik pačius kokybiškiausius produktus.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą