Namai

Susipažinkime su didžiausiu namų priešu – ponas pelėsis

Pelėsis ne visada matomas. Kartais sunku pastebėti, kol pasidaro per vėlu ir pelėsis išplinta po visus namus. Todėl labai svarbu pastebėti pirmuosius ženklus išduodančius pelėsio plitimą ir suskubti užkirsti tam kelią. Pelėsio naikinimas nėra lengvas, bet jei jo imsitės – tikrai įveiksite.

Pažink priešą – kas yra pelėsis?

Pelėsiai laikomas organizmu, susidedančiu iš daugialąsčių grybelių gijų. Pelėsis sukelia įvairių medžiagų biologinį skilimą, dėl kurio sugenda maistas ir pakenkiama pastatams.

Ne paslaptis, kad pelėsis namuose klesti drėgnoje aplinkoje, o jei jūsų namuose yra nedidelių nuotėkių ar vietų, kuriose yra didesnė drėgmė, gali greitai išsivystyti pelėsis. Pelėsis greitai ir lengvai plinta, nes jo sporos yra labai lengvos, jas lengvai perneša oro srautas(taip pelėsis dauginasi). Tai gali užteršti labai didelius plotus ir dažnai paveikti net baldus ir drabužius.

Pasislėpęs pelėsis

Pelėsio plitimo procesas trunka ilgai, kol pagaliau mes jį pastebime. Pelėsių plitimas dažnai prasideda ortakiuose, kampuose, už baldų arba už plytelių, tapetų ar dailylenčių – tose vietose, kur jo nematome. Tačiau pamačius, nedelsdami pašalinkite, kad išvengtumėte tolesnės žalos ir pelėsio plitimo. Jei pastebėsite besideformuojančias sienas, trupantį tinką ar pūslėtus dažus, plytelių plyšius, kurie gilėja, arba tinko plyšius, gali kilti neišvengiama pelėsio problema. Jei sienos ar grindys jaučiasi drėgnos ir minkštesnės, ar yra nepaaiškinamų dėmių, nenumokite į tai ranka –  susitarkite su specialistais dėl pelėsių inspekcijos. Beje, gerai prižiūrimame name nuolat tvyrantis duslus kvapas yra pirmasis paslėptojo pelėsio plitimo signalas, kurio niekada nereikia ignoruoti. Atminkite, kad ankstyvas pelėsio aptikimas gali padėti išvengti didelių rūpesčių.

Snaudžiantis pelėsis

Jei pavyksta atrasti drėgmės šaltinį ir išspręsti problemą, plotas gali visiškai išdžiūti ir atrodyti, jog pelėsis išnyko. Tačiau jei nepavyks pašalinti visų pelėsių sporų, jos nemirs su laiku – jos tik bus neveiklios ir galės vėl suaktyvėti, kai tik bus tam palankios sąlygos. Net snaudžiantis pelėsis sukelia kvapą, kuris gali būti pavojingas žmonių sveikatai. Nepaisant jūsų pastangų, problema gali išlikti.

Pelėsis naujai pastatytuose namuose

Nors pelėsis asocijuojasi su senais pastatais, tačiau pelėsių problemų galima rasti net naujai pastatytuose namuose. Jei statybinės medžiagos buvo laikomos drėgnoje aplinkoje arba statybų metu nebuvo tinkamai apsaugotos nuo lietaus, vidinė medžiagų drėgmė sudarys sąlygas pelėsių augimui. Turint omenyje galimą kokybės kontrolės trūkumą užbaigus pastatą ir tai, kad daugelis šiuolaikinių statybinių medžiagų, tokių kaip gipso kartonas ir fanera, skatina pelėsių augimą, nenuostabu, kad jūsų naujoje gyvenamojoje erdvėje gali atsirasti pelėsių.

Kodėl pelėsio šalinimui geriau kviestis profesionalus?

Nors internete galima rasti šimtus straipsnių apie tai, kaip panaikinti pelėsį paprastomis namuose randamomis priemonėmis, tačiau realybėje pelėsiu nėra taip lengva atsikratyti. Todėl, kaip profesionalai sako, verčiau nežaisti, o iš karto imti jautį už ragų. Keletas nenuginčijamų priežasčių, kodėl verta ir reikia kviesti profesionalus.

  • Specialistai atranda visus pelėsius namuose – matomus, pasislėpusius ir snaudžiančias sporas bei efektyviai sunaikina pelėsį;
  • Turi tinkamą įrangą, kad pašalintų pelėsį nuo sienų, medžio, drabužių ir kt .;
  • Randa ir pašalina pelėsių šaltinį – nuotėkius ar drėgnas vietas;
  • Užkerta kelią būsimam pelėsių plitimui pakeičiant paveiktas medžiagas ir naudojant specialius produktus, kurie stabdo pelėsių vystymąsi;
  • Ištaiso visus pažeidimus ir kruopščiai išvalo užterštą vietą;

Su profesionalais pelėsių šalinimas bus greitas ir efektyvus – laiko praradimas pelėsių radimui ir pašalinimui bei galimai žalai pašalinti gali brangiai kainuoti, ypač jei problema kilo komerciniame pastate.

Visas aukščiau išvardytas priežastis, kodėl turite pasikviesti būtent profesionalus, galima apibendrinti kaip vieną pagrindinį jūsų tikslą šioje kovoje – garantuoti, kad jūsų namuose nebeliks pelėsių.

Prekės pigiau:
 
ALTERCORE 353 Black 44
 
Elements Calming Shampoo Šampūnas jautriai galvos odai, 1000ml
 
ALTERCORE Roca Vegan Black 40
 
Hydration Kit Drėkinamasis plaukų priežiūros rinkinys, 1vnt
 
Crocs™ Classic Bae Clog Womens Lime Zest 42,5

Parašykite komentarą