Namai

„Orion Asset Management“ valdomas fondas Palangos centre ruošia pardavimui būsto ir komercinių patalpų kompleksą

Orion Opportunity Fund I investavo į 165 poilsio ir komercinių patalpų kvartalą Palangos centre. Į jau pastatytą keturių pastatų kompleksą, kuriam priklauso ir aukščiausias daugiaaukštis pastatas Palangos centre, iš kurio atsiveria įspūdingi miesto ir jūros horizontai, fondas planuoja papildomai investuoti dar keletą milijonų eurų objekto koncepcijos vystymui ir jo savybių gerinimui.

Nekilnojamo turto objekte jau pradėti kvartalo koncepcijos keitimo darbai, o naujieji objekto savininkai planuoja, kad tokio dydžio projektas Palangoje bus realizuotas per ateinančius porą metų. Anksčiau šis objektas priklausė UAB „Pajūrio rezidencija“.

„Karas Ukrainoje suglumino nekilnojamojo turto rinką, todėl taip pat ir mes bandėme kurį laiką suprasti, kas vyksta. Šiandien matome, jog sutrūkinėjusios statybų proceso grandinės bei augantys statybų kaštai tiek vystytojams, tiek pirkėjams kelia daug nerimo. Taip pat nuolat girdime apie pinigų nuvertėjimo – infliacijos – baimes, todėl turintieji santaupų ieško protingų investicinių sprendimų. Scenarijus kartojasi – tą patį stebėjome ir pandemijos metu“ – dalinasi rinkos nuotaikomis „Orion Asset Management“, valdančios nekilnojamojo turto investicinį fondą „Orion Opportunity Fund I“, generalinis direktorius Mantas Skipitis.

„Mūsų valdomas nekilnojamojo turto kompleksas jau stovi, o šį būstą galime parduoti nors ir dabar, todėl tikime, kad mūsų klientams tai bus tinkama garantija, eliminuojanti pagrindines investuotojų baimes. Investicijų stabilumas ir garantijos yra būtent tai, ko šiandien rinka labiausiai ieško“ – sako Mantas Skipitis. Jis taip pat priduria, kad būtent investicijų rizikos skirtumai tarp pastatyto ir dar tik statomo būsto artimiausiu metu gali koreguoti pirkėjų planus ir šie ryšis ieškoti saugesnio varianto.

Fondo valdomas kvartalas įsikūręs S. Daukanto gatvėje ir yra vos 100 m nutolęs nuo populiariausios pajūryje J. Basanavičiaus gatvės ir tiek pat nuo kito Palangos pramogų centro – Palangos koncertų salės. Greta jo ir žaliosios poilsio zonos. Visgi šis objektas išskirtinis ne tik dėl savo ypatingos lokacijos, tačiau ir dėl savo įvairiapusiškumo: čia ir arčiausiai Palangos dangaus esantis šiuolaikiškai rekonstruotas vienuolikos aukštų pastatas su išskirtiniais jūros ir Palangos miesto panoramos vaizdais, ir trys žemaaukštės statybos pastatai.

Komplekse yra 1-3 kambarių butai, kurių plotas nuo 35 iki 95 kv.m. Beveik 80 proc. jų yra dviejų kambarių, todėl puikiai tinka komfortiškam šeimos poilsiui ar darbostogoms. Negana to, dalis jų itin erdvūs – plotas viršija 80 kv. m., o tai yra reta Palangoje vystomiems nekilnojamojo turto objektams. Išplanavimas yra toks, jog visi naujakuriai turėtų balkonus arba terasas, be kurių neįsivaizduojamas vasaros poilsis. Kvartalas taip pat turi požeminę ir antžeminę automobilių parkavimo aikšteles.

Palanga yra sparčiai auganti nekilnojamojo turto rinka. Pernai čia parduota 16 proc. daugiau butų ir poilsio patalpų nei 2020 m. T.y. vidutiniškai po 118 butų per mėnesį. „Nors karo veiksmai Ukrainoje pirmosiomis dienomis privertė ne vieną susimąstyti ir stabtelėti, tačiau būsto paklausa pajūryje ir toliau išlieka. Per 2022 m. kovą ir pirmas dvi balandžio mėnesio savaites Palangoje pirminėje rinkoje parduoti 125 būstai (t.y. butai, namai ir poilsio patalpos) – per praėjusių metų kovą ir visą balandį šis parduotų būstų skaičius siekė 138) O įsivertinus tai, kad pasiūla išlieka ribota, ypač kalbant apie mažesnio rizikingumo jau pastatytus projektus, tikėtina, kad būsto kaina Palangoje išlaikys augimo tendencijas. Vien pernai ji augo dvigubai palyginus su būsto kainų augimu Vilniuje ir siekė 40 proc. Miesto centre šiai dienai yra vos keletas naujų nekilnojamojo turto objektų. Nenumatoma jų didelė pasiūla ir netolimoje ateityje, nes artimiausiais metais Palangos plėtra vyks kiek toliau nuo centro ir jame esančių traukos objektų. Tą rodo miesto vystymo planai. Vieta, visgi yra svarbus veiksnys pajūrio objektų patrauklumui ir kainai, todėl net ir atsirandant naujiems projektams Palangos pakraščiuose, jie savo išliekamąją verte negalės prilygti būstui esančiam prestižinėje lokacijoje“ – sako „Orion Asset Management“ komercijos vadovė Giedrė Kulakovienė.

Palangoje S. Daukanto gatvėje esantis kvartalas yra jau antras nekilnojamojo turto projektas pajūryje, kurį realizuoja su „Orion Asset Management“ projektais dirbanti valdymo komanda. Praėjusiųjų metų liepos mėn. sėkmingai parduotas Klaipėdos centre esantis komercinis kompleksas „Manto namai“, kuris po konversijos iš nepatrauklaus prekybos pasažo virto patraukliu verslo traukos centru. Šiuo metu „Orion Asset Management“ valdo turto už daugiau nei 80 mln. eurų, kurio bendras plotas visoje Lietuvoje viršija 60 000 kv.m.

Pranešimą paskelbė: Neringa Petrauskaite, We are marketing, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą