Laisvalaikis

Žinomi žmonės kviečia kartu siekti rekordo – suformuoti didžiausią Vytį iš žmonių

Artėjant Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio minėjimui, žinomi žmonės kviečia vilniečius ir miesto svečius į unikalią iniciatyvą – susiburti į didžiausią žmonių sudarytą Vytį. Iniciatyvą palaiko ir prie jos jungiasi Dakaro ralio lenktynininkas ir Vyčio simbolio puoselėtojas Benediktas Vanagas, olimpiečiai Edvinas Krungolcas ir Evaldas Petrauskas, dainininkė Monika Linkytė, stilistės Viktorija Šaulytė ir Lina Survila, tinklaraštininkė Aistė Svarauskaitė ir kiti. Bus siekiama užfiksuoti ir naują Lietuvos rekordą – didžiausią Vytį iš žmonių.

„Kovo 11-oji nėra tik šventiniai renginiai ir tą dieną apimantis pilietiškumo jausmas. Tai yra puiki galimybė priminti sau, kad galime laisvai rinktis, kurti ir veikti. Man tai yra didžiulė galia, kuria galiu džiaugtis kiekvieną dieną. Tačiau tokios progos ir iniciatyvos mums leidžia vėl pajusti bendruomeniškumą, jos sujungia žmones ir širdis. Tad didžiausias Vytis – ne tik dovana Lietuvai, tai dovana ir kiekvienam mūsų“, – sako stilistė Viktorija Šaulytė.

Susijungti į rekordinį Vytį vilniečiai ir šventinių Kovo 11-osios renginių dalyviai kviečiami jau rytoj, 11.00 val. Katedros aikštėje. Rekordui užfiksuoti tikimasi suburti 500 dalyvių. Visiems dalyviams bus dalinamos trispalvės vėliavėlės, lydėsiančios per visus Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečio šventinius renginius.

„Kovo 11-oji mums svarbi data, rodanti, kad maži dalykai išaugina didelius. Būti kartu ir saugoti savo identitetą privalome kiekvieną dieną, o susibūrimas į didžiulį Vyčio simbolį – dar vienas įrodymas, kad iki šiol esame kartu ir vieningi“, – mintimis dalijasi internetinio žurnalo „Abstract Stylist“ įkūrėja, stilistė Lina Survila.

Kviečia kurti Lietuvą gerais darbais

 Anksčiau Dakaro ralio lenktynininkas ir Vyčio simbolio puoselėtojas bei garsintojas pasaulyje Benediktas Vanagas yra sakęs, kad patriotiškumas ir pasididžiavimas savo šalimi tampa vis labiau svarbus ir aktualus. Vis dažniau priklausymą bendruomenei norime išreikšti tiek bendromis pilietinėmis iniciatyvomis, tiek kasdieniais simboliais aprangoje. 

„Vytis, Trispalvė, Lietuvos vardas – simboliai, su kuriais vis stipriau siejame savo identitetą. Jeigu apranga ir plevėsuojančios trispalvės yra vienas iš būdų parodyti nacionalinį identitetą, tai kitas, dar svarbesnis, – įnešti savo indėlį į geresnės šalies kūrimą. Kartais labai patogu atsakomybę už šalies įvaizdį perkelti kitiems – politikams, sportininkams, menininkams. Tačiau neturėtume pamiršti, kad Lietuvą kuria kiekvienas iš mūsų“, – sako B. Vanagas, kuris, be lenktynių Dakare, užsiima ir švietėjiška veikla – skaito paskaitas mokyklose, yra kariuomenės ambasadorius.

Mados ir stiliaus tinklaraščio „Basic Approach“ kūrėja Aistė Svarauskaitė džiaugiasi, kad nacionalinė simbolika ir pilietiškumas vis dažniau tampa svarbus jaunajai kartai – kartai, kuri, kaip ir ji pati, gimė po nepriklausomybės atkūrimo.

„Džiugu, kad ir mano amžiaus žmonės didžiuojasi šalimi, kurioje gimė ir gyvena. Žinau, kad vyresnieji kiek mėgsta patraukti mus per dantį, kad mes net nežinome, ką teko išgyventi. Tačiau reikia pasidžiaugti, kad ir jaunoji karta prisideda prie to, kad Lietuvoje būtų gera gyventi ateities kartoms. Susiburti į rekordinį Vytį yra ne tik puiki proga kartu su visa Lietuva atšvęsti tokią svarbią šventę, pagerbti tuos, kurie kadaise už mūsų laisvę kovojo, bet ir vienoje vietoje pasidžiaugti kartu su tais, kuriems ši proga yra tiek pat svarbi“, – ir kitus kovo 11 d. prisijungti prie iniciatyvos kviečia A. Svarauskaitė.

Rekordinio Vyčio iniciatyvą organizuoja aktyvaus laisvalaikio ir sporto aprangos prekės ženklas „Audimas“, tarp dviejų Lietuvos laisvės švenčių pristatęs nacionalinę kolekciją „Vardan Tos“.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Gižaitė-Tulabienė, UAB Headline agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą