Studijos - Karjera

Vilniaus universitetas kviečia dalyvauti Baltijos šalių rektorių stipendijų konkurse

Jau tradicija tapęs trijų Baltijos šalių universitetų – Vilniaus universiteto (VU), Latvijos universiteto ir Tartu universiteto – rektorių stipendijos konkursas vėl kviečia išbandyti savo jėgas. Pernai VU vykęs konkursas šiemet persikelia į Tartu universitetą Estijoje ir pristato šių metų naujovę – konkurse gali dalyvauti ir kitų universitetų studentai, kurie šiais akademiniais metais abu semestrus studijuoja viename iš trijų Baltijos šalių universitetų.

„Džiaugiuosi bendradarbiavimu su Tartu ir Latvijos universitetų rektoriais puoselėjant daugiakalbystės kultūrą universitetuose. Labai svarbu, kad nuo šių metų plečiasi galinčiųjų dalyvauti geografinės ribos – Baltijos šalių kalboms, kultūrai ir visuomenėms svarbus atvirumas ir įsigyvenimas įvairiose srityse“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Konkurse gali dalyvauti visų studijų pakopų studentai, mokantys tris Baltijos šalių kalbas: kurią nors vieną C1 lygiu (gali būti gimtoji), o kitas dvi – bent A2 lygiu. Rektorių stipendijos konkurso dalyvių laukia konkursas raštu pasirinkta tema savo universitete ir finalinis etapas Tartu universitete.

„Kai kas nors kalba apie Baltijos šalių ir universitetų ryšius, visada suklūstu: ar tik ne formaliai? Ir kasmet įsitikinu nuoširdžiu jaunų žmonių susidomėjimu būtent šiame konkurse – jie ne tik kalba trimis kalbomis, bet ir sugeba į mūsų ryšius pažiūrėti vis kitaip: ir juos palaikydami, ir kritikuodami, ir – svarbiausia – patys juos kurdami“, – sako vienas konkurso organizatorių Lietuvoje, VU Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto profesorius Jurgis Pakerys.

Rektorių stipendijų konkursas rengiamas ir laimėtojas apdovanojamas kasmet. Konkursu siekiama skatinti visų trijų Baltijos valstybių bendrumą ir paraginti studijuoti estų, latvių ir lietuvių kalbas bei kultūras. Konkurso nugalėtojas apdovanojamas 2000 eurų stipendija.

Praėjusiais metais Baltijos šalių rektorių stipendijos konkurse nugalėjo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto ketvirto kurso studentė Saulė Kubiliūtė.

Savo darbus konkursui pateikti galima iki 2021 m. sausio 21 d. Konkurso laimėtojo apdovanojimo ceremonija vyks 2021 m. vasario 23 d. Tartu universitete. Daugiau informacijos apie Rektorių stipendijos konkursą ir reikalavimus darbams rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Gretė Gerulaitytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą