Gamta ir gyvūnai

Aplinkosaugininkai deda tašką: įmonė Trakuose privalės susitvarkyti 600 kubinių metrų statybinių atliekų

Trakų aplinkosaugininkams atlikus ūkinę veiklą vykdančios įmonės neplaninį patikrinimą, nustatyta neteisėtai kaupiamų ir laikomų statybinių atliekų. Aptikta ir pavojingų atliekų. Įmonė šiuos pažeidimus pagal privalomąjį nurodymą turės susitvarkyti iki gruodžio 11 d.

Per patikrinimą nustatyta, kad įmonės teritorijoje, pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, buvo atvežtos ir sukrautos neapdorotos statybinių betono gaminių ir kitos susidėvėjusios ir netinkamos pagal paskirtį naudoti atliekos (oro linijos gelžbetonio stulpai, asfalto dangos atliekos ir kita). Bendras įmonės teritorijoje sukrautų neapskaitytų neapdorotų statybinių atliekų tūris sudaro – 599,5 m3. Įmonė žemės sklypą valdo nuomos pagrindu, ji nėra registruota Valstybiniame atliekų tvarkytojų registre ir neturi atliekų tvarkymo veiklai išduoto taršos leidimo. Atsivežus ir laikant savo teritorijoje neapskaitytas neapdorotas statybines atliekas, buvo pažeisti Atliekų tvarkymo taisyklių ir Atliekų tvarkymo įstatymo reikalavimai.

Pažymėtina, kad įmonė savo veiklos teritorijoje gamina gelžbetonio kanalizacijos šulinių žiedus, jiems tepti naudojama naudota variklinė alyva. Nustatyta, kad tokių tepalų laikoma apie 200 litrų. Šios pavojingos atliekos taip pat buvo neapskaitytos.

Įmonei duotas privalomasis nurodymas iki gruodžio 11 d. priduoti atvežtas ir įmonės teritorijoje sukrautas nepavojingas atliekas atliekų tvarkymo įmonėms, turinčioms teisę tvarkyti tokias atliekas. Taip pat laikyti ir apskaityti susidarančias pavojingas atliekas vadovaujantis Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimais.

Šiuo metu pradėta administracinė teisena, kaltieji asmenys teisės aktų nustatyta tvarka bus patraukti administracinėn atsakomybėn.

Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dėkoja visiems už pagalbą ir prašo apie aplinkos apsaugos pažeidimus pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jasiūnienė, Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą