Laisvalaikis

Koks bus pandeminis lietuvių Kalėdų stalas – ar šiemet lietuviai taps gurmanais?

Duomenys rodo, kad dėl pandemijos daugumos pramogų ir kelionių netekę lietuviai šiemet greičiausiai bus linkę daugiau išleisti šventinių produktų krepšeliui ir palepinti save brangesniais produktais. Ant Kalėdų stalo galbūt atsiras vis daugiau egzotiškų patiekalų –  jau dabar perkama prancūzų virtuvės delikateso kaštainių kremo, o įprastą vištą gali būti, kad pakeis kepta žąsis. Gyventojai, šalia tradicinių patiekalų, siekia išbandyti naujų prabangesnių skonių ir iš Vakarų Europos šalių perima kulinarines tendencijas, pavyzdžiui, šventinius Kalėdų pietus pradėti ančių kepenėlių paštetu.

„Šiais metais pastebime, kad prieš šventes kyla brangesnių, rečiau valgomų, gurmaniškų produktų pardavimai. Jau dabar nuperkama daugiau išskirtinio skonio ir kokybės produktų – kaštainių, įvairių paštetų. „Iki Gourmet“ linijos produktų pardavimai jau išaugo 30 proc., kaštainių kremo – 3 kartus, foie gras – net 10 kartų. Darome prielaidą, kad šiemet žmonės ypač nori save apdovanoti ir leisti sau pabūti tikrais gurmanais. Juk Kalėdų niekas neatšaukė“, – sako Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė.

Nors Kalėdų stalas neįsivaizduojamas be baltosios mišrainės ir keptos vištos, lietuviai drąsiau eksperimentuoja virtuvėje ir gamina prabangesnius patiekalus, per Kalėdas siekia pasilepinti, leisti sau prabangesnių, išskirtinesnių produktų. „Per Velykas, kuomet per pirmąjį karantiną gyventojai taip pat šventė namuose, pastebėjome, kad ypač suaktyvėjo ančių ir žąsų pardavimai. Tad tikėtina, kad ir per Kalėdas išliks tendencija ant šventinio stalo dėti prabangesnius paukščius“, – teigia V. Budrienė.

Šventėms perkama daugiau 

„Labiausiai šventinė prekyba įsibėgėja nuo gruodžio pradžios, o šiemet gyventojai ypatingai raginami planuoti pirkinius ir vengti grūsčių prekybos centruose. Tad jau dabar fiksuojame pirkėjų krepšelio padidėjimą ir jis turėtų nuosekliai didėti iki pat švenčių. Žinoma, krepšelio padidėjimui įtaką daro ir pandemija – žmonės stengiasi į prekybos vietas eiti rečiau ir vienu kartu įsigyti daugiau produktų“, – sako V. Budrienė.

Pasak jos, šiemet Kalėdos bus švenčiamos namuose, tačiau tai nereiškia, kad gyventojai švęs mažiau: „Pirkėjų apklausos rodo, kad dauguma planuoja per šventes likti namie, atsisakyti giminių lankymo, taip pat atsargiai vertina ir svečių kvietimą į namus. Tačiau pastebime, kad daugumos pramogų netekę žmonės šiemet yra linkę prabangesnę šventę susikurti namuose“, – pasakoja „Iki“ komunikacijos vadovė. 

Išankstinis apsirūpinimas dovanomis

Siekiantys sutaupyti pirkėjai dar lapkričio pabaigoje pradeda pirkti namų puošimo prekes, tokias kaip įvairios girliandos, keraminės statulėlės, eglutės žaisliukai. Taip pat iš anksto perka ilgiau negendančius produktus: cukrų, miltus, konservuotus ir marinuotus gaminius. Dažnai gyventojai apsirūpina kava, arbatžolėmis, šokoladu, kurie neretai tampa dovanos priedu.

„Be valgomų gurmaniškų dovanų, pirkėjai linkę įsigyti dekotaryvinių žvakių, kalėdinių puodelių, stiklinių su ateinančių metų simboliais. Taip pat siūlome ir kosmetikos bei higienos prekių rinkinių“, – sako V. Budrienė.

Pranešimą paskelbė: Auksė Baurienė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą