Laisvalaikis

VU Kultūros centras kviečia metus pradėti argentinietiško tango ritmu

Kalėdinių ir naujametinių Vilniaus universiteto (VU) Kultūros centro renginių maratoną užbaigs įspūdingas VU mišraus choro „Pro musica“, VU kamerinio orkestro ir svečių iš Plungės koncertas. Šv. Jonų bažnyčioje sausio 8 d. 18 val. skambės Lotynų Amerikos ritmų ir ekspresijos kupinos Martíno Palmeri mišios „Misa a Buenos Aires“ ir britų folko muzikos įkvėpta Johno Rutterio „Siuita styginiams“.

Martínas Palmeri – Argentinos chorinės ir simfoninės muzikos kompozitorius – eksperimentuodamas su tango orkestruote bei klasikiniu choriniu atlikimu 1996 m. pasauliui pristatė jau legenda tampantį kūrinį „Misatango“. Mišios atliekamos ne ispanų, bet lotynų kalba, o tai išryškina klasikinę sakralinės muzikos struktūrą, tačiau orkestrui ir solistams instrumentalistams parašytos partijos paremtos tango ritmika bei maniera, o ši sintezė ir sukuria labai originalų sąskambį. Įdomu, kad 2013 m. popiežiaus Pranciškaus, kilusio iš Buenos Airių, Argentinos, garbei surengtame koncerte Šv. Ignaco Lojolos bazilikoje Romoje taip pat skambėjo ši kompozicija.

VU choras „Pro musica“ M. Palmeri mišias šį sezoną atlieka nebe pirmą kartą – lapkritį kolektyvas su šia programa vyko į gastroles Klaipėdoje ir Plungėje. „M. Palmeri kūrinys yra labai mėgstamas tiek publikos, tiek atlikėjų. Tai be galo šviesi, gyvybinga, melodinga muzika. Ją choristai mėgsta dainuoti, orkestrantai – groti, o klausytojai visuomet noriai klausosi, nes ji atneša Pietų Amerikos temperamentingas spalvas į mūsų lietuvišką žiemą“, – pasakoja choro meno vadovė Rasa Gelgotienė.

Kartu su „Pro musica“ rudens gastrolių metu koncertavęs Alfonso Vildžiūno vadovaujamas Plungės kultūros centro kamerinis choras prisijungs ir šįkart. Sostinėje vyksiančiame koncerte choras su VU meno kolektyvais atliks šias emocingas mišias. Kartu koncertuos ir ilgametes tradicijas puoselėjantis VU kamerinis orkestras (vad. Modestas Jankūnas), kuris pradės koncertą žavinga britų kompozitoriaus J. Rutterio „Siuita styginiams“.

Šeštadienio renginį papuoš net trys solistai. Dainininkė, chorvedė Ieva Skorubskaitė atliks soprano partiją. Fortepijonu skambins tarptautinių konkursų ir festivalių laureatė, su įvairiais ansambliais ir solistais koncertuojanti Vaiva Purlytė. Argentinietiško tango prieskonių pridės akordeonu grojantis respublikinių ir tarptautinių konkursų nugalėtojas Tomas Zaicevas.

VU Kultūros centro organizuojamas koncertas „Misa a Buenos Aires (Misatango)“ įvyks jau šį šeštadienį, sausio 8 d., 18 val. Šv. Jonų bažnyčioje, Šv. Jono g. 12. Bilietus į koncertą galima įsigyti čia. Taikomos nuolaidos senjorams, studentams, moksleiviams ir VU darbuotojams.

Bilietai vietoje neparduodami. Į koncerto vietą bus įleidžiami tik klausytojai su galiojančiu galimybių pasu.

Pranešimą paskelbė: Irina Bukina, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą