Sveikata

Unikalų gydymo metodą išbandęs Sergejus Maslobojevas: „Nebijokite investuoti į save!“

Sergejus Maslobojevas, pravarde Kuvalda – ne tik vienas geriausių kikboksininkų pasaulyje. Šiandien atletas turi populiarų Youtube kanalą bei Instagram paskyrą, kur nuolat didina sekėjų gretas. Su S. Maslobojevu kalbamės apie jo kasdienybę, profesinę misiją ir… sėkmingą ortodontinį gydymą pasitelkus naujausią dantų tiesinimo metodą.

– Sergejau, sulauki nemažai susidomėjimo socialiniuose tinkluose. Kaip manai, kodėl žmonėms tai įdomu?

– Dėmesys labai džiugina. Manau, kad Lietuvoje tokio tipo turinio nėra daug. Be to, žmonės vertina tikrą patirtį, nuoširdumą, atvirumą, realius patarimus. Stengiuosi visą tai perteikti savo vaizdo įrašuose.

– Esi gerokai labiau matomas. Ar papildoma veikla turi teigiamos įtakos bendrai kovos menų ir atletų reputacijai?

– Gera kovos menų reputacija man – labai svarbu. Deja, pavieniai smurto, blogo elgesio atvejai, kuriuos pats labai smerkiu, kenkia bendram sporto bei sportininkų įvaizdžiui. Būtent todėl noriu parodyti teigiamą kovos menų pusę ir įrodyti, kad tokius nusižengimus padaro tik labai maža dalis kovotojų. Matau augantį susidomėjimą ir palaikymą, todėl esu tikras: mano misija prasminga.

– Kaip atrodo tipinė tavo diena?

– Per karantiną ji pasikeitė. Ne tik dėl šeimos pagausėjimo (2020-ųjų rugsėjį kovotojui gimė dukra – aut. past.), galimybės dar daugiau laiko skirti vaikams, bet ir dėl naujos veiklos. Kai pristigo kovų ringe, sukūriau savo Youtube kanalą. Iš pradžių video įrašus kurdavau ir talpindavau savarankiškai. Dabar jau atsirado pagalbininkų. Žinoma, aktyvus sportas yra mano profesinis prioritetas numeris vienas. Deja, patyriau kojos piršto traumą, todėl teks praleisti svarbų turnyrą, kuriam intensyviai ruošiausi… skaudu, bet toks gyvenimas. Tikiuosi, greitai atsistatysiu ir gerbėjus pradžiuginsiu naujomis pergalėmis.

– Ar estetika tau svarbi? Galbūt yra mitas, kad sportininkams tai nerūpi?

– Mano atveju, šis teiginys buvo teisingas (šypsosi). Iš tiesų estetikai neskyriau daug dėmesio, tiesiog daug dirbau, siekiau sportinių tikslų. Apie man reikalingą ortodontinį gydymą per daug negalvojau.

– Kokios ortodontinės problemos tave kamavo?

– Neturėjau labai didelių bėdų, tačiau kai kurie mano dantys yra kreivi, pasisukę. Juos reikėjo ištiesinti.

– Kodėl nutarei imtis pokyčių?

– Šiandien esu ne tik sportininkas. Mano vardas jau tapo brand’u, tam tikru prekės ženklu. Esu labiau matomas, sekamas. Nenorėjau laukti, kol kas nors pakomentuos, kad dantis susitvarkyčiau (juokiasi). Kai esi vis dažniau pastebimas ekranuose, estetika įgauna kur kas didesnę reikšmę. Todėl pagaliau pasiruošiau skirti daugiau dėmesio sau – pradėjau gydymą.

– Kokiais kriterijais remdamasis pasirinkai kliniką, kurioje taikė gydymą?

– Man rūpėjo trys dalykai: gydymo metodika, profesionalumas ir kaina. Šiuos lūkesčius pateisino ir pranoko „Dantų tiesinimo centras“.

– Kokį gydymo metodą tau pritaikė?

– Man atliekamas dantų tiesinimas nematomomis ortodontinėmis kapomis. Tai žiauriai patogus pasirinkimas tiek sportininkams, tiek visiems kitiems.

– Kuo kapos pasirodė pranašesnės lyginant su kitais metodais?

– Kapos man buvo vienintelis išsigelbėjimas – gyvenu aktyviai, esu matomas viešumoje. Norėjau gydymo, kuris būtų kuo mažiau pastebimas, komfortiškas, todėl gydytojai man pasiūlė kapas. Kitaip nei, pavyzdžiui, breketai, jos yra skaidrios, plonos ir visiškai nematomos. Be to, nešiojant kapas, nėra tikimybės susižeisti aktyviau judant, sportuojant, valgant – kapos gali būti išimamos. Manau, kad tai aktualu kiekvienam.

– Kaip jauteisi uždėjus kapas?

– Kapas pradėjau nešioti šį rugpjūtį. Labai greitai pripratau, praktiškai nebuvo jokių nemalonių pojūčių, o dabar beveik pamirštu, kad esu su kapomis. Tai geriausias sprendimas, norint aktyviai gyventi, mėgautis maistu ir tiesiog tiesinti dantis be nepatogumų. 

– Ką patartum žmonėms, kurie nesiryžta tiesinti dantų?

– Ortodontinis gydymas yra ne tik didesnė estetika, bet ir bendra dantų, burnos sveikata. O tai – geriausia mūsų padėka sau. Tik jausdamiesi gerai, galime pozityvą, geras emocijas perduoti kitiems. Tad nebijokite investuoti į save!

Pranešimą paskelbė: Žygimantas Kvartūnas, RAKVA UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą