Namai

Geriausia metų techninė prižiūrėtoja V.Vaičekauskienė apie purvinus guminius batus ir savo angelus sargus

Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.

Klaipėdoje įsikūrusi UAB „BAU Solutions“ teikia paslaugas, susijusias su žemės sklypų ir statinių projektavimu, matavimais ir statybos darbų technine priežiūra. Septynerius metus šiai įmonei vadovaujanti V.Vaičekauskienė sako pirmiausia esanti techninė prižiūrėtoja, o tik tada įmonės vadovė.

„Esu dėkinga už man patikėtas įmonės vadovės pareigas, bet viršenybę visada teikiu lygiaverčiams, kolegiškiems santykiams, nes geri specialistai ir savalaikė tarpusavio komunikacija yra svarbiausios prielaidos gauti puikų statybos darbų rezultatą“, – sako ji.

Tačiau, kaip pripažįsta V.Vaičekauskienė, geras techninis prižiūrėtojas savo darbe pirmiausia turi mokėti išsireikalauti tai, kas būtina, todėl santykiuose tarp statybų specialistų tam tikros užsibrėžtos ribos yra privalomos.

Taiko „Tilt-up“ technologiją

Didžiausia V.Vaičekauskienės darbo dalis yra susijusi su Baltijos logistikos centru, kur statomi sandėliavimo paskirties pastatai. Nors patys pastatai, kaip ji sako, nėra kuo nors išskirtiniai, tačiau išskirtinė yra iš Šiaurės Amerikos atėjusi „Tilt-up“ statybos darbų technologija, kurią Lietuvoje taiko V.Vaičekauskienės vadovaujama įmonė „BAU Solutions“. 

„Šios technologijos, kuri laikoma viena iš efektyviausių ir universaliausių statybos technologijų pasaulyje, išmokau savo pirmojoje darbovietėje – „V.Paulius & Associates“, – sako pašnekovė.

Tinkamai padaryti vis tiek reikės – kitaip nebus

Daugumai objektų, kuriuose V.Vaičekauskienė vykdo techninę priežiūrą, ji pati parengė ir konstrukcinės dalies projektus, todėl puikiai žino ir supranta, kaip tas pastatas turi būti pastatytas.

„Pasitaiko situacijų, kai tenka taisyti ar daryti iš naujo jau atliktą darbą – tuo nesidžiaugia niekas, nes tai kainuoja laiko, pinigų, dažnai pasitaiko sunkiai valdomų emocijų, durų trankymo. Tačiau moterų statybose privalumas yra tas, kad jos sugeba savo kūrybiškumą, ryžtą ir žinias suderinti su turimomis psichologinėmis žiniomis ir viską pateikti per empatijos prizmę. Tokiais atvejais visada primenu, kad tinkamai padaryti vis tiek reikės – kitaip nebus“, – sako V.Vaičekauskienė.

Svarbiausia – nebijoti daryti tai, ką nori daryti

Dirbti V.Vaičekauskienė pradėjo dar studijuodama. Tačiau svajojo ne apie sąmatų skaičiavimus, nuo ko teko pradėti, – ji norėjo projektuoti. Kelias į profesionalumą nebuvo lengvas: projektavimas, vėliau – konstravimas, statybos proceso organizavimas buvo susijęs ne vien su besiplečiančiu statybos dalyvių ratu ir džiugiais atradimais. Teko patirti ir nuoskaudų, bet V.Vaičekauskienė į visa tai žvelgia filosofiškai: liūdnos akimirkos leidžia suvokti, kokia saldi yra sėkmė.

„Kartais stoviu statybų aikštelėje su purvinais guminiais batais ir baltu šalmu, ir galvoju – už ką man šitai, kodėl turiu eiti per tas balas? – atvirauja V.Vaičekauskienė. – Tačiau žengi žingsnį, ir visa stojasi į savo vietas: jaučiuosi gerai ten, kur esu.“

Kai specialistas yra pasirengęs, ateina jo profesijos angelas sargas, atsidaro reikiamos durys – galimybės, kurių žmogui tuo metu reikia. Geriausia metų technine prižiūrėtoja pripažinta moteris sako esanti dėkinga už visus atsitiktinumus, kurie buvo ir kurių dar bus jos karjeroje. Tačiau ji neatmeta, kad kažkur „ten“ yra sudarytas planas, kuris tik jai pačiai atrodo esantis atsitiktinumų virtinė.

Profesionalumą kaupė palaikoma profesijos angelų sargų

Apdovanojimą pelniusi moteris mano, kad tai ne ji pasirinko techninę priežiūrą, o techninė priežiūra pasirinko ją. Daugelis sprendimų, susijusių su specialybe, vyko ekspromtu. Net pasirinkimas Klaipėdos universitete studijuoti statybos inžineriją buvo nulemtas atsitiktinumo: ji pasirinko tą specialybę, kurią rinkosi ir sykiu su ja prie specialybių sąrašo buvusios merginos.

„Negali iš karto eiti ir versti kalnus. Aš pradėjau nuo sąmatų skaičiavimo, paskui tapau inžiniere-projektuotoja – į priekį ėjau po truputį, palaikoma kolegų, svarbių savo profesiniame kelyje žmonių, savo angelų sargų, kaip juos vadinu, – pasakoja V.Vaičekauskienė. – Tokie žmonės labai svarbūs, jie yra ta tvirtybė, tas pamatas, kurio reikia sunkiais momentais, kai nusvyra rankos.“ 

Savo angelais sargais V.Vaičekauskienė laiko Tautvydą Petrą Tubį, kuris yra Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Klaipėdos klubo pirmininkas, Robertą Paulių ir a. a. Vytautą Paulių – UAB „V.Paulius & Associates“ įkūrėjus.

„Tai yra tie žmonės, kurie negailėjo nei savo laiko, nei jėgų, dalindamiesi patirtimi ir žiniomis su manimi. Už tai aš jiems esu labai dėkinga“, – sako ji.

Sulaukusi paramos, patarimo, V.Vaičekauskienė ir pati stengiasi tuo dalintis su kitais, jaunesniais savo kolegomis – toks pasidalijimas patirtimi ir žiniomis su jaunąja specialistų karta teikia didžiulį malonumą: „Man gera prisiminti savo studentus, kuriuos mokiau, su kuriais dalyvavau konkursuose. Šiuos santykius laikau dideliu turtu, o jų pasiekimus – didžiausia grąža.“

Lietuvos statybininkų asociaicijos ir BAU SOLUTION nuotr. 

Pranešimą paskelbė: Lida Lapkienė, MB „Redakcija plius”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą