Gamta ir gyvūnai

Unikalias augalų kolekcijas puoselėjantis VDU Botanikos sodas įamžintas pašto ženkle

enktadienį, liepos 7 d., Lietuvos paštas išleidžia menininkės Irmos Balakauskaitės  kurtą keturių  pašto ženklų bloką „VDU botanikos sodui – 100 metų“. Pašto ženklų nominalas – 1,80 Eur, tiražas – 6,70 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Kauno pašte, adresu Karaliaus Mindaugo per. 49.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sodas buvo įkurtas 1923 m. Kaune, Aukštojoje Fredoje. 62,5 hektaro plotą užimantį sodą įsteigė tuomečio Lietuvos universiteto (dabartinio VDU) Matematikos-gamtos fakultetas.

Sodo teritorijoje auga daugiau kaip 15 tūkst. augalų rūšių, veislių ir formų, o pats sodas lankytojams yra atvertas ištisus metus. Svarbiausios sodo funkcijos yra augalų kolekcijų formavimas, kaupimas, atnaujinimas ir tyrimas. 

Visos Botanikos sode esančios kolekcijos yra itin svarbios botaninei įvairovei išsaugoti, mokslo tyrimams, studijoms, edukacijai ir visuomenės ekologiniam švietimui.

Ypač gausios yra sodo dekoratyvinių augalų kolekcijos: didžiausiame Lietuvos rožyne auginama daugiau kaip 1,5 tūkst. veislių ir rūšių rožių, tūkstančius lankytojų kasmet sutraukia tulpių, bijūnų, rododendrų, viendienių, jurginų kolekcijų didieji žydėjimai. Eksponuojamos ir čia, VDU Botanikos sode, sukurtos dekoratyvinių ir uoginių augalų veislės. 

Per šimtą savo gyvavimo metų VDU Botanikos sodas virto unikalia vieta ir traukos objektu, kuriame turtinga istorija persipina su botaninės įvairovės išsaugojimo ir gamtos tausojimo dvasia. Sodas tapo aktualia miesto ir bendruomenių švenčių bei edukacijos erdve: kiekvienais metais čia organizuojami festivaliai, mugės, koncertai, parodos ir didžiausia botaninė vasaros šventė Lietuvoje – „Kvapų naktis“.

Pranešimą paskelbė: Lukas Zadarackas, AB Lietuvos paštas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą