Lietuvos Respublikos Seimas antradienį priėmė Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotus Baudžiamojo kodekso (BK) straipsnių pakeitimus, kuriais aiškiai įtvirtinama, kas yra laikoma „didele žala“ aplinkai, ir panaikinamos kliūtys operatyviam ir kokybiškam baudžiamajam procesui dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų aplinkai.
Valstybės konstitucinė pareiga yra garantuoti viešąjį interesą dėl natūralios gamtinės aplinkos, gyvūnijos ir augalijos apsaugos užtikrinimo bei gamtos išteklių racionalaus naudojimo ir gausinimo. Tačiau iki šiol egzistavusi teisinė spraga apsunkino efektyvų nusikalstamų veikų aplinkai išaiškinimą bei kaltų asmenų patraukimą atsakomybėn.
Šalies vadovas prieš prasidedant Seimo pavasario sesijai inicijavo BK pataisas, kuriomis pasiūlė apibrėžti, kas yra laikoma „didele žala“ aplinkai BK 270 ir 2711 straipsnių kontekste. Kol BK įtvirtinto „didelės žalos“ aplinkai požymio turinys buvo neatskleistas, nebuvo apibrėžtos baudžiamosios atsakomybės ribos, o tai kėlė teisinio netikrumo būseną visiems fiziniams ir juridiniams asmenims, ikiteisminio tyrimo subjektams ir Aplinkos ministerijai pavaldžioms institucijoms.
Prezidento inicijuotą projektą bendradarbiaudama su Generaline prokuratūra parengė Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija. Už šiuos teisės akto pakeitimus balsavo 80 Seimo narių, susilaikė 27 parlamentarai.
Pranešimą paskelbė: Ridas Jasiulionis, Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija