Gamta ir gyvūnai

Kėdainiai modernėja: bus įrengti požeminiai bei pusiau požeminiai konteineriai

Kėdainių rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „VSA“ (buvęs „Skongalis“), pagal kurią artimiausiu metu turėtų prasidėti naujųjų – požeminių bei pusiau požeminių – konteinerių montavimo darbai. Mieste bei rajone atsiras 37 pusiau požeminės bei 2 požeminės konteinerių aikštelės.  Taip pat bus pastatyta daugiau kaip 500 naujų antžeminių konteinerių jau įrengtose 100-e aikštelių. Tad vasarą atliekos  turėtų būti surenkamos jau modernesniu būdu.

Artimiausiu metu prasides atliekų aikštelių projektavimo darbai, o pavasarį planuojamos statybos. Bendra įgyvendinamos sutarties  vertė – 543 tūks. Eur (be PVM).

Pusiau požeminiai konteineriai – tai suomiški „Molok Domino“. Lygiai tokie patys, kokiais artimiausiu metu naudosis arba jau naudojasi vilniečiai bei kauniečiai. Visiškai požeminiai – tai olandiški „Vconsyst“ firmos gaminiai.

Pagrindiniai tokių aikštelių privalumai – akivaizdus vietos sutaupymas bei gražesnė aplinka. Konteineriai yra kelis kartus talpesni už dabar naudojamus, todėl juos iškuopti reikės maždaug kartą per dvi savaites. Kadangi didžioji atliekų dalis kaupsis po žeme, nebus nemalonaus kvapo, nesiveis bakterijos. Šiems konteineriams reikia ir mažiau eksploatacinių išlaidų, o gamintojai jiems suteikia daugiau nei dešimties metų garantiją.

Naujieji pusiau požeminiai konteineriai bus įrengti ne tik Kėdainių mieste (28 premilimarios konteinerių aikštelių vietos), bet ir kaimiškosiose vietovėse: Šėtoje, Pelėdnagiuose, Josvainiuose, Truskavoje, Gudžiūnuose, Vilainiuose, Akademijoje, Krakėse, Surviliškyje.

Pusiau požeminiai konteineriai yra iš dalies įkasti į žemę – apie 1,5−1,6 m. O štai požeminiai yra įrengti visiškai po žeme – išorėje yra tik kolona, per kurią metamos atliekos. Pusiau požeminių konteinerių tvarkymas yra paprastesnis, o požeminiai daugiau naudojami senamiesčių zonose arba kur erdvės yra gerokai mažesnės.

Įrengtos aikštelės bus skirtos mišrioms komunalinėms atliekoms, išrūšiuotam plastikui ir popieriui bei stiklui.

Tiek pusiau požeminiai, tiek požeminiai ištuštinami, iškėlus konteinerio vidinę kapsulę. Konteineriai išvalomi su šiukšliavežiu, turinčiu tam pritaikytą gervę. Iškeliama visa kapsulė, o suveikus atidarymo mechanizmui atliekos per maišo dugną subyra į šiukšliavežį. Panašiai bus ir su požeminiais, tik čia bus pakeliama visa atliekų įmetimo kolona su atliekų talpykla. Kai kapsulė iškeliama, konteinerio šachta uždengiama automatiškai iškylančia apsaugos platforma, kuri įstatant kapsulę grįžta į pradinę padėtį.

Vienas iš tokių konteinerių privalumų ir yra, jog bus mažiau netvarkos, kurios nebuvo galima išvengti su pastatomais konteineriais. Be to, naujosios atliekų surinkimo aikštelės ir akiai daug patraukliau atrodo.

Artimiausiu  laiku bus pasirašyta sutartis dėl naujų antžeminių konteinerių pastatymo jau įrengtose 100-e aikštelių. Konteineriai bus modernūs, kvadratinės formos. Planuojama iš viso pastatyti 520 tokių konteinerių. Anžeminių konteinerių sutarties vertė yra 779 tūkst. Eur. Lėšos – ES ir savivaldybės.

Pranešimą paskelbė: Sonata Patkauskaitė, Kėdainių rajono savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą