Laisvalaikis

Tradicinė mėsos gurmanų savaitė Vilniuje: ypatingi restoranų pasiūlymai ir šventinės kainos

Ar galėtumėte save įvardinti mėsos patiekalų gerbėju? Jei taip, laikas suklusti: sausio 31-ąją – vasario 4-ą dienomis Vilniuje vyks tradicinė mėsos gurmanų savaitė. Nors toks renginys organizuojamas pirmą kartą, jo organizatoriai neslepia – užmojai dideli. Juk net avokadas turi savo nacionalinę valgymo šventę, tai kaip gi gali būti, jog mėsa iki šiol jos neturėjo? Tradicijas kuriame patys, todėl jau netrukus Vilniaus restoranai kvies paragauti specialiai šiam renginiui sukurtų degustacinių meniu.

Virtuvės šefai pristatys savo restoranų firminius patiekalus

Idėja organizuoti tradicinę mėsos gurmanų savaitę kilo restorano „River Town“ šefų duetui: Šarūnui Marčiulaičiui ir Dariui Miciulevičiui. „Virtuvės broliais“ save vadinantys vyrai neslepia – judviejų restorane steake‘ai gaminami iš aukščiausios kategorijos mėsos, kuri atkeliauja iš Urugvajaus, Argentinos, Naujosios Zelandijos. Savo patiekalus, kuriais patys didžiuojasi, jie nori pristatyti platesnei auditorijai. Prie „River Town“, renginio metu, prisijungs ir jų bičiulis – restoranas „The Town Steakehouse“, savo svečiams žadantis ne tik išskirtinį meniu, tačiau ir virtuvės šefų dėmesį.

Tradicinės mėsos gurmanų savaitės sumanytojams, „River Town“ virtuvės šefams, uždavėme kelis klausimus apie būsimą renginį:

Renginys organizuojamas pirmą kartą, tačiau pavadinime yra žodis „tradicinė“. Ar planuojama, kad jis taps kasmetiniu?

Norėtumėme, jog tai taptų tradicija. Tikimės, jog kaskart renginyje sudalyvaus vis daugiau restoranų, kurie yra neabejingi skirtingiems mėsos patiekalams. Tokiu būdu sieksime išlaikyti patiekalų dinamiškumą bei bendrystės jausmą tarp Vilniaus restoranų.

Kaip ir kodėl kilo mintis organizuoti tokį renginį?

Mintis kilo dėl to, jog net avokadas turi savo nacionalinę valgymo šventę. Mes norėjome sukurti savo „tradicinę mėsos gurmanų šventę“.

Kas numatyta renginio metu? Ko gali tikėtis lankytojai?

Renginio metu dalyvaujantys restoranai bei jų šefai pristatys savo geriausius restorano „perliukus“ už šventinę kainą. Svečiai galės pasivaišinti ne tik jautienos pjausniais, bet taip pat ir šonkauliukais iš Naujosios Zelandijos, veršienos nugarinės kepsniais su kaulu iš Vokietijos, Iberico bei Duroc kiaulienos pjausniais, mūsų ūkininkų užauginta aukščiausios kokybės mėsa iš „Domino Angus ūkio” ir, žinoma, Waguy jautiena. Patys šefai visą šią savaitę bendraus su svečiais ir teiks ypatingą dėmesį, jog kiekvienas kepsnys būtų įsimintina „vyšnaitė ant torto“.

Specialiai renginiui sukurti degustaciniai meniu

Įžangoje užsiminėme, jog restoranai, specialiai šiam renginiui, parengė degustacinius meniu. Apie juos norime papasakoti kiek plačiau.

„River Town“ savo svečiams siūlys dvi skirtingas degustacijas. Pirmoji (50 eur/žmogui) pakvies paragauti prancūziško tradicinio vištienos kepenėlių pašteto, pagardinto ančių taukais bei patiekiamo su balzamiko ikrais, skrudintomis pistacijomis bei juoda namine duonele. Taip pat bus siūloma pasimėgauti jautienos carpaccio, antrekoto kepsniu iš Urugvajaus bei specialiu vakaro desertu.

Antrasis degustacinis meniu skirtas pasidalinimui dviese (100 eur/2-iems žmonėms). Šefas svečius pasitiks su vištienos kepenėlių paštetu, o pagrindiniam patiekalui pasiūlys mėsos assorti – įvairių kepsnių rinkinį, kuris bus patiekiamas su garnyru ir skirtingais padažais. Puiki proga paragauti įvairių kepsnių ir atrasti mėgstamiausią. Vakaro pabaigai – desertas.

Vilniaus centre įsikūręs restoranas „The Town Steakhouse“ savo svečiams taip pat siūlys išskirtinius, specialiai tradicinei mėsos gurmanų savaitei sukurtus degustacinius meniu. Degustacija Nr. 1 (50 eur/žmogui) – tai tikrų tikriausia mėsos gerbėjų svajonė. Vakaro pradžiai – jautienos kaulų čiulpai su čimičiuri padažu bei skrudinta duonele. Užkandžiui – jautiena totoriškai. Pagrindinis patiekalas – urugvajietiškos brandintos jautienos nugarinės kepsnys su šviežiomis daržovėmis, pipiriniu raudonojo vyno padažu bei jaunomis bulvytėmis pagardintomis trumų aliejumi. O desertui – tikra klasika: creme brulee.

Antroji degustacija – pasidalinimui (100 eur/2-iems žmonėms). Jautienos kaulų čiulpai, šefo rekomenduojami mėsos kepsniai su mini Cezario salotomis bei kitais garnyrais ir padažais. O desertui – šokoladinis fondantas su vaniliniais ledais. Mums jau dabar tįsta seilė, o kaip jums?

Primename, jog šiuos degustacinius meniu galėsite užsisakyti tradicinės mėsos gurmanų savaitės metu, kuri vyks sausio 31 – vasario 4 dienomis. Išskirtinis maistas, gurmaniškos patirtys, šefų dėmesys ir jauki aplinka – belieka tik pasikviesti brangius žmones ir nepamirštamas vakaras garantuotas.

Renginio informacija: https://fb.me/e/2j1NgaZMv
Renginio partneris: WeloveLithuania.com – Lietuvos laisvalaikio, turizmo ir kultūros naujienų portalas 

Pranešimą paskelbė: Simonas Rudaminas, VšĮ We love Lithuania

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą