Namai

Stabdomas kvietimas negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui

Aplinkos projektų valdymo agentūra (toliau – APVA) šiandien, t. y. sausio 19 d., sustabdė kvietimą teikti paraiškas subsidijoms juridinių asmenų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui. Prieš mėnesį startavęs kvietimas sustabdytas sulaukus paraiškų visai subsidijoms skirtai sumai.

Šio kvietimo metu gauta 17 paraiškų už 2,06 mln. eurų. Iš viso šiai priemonei finansuoti iš Klimato kaitos programos lėšų buvo skirta 2 mln. eurų.

Po dvi paraiškas gauta iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų bei Kaišiadorių rajono savivaldybių. Šių paraiškų bendra vertė – beveik 1,5 mln. eurų. Iš likusių savivaldybių gauta po vieną paraišką.

„Tai pirmasis iš trijų negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui skelbtų kvietimų, kurio metu išnaudotos visos kvietimui skirtos lėšos. Ir dar per tokį trumpą laikotarpį,“ – teigia Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.

Pasak G. Burbienės, šio kvietimo rezultatai akivaizdžiai parodo, jog augantys energijos kaštai turi įtakos ne tik gyvenamųjų, bet ir negyvenamosios paskirties pastatų atnaujinimui.

Šiuo metu pradėtas paraiškų vertinimas – visas paraiškas planuojama įvertinti iki š. m. vasario mėn. pabaigos.

Pranešimą paskelbė: Eglė Pliuskuvienė, Aplinkos projektų valdymo agentūra

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą