Idėjos namams

Sauso valymo ar plaunamas: ką naudinga žinoti apie skirtingų tipų dulkių siurblius?

Dėka vis modernėjančių technologijų, naujovių technologijų, įrenginių ir prietaisų rinkoje, šiomis dienomis, galime džiaugtis daugybe skirtingų įrenginių, kurie palengvina mūsų kasdienybę. Vienas puikus pavyzdys – dulkių siurbliai. Tai, ko gero, plačiausiai naudojamas, vienas iš populiariausių buitinės technikos įrenginių. Dulkių siurblio dėka tvarkymosi darbai yra atliekami kur kas greičiau, efektyviau ir patogiau. Negana to, siurblys padeda sutvarkyti ne tik namus, bet ir automobilį darbo vietą ar kitas patalpas. Žinoma, galima rasti įvairiausių tipų dulkių siurblių. Vieni yra skirti sausam dulkių siurbimui, kiti gali būti plaunami, o treti – naujausi ir moderniausi robotai. Visgi, kuo ypatingi bei kuo skiriasi sauso ir drėgno valymo siurbliai bei kokį pasirinkti – dilema, užklumpantį daugelį žmonių, besirenkančių naują dulkių siurblį. Šiame straipsnyje būtent ir aptarsime skirtingus dulkių siurblių tipus ir tai, ką apie juos naudinga žinoti. 

Sauso valymo dulkių siurbliai – klasikiniai ir standartiniai 

Standartiniais ir klasikiniais yra laikomi sauso valymo dulkių siurbliai. Tai dulkių siurblių tipas, kurį, greičiausiai, kiekvienas turime savo namuose. Kaip ir nurodo pavadinimas, sauso valymo dulkių siurbliai yra skirti sausų medžiagų ir nešvarumų valymui, siurbimui. Dažniausiai, šio tipo dulkių siurbliai puikiai susitvarko tiek su kietais paviršiais, kietmedžio grindimis, tiek su kilimais ir kilimine danga. Sauso valymo, standartiniai dulkių siurbliai puikiai surenka dulkes ir nešvarumus ne tik nuo grindų ar kilimų, bet ir nuo baldų, automobilio salono detalių. Šie siurbliai dulkes ir purvą gali surinkti į maišelį arba tam specialiai skirtą šiukšlių talpą, priklausomai nuo modelio. Turbūt būtų sunku rasti modelį, kuris veiktų ir be tam tikro filtro. Dažniausiai, tai HEPA filtras, per kurį oras yra traukiamas ir iš jo pašalinami nešvarumai, purvas ir dulkės. Galima teigti, kad šie dulkių siurbliai yra sukurti surinkti net mažiausias nešvarumų detales, todėl, leidžia efektyviai išvalyti namus ir kitas erdves. Tiesa, jie naudojami ne tik namuose, bet ir biuruose, viešose įstaigose ar net statybų aikštelėse. Pastarieji yra laikomi industriniais, pasižymi galingumu ir atsparumu pavojingoms dulkėms ir sudėtingoms aplinkos sąlygoms. Naudinga paminėti, kad standartiniai dulkių siurbliai gali būti tiek standartinio dizaino – ant ratukų su kotu, tiek vertikalaus, siurblio šluotos tipo. Dabar plačiai naudojami ir robotai dulkių siurbliai. Na, o platus, įvairių sauso valymo siurblių gamintojų pasirinkimas garantuoja, kad kiekvienas ras sau tinkamą ir kišenei draugiškiausią variantą. Plačiai naudojami, laiko patikrinti Philips, Samsung, Bosch dulkių siurbliai, o taip pat, didelio susidomėjimo sulaukia ir Xiaomi gamintojas. Pavyzdžiui, Xiaomi robotas siurblys yra laikomas vienu ekonomiškiausiu pasirinkimu, kadangi, garantuoja puikią kokybę ir nedidelę kainą. Trumpai tariant, sauso valymo, standartiniai dulkių siurbliai puikiai tiks tiems, kurie namuose nori užsiimti paprastais, nesudėtingais valymo darbais. 

Drėgno valymo, plaunami siurbliai – skirtingiems valymo darbams 

Drėgno valymo, plaunami, hibridiniai siurbliai – dulkių siurbliai, kurie turi kelis pavadinimus ir yra naudojami skirtingiems valymo darbams. Dažniausiai, šie dulkių siurbliai gali būti naudojami ir kaip sauso ir kaip drėgno valymo siurbliai. Taip yra todėl, kad jie turi dviejų kamerų sistemą, kuri atskiria sausus ir drėgnus nešvarumus į atskiras talpas. Tokiu būdu, skirtingų tipų nešvarumai tarpusavyje nesusimaišo, o baigus darbus juos lengva pašalinti iš siurblio. Šio tipo dulkių siurbliai yra naudingi tuo, kad jie gali susiurbti ne tik sausu nešvarumus, bet ir drėgną purvą, vandenį, esantį ant paviršių. Dažnu atveju, susiurbus vandenį ar drėgnus nešvarumus su sauso valymo siurblių vėliau galime susidurti su problemomis, gedimais. Tuo tarpu, plaunamas siurblys yra nuo to apsaugotas ir garantuoja saugų ir patogų naudojimąsi. Dalis tokio tipo siurblių net turi grindų plovimo funkciją, leidžiančia ne tik išsiurbti sausas dulkes,  bet ir grindis drėgnai nuvalyti. Naudinga pabrėžti, kad tokio tipo siurblys padės efektyviai, drėgnai išvalyti kilimus, kiliminę dangą. Taip pat, drėgno valymo siurbliai itin plačiai yra naudojami ir industriniame, statybų sektoriuje. Dažniausiai, jie būna gana galingi, todėl, praverčia statybų aikštelėse, servisuose, gamyklose. Itin populiarūs ir plačiai naudojami yra Kärcher plaunami siurbliai. Jie pasižymi patvarumu ir gera kaina. 

Tinkamo siurblio pasirinkimas visiškai priklauso nuo turimų poreikių bei to, kaip ir kam siurblys bus naudojamas. Kiekvienas tipas pasižymi savais privalumais, trūkumais ir ypatybėmis, o pasirinkimas tikrai priklauso nuo jūsų. Varle.lt svetainėje rasite itin platų ir įvairų dulkių siurblių pasirinkimą, draugiškas kainas bei šaunias akcijas. Apsilankykite ir įsigykite tinkamiausią!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą