Gamta ir gyvūnai

Saugomos teritorijos: gamtos turtai Lietuvos sostinėje

Jau antrus metus Lietuvos Respublikos Prezidentūroje vyksiantis  „Žaliųjų idėjų festivalis“ birželio 5 d. vėl kviečia susipažinti su aplinkosaugos inovacijomis ir naujausiomis žaliosiomis iniciatyvomis. Vilniečiai ir miesto svečiai išgirs žinių ir apie Lietuvos saugomas teritorijas, iš arčiau susipažins su rečiausiais ir įdomiausiais Lietuvos paukščiais, gyvūnais, sužinos,  kaip kiekvienas galime prisidėti prie gamtinių ir kultūrinių vertybių išsaugojimo.

 Kilnus tikslas, skatinantis visuomenę prisidėti prie tvaresnės Lietuvos kūrimo, itin aktualus siekiant išsaugoti kraštovaizdį ateities kartoms.  Valstybinė saugojamų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos įgyvendina projektą „Saugomų vertybių pažinimas ir informacijos sklaida“, kuriuo siekiama išsamiau supažindinti šalies piliečius su vertingiausiomis mūsų krašto teritorijomis, saugomų teritorijų veikla. Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis.

„Žaliųjų idėjų festivalyje“ dalyvaus Saugomų teritorijų tarnybos specialistai bei Saugomų teritorijų produkto ženklo turėtojai, kurie pristatys Lietuvos saugomas teritorijas, Natura 2000 tinklą ir pasiūlys įsigyti produktų iš Saugomų Lietuvos teritorijų – Anykščių regioniniame parke augintų ir gamintų obuolių sūrių, medaus rinkto Nemuno kilpų regioniniame parke. Taip pat, informacinėje Saugomų teritorijų tarnybos palapinėje galėsite sužinoti apie Lietuvoje lankomas saugomas teritorijas, rasti informacijos apie Saugomose teritorijose vykstančias edukacijas.

 Vilnius iš tiesų gali pasigirti įspūdingais turtais. Žaliausiu Europos miestu pripažintoje mūsų sostinėje rasi ne vien įspūdingus gamtos turtus, bet ir vertingą kultūrinį istorinį palikimą.  Sostinės pasididžiavimas  – Vilniaus pilių valstybinis kultūrinis rezervatas. Vilniaus istorinis centras yra įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai daugiausiai lankytojų sulaukianti saugoma teritorija Lietuvoje, beje, vienintelė, kuri įsikūrusi miesto centre.

 Pavilnių regioninis parkas gali didžiuotis unikaliu geologiniu paminklu – Pūčkorių atodanga, kurią suformavo paskutiniai ledynai. Keliaudami pažintiniu istoriniu taku, būtinai užkopkite ant parke esančio piliakalnio.

 Pavilnių regioniniame parke verta pasivaikščioti po Ribiškių labirintą, pasigėrėti vaizdais nuo Liepkalnio kalno.

Verkių regioninis parkas įsikūręs dešiniajame Vilniaus Neries krante. Svečiams, maldininkams, piligrimams geriausiai pažįstamos Vilniaus Kalvarijos – nuostabus architektūrinis-urbanistinis ansamblis,  įsiliejantis į natūralų kraštovaizdį ir atkartojantis Kryžiaus kelią.

 Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba kviečia aplankyti nuostabiausias sostinės vietas ir pažada: įspūdžiai bus nepakartojami.

Daugiau informacijos apie renginius Lietuvos saugomose teritorijose rasite interneto svetainėje www.saugoma.lt ir Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Facebook paskyroje.

Pranešimą paskelbė: Marijus Olekas, UAB Lietuvis

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą