Studijos - Karjera

Patarimai, kurie padės parašyti gerą CV

Geras gyvenimo aprašymo paruošimas gali užtikrinti, kad darbą pavyks rasti greitai ir svarbiausia, kad jis bus toks, kokio visada norėjote. Patarimai, kaip parašyti gerą CV – labai įvairūs, tad susistemindami kuo daugiau skirtingų idėjų – pateiksime trumpą sąrašą, kuris, tikimės, padės Jums pagaliau atrasti svajonių darbo vietą, kurioje džiugina ne tik alga, tačiau ir perspektyvos, laisvė bei galimybė jaustis įvertintiems.

  1. Ar galima CV meluoti? Tai vienas dažnesnių, asmenų be patirties, klausimų. Deja, net jeigu ir neturite darbinės patirties – melavimas nėra geras pasirinkimas, kadangi šiais laikais susirasti tikslią informaciją apie Jūsų darbo stažą – tikrai įmanoma. Nuoširdumas – laimi. Jeigu CV labai tuščias – rašykite “parduodantį” motyvacinį laišką.
  2. Gana sunku atsakyti, ar nuotrauka gyvenimo aprašyme yra būtina. Toms įmonėms, kurios veidas būsite (administratorės pozicija) – dažniausiai nuotrauka suteikia pranašumą, kitais atvejais – ji nėra būtina.
  3. Parašius CV – tikrinkite jį 100, net 1 000 kartų, kol tikrai neliks klaidų. Išmokite tinkamai save reprezentuoti.
  4. Universalus CV neegzistuoja. Lygiai taip pat kaip ir neegzistuoja universalios taisyklės, kurios gali padėti Jums laimėti darbdavio širdį. Kiekvienai įmonei reikalingas atskiras gyvenimo aprašymas, kuris sudomintų būtent jos dėmesį. Ir kol vienu atveju labiau tinka kūrybiniai sprendimai, tai kitu atveju geriausias pasirinkimas yra tradicinio šablono variantas.
  5. Svarbu, kad CV vizualiai atrodytų tvarkingas. Informacija turi būti pateikiama aiškiai, sistemingai, tvarkingai. Peržiūrintis asmuo turi greitai ir paprastai rasti tai, kas jį domina.
  6. Greta CV taip pat reikalingas ir motyvacinis laiškas, kuris suteikia Jums daugiau solidumo ir parodo, kad esate tikrai motyvuotas dirbti ne apskritai, tačiau konkrečioje įmonėje. Taigi, nėra vieno motyvacinio šablono. Kiekvienai įmonei jis turi būti vis kitas.
  7. Siųskite CV PDF formatu, kad atidarius per kitas programas – vaizdas neišsikraipytų.

Jeigu CV rašymas Jums kelia vargą – tokiu atveju siūlome kreiptis į specialistus, kurie padės jį parengti. Žinoma, Jūsų indėlis taip pat svarbus, tačiau specialistai dažniausiai dirbę personalo atrankos sferose žino ko reikia, kad gyvenimo aprašymas padėtų Jus “parduoti”.
Dar daugiau naudingos informacijos rasite tinklaraščiuose: http://cvpavyzdys.com/ ir http://www.manoverslas.info/

Pranešimą paskelbė: Ona Šablauskaitė, UAB Market Rats

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą