Studijos - Karjera

„Macaw“ pradeda Duomenų inžinierių akademiją

Viena sėkmingiausių Nyderlandų informacinių technologijų (IT) bendrovių „Macaw“ Lietuvoje organizuoja pirmąją Duomenų inžinierių akademiją, kurioje specialistai iš Nyderlandų dalysis savo patirtimi, o šešių savaičių kursą geriausiai baigę specialistai turės galimybę karjerą IT sektoriuje tęsti būtent „Macaw“ bendrovėje.

„Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė Justė Stasinienė sako, kad duomenų inžinierių poreikis rinkoje yra didelis, todėl sprendimas augintis specialistus patiems visai natūralus.

„Duomenų inžinierių ir apskritai duomenų specialistų poreikis rinkoje yra didelis. Tiek šios specialybės, tiek kai kurių kitų specialistus pasirinkome ugdyti patys. Šį kartą organizuojame tarptautinę akademiją, kurioje dalyvaus žmonės iš Nyderlandų ir Lietuvos, o su jais dirbs patyrę mūsų specialistai olandai“, – sako J. Stasinienė.

„Macaw“ atstovė sako, kad norintieji dalyvauti akademijoje turi išmanyti kelis dalykus: „Yra keli svarbūs dalykai, kurių tikimės iš kandidatų: turėti praktinių SQL žinių ir, žinoma, supratimą apie duomenų modeliavimą“, – teigia J. Stasinienė.

Nyderlandų bendrovė nurodo, kad pirmenybę teiktų kandidatams, turintiems bazines „Python“ programavimo žinias ir išmanantiems darbą su debesijos sistemomis.

Akademijos pradžia – vasario vidurys

Anot J. Stasinienės, planuojama akademijos pradžia – vasario vidurys, o visi norintys gali registruotis iki sausio vidurio.

„Planuojame, kad akademija prasidės vasario viduryje. Iki sausio vidurio laukiame visų kandidatų. Kiekvienas potencialus dalyvis turės atlikti užduotį, kuri padės įvertinti jo žinias. Tai leis mums matyti, kokias savo kvalifikacijas specialistas galėtų patobulinti“, – pasakoja „Macaw“ kompetencijų centro Lietuvoje vadovė.

Bendrovė „Macaw“ per ketverius metus Lietuvoje jau organizavo keturias akademijas, kuriose buvo rengiami „Sitecore“ ir „Power Apps“ specialistai.

„Akademijose atrandame daug talentingų ir gabių žmonių, todėl ir ateityje daug dirbsime šia linkme, nes jaučiame to naudą. Duomenų inžinierių akademija bus pirmoji, kurioje vienu metu mokysis lietuviai ir olandai“, – sako J. Stasinienė.

2022-aisiais – 14 akademijų

J. Stasinienė atskleidė, kad vien ateinančiais metais „Macaw“ bendrovė Lietuvoje ketina organizuoti daugiau kaip dešimt akademijų.

„Ateinančiais metais planuojame metais smarkiai plėsti savo komandą – šalia patyrusių specialistų norime turėti ir veržliųir augančių darbuotojų. Akademijos padeda mums ne tik atsirinkti geriausius žmones, bet ir jie patys gali pajusti, ką reiškia dirbti „Macaw“, nes per kiekvieną akademiją po kelias savaites jie dirba pas mus biure“, – sako J. Stasinienė.

Ateinančiais metais Lietuvoje bus rengiamos „Power Apps“, „Sitecore“ „Cloud“, Duomenų inžinierių ir „Power BI“ akademijos.

„Macaw“ – viena geriausių darbdavių visoje Europoje

Bendrovė „Macaw“ ketvirtus metus iš eilės gavo „Great Place to Work“ sertifikatą ir buvo pripažinta viena geriausių darbdavių Nyderlanduose. Šiais metais pirmąjį tokį įvertinimą gavo ir „Macaw“ padalinys Vokietijoje. Organizacija „Great Place to Work“ Lietuvoje tyrimo neatlieka, bet Lietuvos „Macaw“ padalinio darbuotojų apklausos rezultatai įtraukiami į bendrą vertinimą.

Kiekvienais metais tarp geriausių darbdavių patenka ir tokios bendrovės, kaip „Mars“, avialinijų bendrovė „SAS“, viešbučių tinklas „Hilton“, technologijų bendrovė „Cisco“, greitųjų siuntų tarnyba „DHL“.

Bendrovės „Macaw“ personalo vadovas tarptautiniu mastu Ronaldas van Esas sako, kad „Great Place to Work“ apdovanojimas dar kartą įrodė, kad jau dvidešimt penkerius metus kuriama darbo kultūra pasiteisina ir darbuotojai ja be galo patenkinti.

„Mūsų darbo kultūra, orientuota į pasitikėjimą, bendradarbiavimą, darbuotojų gerovę ir tobulėjimą, pasiteisina ir šiandien dar kartą galime matyti to rezultatą, nes mūsų darbuotojai visose šalyse įmonės darbo kultūrą vertina labai teigiamai. Šis tyrimas atspindi visos organizacijos darbuotojų nuomonę apie mus pačius ir tai, kaip žmonės jaučiasi dirbdami mūsų bendrovėje tiek Nyderlanduose, tiek Vokietijoje, tiek ir Lietuvoje“, – sako R. Van Esas.

Atlikto tyrimo duomenimis, net 88 proc. visų „Macaw“ darbuotojų nurodė, kad bendrovė – puiki vieta dirbti ir tobulėti. 91 proc. kolegų atsakė, kad jaučia, jog gali pasikliauti kolegomis, o net 89 proc. – kad dirbdami „Macaw“ jaučiasi laisvai. 84 proc. visų darbuotojų teigė, kad šioje įmonėje jie skatinami siekti geresnių rezultatų ir kartu gali suderinti darbą ir laisvalaikį. Anot „Great Place to Work“ tyrėjų, bendras „Macaw“ įvertinimas siekia 80 proc., o tai yra net 10 proc. daugiau nei vidurkis.

Pranešimą paskelbė: Povilas Žarnauskas, UAB „Macaw International Lietuva”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą