Gamta ir gyvūnai

Paskelbtas konkursas Valstybinės miškų tarnybos vadovo pareigoms užimti

Ketvirtadienį, rugpjūčio 11 d., paskelbtas konkursas Valstybinės miškų tarnybos (VMT) vadovo pareigoms užimti. Aplinkos ministerija ieško dinamiško lyderio, kuris įkvėptų komandą įgyvendinti VMT keliamus tikslus ir uždavinius.

 „Augančio miškų vaidmens klimato ir biologinės įvairovės krizių, taip pat ir energetikos bei bioekonomikos iššūkių akivaizdoje matome, kad miškų valdymui reikia pokyčių. Valstybinė miškų tarnyba – pagrindinė miškų politikos įgyvendinimą užtikrinanti ir informaciją apie miškus valdanti institucija, nuo kurios sprendimų labai priklauso konkreti veikla šalies miškuose. 

Pagrindinis šiai institucijai keliamas uždavinys – ne tik reguliuoti miškų ūkio veiklą per miškotvarkos projektus, leidimus kirsti mišką ar kitas priemones, bet ir kaupti tokią informaciją apie miškus, kuri padėtų specialistams bei visuomenei įtikinamai ir pagrįstai atsakyti į visus kylančius klausimus.   Todėl Valstybinės miškų tarnybos komandai reikia dinamiško lyderio, kuris ją įkvėptų įgyvendinti išsikeltus tikslus ir uždavinius“, – dalyvauti konkurse kviečia aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Naujasis VMT vadovas turės įgyvendinti šalies miškingumo didinimo strategines kryptis, skaitmenizuoti informaciją apie miškus ir susijusius procesus, stiprinti visuomenės ir privačių miškų savininkų švietimą, informavimą ir konsultavimą miškų ūkio veiklos klausimais, tobulinti miškotvarką, miško žemės apsaugą ir apskaitą, miškų priežiūrą ir reguliavimą, ieškoti sprendimų, kaip didinti VMT veiklos efektyvumą.  

Vadovas skiriamas 5 metų kadencijai su galimybė ją pratęsti dar 5 metams. Siūlomas konkurencingas atlyginimas – nuo 3 801 Eur neatskaičius mokesčių.

Su konkurso skelbimu galite susipažinti čia. Išsamesnį konkurso aprašymą galite rasti čia. Kandidatų prašymai dalyvauti konkurse priimami per Valstybės tarnybos valdymo informacinę sistemą iki šių metų rugpjūčio 26 d.  Centralizuotą vadovo atranką organizuojantis Valstybės tarnybos departamentas iki rugsėjo 2 d. įvertins pretendentų atitiktį nepriekaištingos reputacijos, bendriesiems ir specialiesiems reikalavimams. Per 15 darbo dienų nuo pranešimo, kad atitinka reikalavimus, pretendentai turės dalyvauti bendrųjų, vadybinių ir lyderystės kompetencijų kompleksiniame vertinime. Kitas etapas – pretendentų vertinimas komisijoje, kuris turėtų vykti pirmoje spalio mėnesio pusėje. 

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą