Gamta ir gyvūnai

Simonas Gentvilas: Lietuva spartins Ukrainos atstatymą, teikdama 3D virtualias miestų planavimo priemones

Penktadienį aplinkos ministras Simonas Gentvilas dalyvavo Vienoje vykstančioje Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) tarptautinėje aukšto lygio konferencijoje klimato kaitos tema. Joje aplinkos ministras susitiko su ESBO Generaline sekretore Helga Schmid ir aptarė galimybes imtis aktyvesnių veiksmų Ukrainoje. Konferencijoje aplinkos ministras taip pat susitiko su Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministru Ruslan Strilets, su kuriuo aptarė gamtos atkūrimo ir infrastruktūros atstatymo aspektus.

„Rusijos išpuoliai prieš Ukrainą pasiekė precedento neturintį lygį, kai buvo tyčia sunaikinta Naujosios Kachovkos hidroelektrinės užtvanka. Ši ekologinė katastrofa turės ilgalaikį poveikį ekologijai ir žemės ūkiui, žmonių sveikatai ir biologinei įvairovei. Ji taip pat kelia pavojų Zaporižės atominės elektrinės saugumui ir mažina pasaulio pasiekimus kovojant su klimato kaita. Todėl raginame ESBO Pirmininką ir Generalinę sekretorę aktyviau vykdyti ESBO veiklą Ukrainoje, nepamirštant Ukrainos žmonių poreikių ir atsižvelgiant į nelaimių rizikos valdymo, perėjimo prie tvarios energetikos infrastruktūros, efektyvaus vandentvarkos ir ekologinio atsigavimo sričių“, – konferencijoje pabrėžė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.  

Dvišalio susitikimo su Ukrainos ekologijos ir gamtos išteklių ministru metu Simonas Gentvilas aptarė bendradarbiavimo galimybes, kaip Ukrainoje sparčiau ir efektyviau atstatyti karo nusiaubtą šalį. Lietuva baigė pirmąjį Ukrainos infrastruktūros atkūrimo projektą. Ukrainiečiams jau perduota mobili gyvenvietė Borodjankoje, o iki rugsėjo bus sutvarkyti darželis Irpine ir mokykla Borodjankoje.

Taip pat aptarė bandomąjį projektą, per kurį nuo karo nukentėjusioms Ukrainos savivaldybėms Lietuva suteiktų 3D virtualias miestų planavimo priemones.

„Planuojame tvarų ir ekologišką Ukrainos miestų atkūrimą ir atstatymą, todėl šiuo metu inicijuojame bandomąjį projektą, kurio tikslas teikti 3D virtualias miestų planavimo priemones nuo karo nukentėjusioms Ukrainos savivaldybėms. Tai yra programinė įranga, padedanti miestų planuotojams ir politikos formuotojams vaizduoti miestų teritorijas virtualioje erdvėje bei iš naujo planuoti jas moderniausiu būdu“, – sakė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

3D miestų planavimo priemonės padeda nustatyti geriausias vietas žaliosios infrastruktūros projektams, pavyzdžiui, parkams, gatvių želdiniams, lietaus sodams, žaliesiems stogams, pralaidžioms dangoms. Taip miestai gali įvertinti ir sušvelninti aplinkos poveikį klimatui.

Projektą įgyvendins Statybos sektoriaus vystymo agentūra. Šiuo metu vyksta galimų projekto rėmėjų paieškos.

Konferencijoje dalyvavo ESBO valstybių atstovai, klimato saugumo ekspertai ir praktikai, tarp jų ir JAV prezidento Joe Bideno pasiuntinys klimato klausimais Johnas Kerry.

Pranešimą paskelbė: Aistė Gadliauskaitė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą