Gamta ir gyvūnai

Nacionalinio miškų susitarimo paieška tęsiasi – į procesą sugrįžo visos grupės

Iš Nacionalinio miškų susitarimo (NMS) lapkričio pabaigoje pasitraukusios kelios grupės sugrįžo į procesą ir kartu su kitais tęs susitarimo paiešką. Dabar diskusijos persikelia į susitarimų grupes, kuriose skirtingų interesų atstovai ieškos bendrų atsakymų į visų drauge iškeltus klausimus.

Sprendimą tęsti procesą pilna skirtingų šalių apimtimi Aplinkos ministerijoje vykusiame posėdyje praėjusią savaitę priėmė 40 aktyviausių NMS proceso dalyvių.

„Kartu sutarėme, kad Aplinkos ministerija imasi lyderystės koordinuoti procesą. Mes savo ruožtu taip pat skirsime daugiau ekspertinio dėmesio susitarimo turiniui sudaryti“, – sako aplinkos viceministras Danas Augutis.

Susitarimo paieškai tęsti ministerija kviečia į pagalbą nepriklausomą konsultantą-derybininką, kuris turėtų padėti išspręsti sudėtingas situacijas ir paskatinti aktyviau įsitraukti politikus.

Dalyviai sutarė laikytis principo, kad susitarime bus tik tie teiginiai, kuriems pritars visos sektorinės grupės. Jeigu skirtingų susitarimo grupių rezultatai prieštaraus vieni kitiems, tuomet šios grupės bendrų susitikimų metu ieškos prieštaravimus mažinančių sprendimų. Jie taip pat priėmė sprendimą NMS viziją atnaujinti pagal konkrečių susitarimų visumą ir tik galutinai suderinus vizijos tekstą su sektorinėmis grupėmis paties dokumento kūrimo metu.

Aplinkos ministerija su procese dalyvaujančiomis grupėmis pereina į paskutinį (ketvirtąjį) NMS  etapą – pasiekti susitarimus konkrečiomis temomis ir suformuluoti susitarimus apibendrinantį NMS dokumentą. Susitarimų grupės turėtų susiburti dar šiemet, jų darbas pratęsiamas iki 2022 m. vasario 15 d.

Pranešimą paskelbė: Giedrė Budvytienė, LR aplinkos ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą