Studijos - Karjera

Mažiesiems daugailiškiams – modernios, kokybiškam ugdymui pritaikytos erdvės

Daugailių mokykloje – nemažai pasikeitimų. Rugsėjo 1-ąją tapusi Vyturių progimnazijos skyriumi šiuo metu mokykla turi 53 mokinius, besimokančius 1–8 klasėse. Nuo rugsėjo 1-osios mokykloje veikia ir ikimokyklinė bei priešmokyklinė vaikų ugdymo grupės. Priešmokyklinę grupę lanko 9 mažieji daugailiškiai ir aplinkinių kaimų vaikučiai.

O ikimokyklinėje grupė – tiktai daug permainų. Užsukę į mokyklą buvę jos mokiniai pirmame aukšte  kairėje pusėje esančios dalies nebepažintų. Čia, ikimokyklinėje grupėje, – jauku, šviesu, modernu ir patogu. Pasak Utenos Vyturių progimnazijos direktorės Editos Kadūnienės, tam, kad būtų užtikrintos kokybiškos ir higienos normas atitinkančios ugdymo sąlygos vaikams, Utenos rajono savivaldybė rugsėjo mėnesį papildomai finansavo ikimokyklinės grupės įrengimo, patalpų rekonstrukcijos darbus ir skyrė jiems 44 tūkst. eurų. „Rekonstrukcijos darbai neseniai baigėsi, ikimokyklinės grupės vaikai įsikūrė jaukiose, kokybiškam ugdymui pritaikytose patalpose, sukurtos atskiros erdvės veikloms, vaikų poilsiui, higienos reikmėms,“ – akcentavo direktorė.

Šiuo metu ikimokyklinę grupę lanko 14 vaikučių. Jie žaidžia jaukiame, šiltame žaidimų kambaryje, pailsėti eina į miegamąjį, kuriame taip pat šilta ir kuriame auklėtoja kasdien skaito pasakas, pasistiprinti visi kartu traukia į mokyklos valgyklą, nusiprausti ir kitiems reikaliukams atlikti taip pat turi šviesias ir naujumu kvepiančias patalpas. Patekti į ikimokyklinę grupę galima atskiru įėjimu, tad nė vienas svetimas į grupę neįeis ir jokių virusų, nei kitų ligų neatneš.

Su visais šiais pasikeitimais Daugailių mokykloje, Vyturių progimnazijos skyriuje,  susipažino Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Romualdas Kraulišas. Svečiai ikimokyklinėje grupėje apsilankė kaip tik tuo metu, kai vaikai kartu su auklėtoja Dalia Laurinavičiene „lipdė“ senius besmegenius: iš natūralių produktų suformavę besmegenių figūrėles joms lipino akeles, nosis, burnas, rišo kaspinėlius. Susitikimas buvo džiaugsmingas: vaikai linksmai sveikinosi, o meras vaikams padovanojo nemažą maišiuką saldainių.

Apžiūrėję naujas grupės patalpas, savivaldybės atstovai apsilankė valgykloje, pradinių klasių kabinetuose, susipažino su Dienos centro veikla, pabendravo su priešmokyklinės grupės vaikais ir mokytoja Jolanta Kačinskaite.

„Dėkojame savivaldybei už skirtas lėšas ikimokyklinės grupės rekonstrukcijai,  Džiugu, kad kaimo vaikai yra ugdomi tokiose pat moderniose erdvėse, kaip ir miesto vaikai“, – atsisveikindama sakė socialinė pedagogė, pavaduotoja ugdymui Ligita Vaišnoraitė.

Pranešimą paskelbė: Lolita Kaminskienė, Utenos rajono savivaldybės administracija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą